Blog

Ponownie w sprzedaży unikalny album z coverami THE CLASH w wersjach ska, rocksteady...

Ponownie w sprzedaży unikalny album z coverami THE CLASH  w wersjach ska, rocksteady...

Podwójny winyl "The Clash Goes Jamaican" ponownie w sklepie jimmyjazz.pl.
To najprawdopodobniej ostatnia szansa by kupić to wyjątkowe wydawnictwo. Święta za pasem, a nic tak nie cieszy jak trafiony prezent: dla siebie, żony, dziecka, teścia, męża, przyjaciela, kochanki, kochanka, kumpeli… czy bufetowego!
Łatwo nie było, ale się udało zamówić kolejne kilkadziesiąt egzemplarzy tej pozycji. Część z nich ma numery, część jest oznaczona "out of number". Oznacza to, że te egzemplarze przekraczają, deklarowane przez Golden Singles Records, 500 sztuk podstawowego nakładu. Z informacji jakie mamy od wydawcy, są to płyty w liczbie kilkudziesięciu, które zostały w tłoczni po produkcji i trafiły do GSR kilka miesięcy po lipcowej premierze...


Przeczytaj więcej

Ruszamy z preorderami na CD i LP KONWENT A - Czerwień i biel...

Ruszamy z preorderami na CD i LP KONWENT A - Czerwień i biel...

KONWENT A to punkowa kapela powstała w 1983 roku w Gdańsku i mimo tego, że istniała zaledwie cztery lata skutecznie zaistniała na polskiej scenie zarówno za sprawą niezapomnianych koncertowych hitów takich jak "Arena krwawych walk", "Wpadam do knajpy", "Monitor Rządowy", "W imieniu prawa", "Proszę księdza", "Czerwień i biel" czy "Stalowe nerwy" jak i za sprawą tego, że była bodaj pierwszym polskim zespołem punkowym, którego znakiem rozpoznawczym była wokalistka.
Zespół do dziś elektryzuje fanów punk rocka, którzy nigdy nie doczekali się studyjnego albumu swoich ulubieńców. Muzycy zespołu wyemigrowali z Polski ale w ub. roku trzon KONWENTU A i twórcy większości repertuaru - wokalistka Żaneta Mikulska i gitarzysta Robert Paczkowski spotkali się w Whetstone Music Studio w Londynie. Nagrany wówczas album zatytułowany "Czerwień i biel" zawiera niemal wszystkie największe przeboje Konwentu z lat 80. ub. stulecia...


Przeczytaj więcej

CD i LP PARTIA - Żoliborz-Mokotów... Kolejna reeedycja albumu z dyskografii legendarnej Partii.

CD i LP PARTIA - Żoliborz-Mokotów... Kolejna reeedycja albumu z dyskografii legendarnej Partii.

"Żoliborz-Mokotów" to tytuł trzeciego i przedostatniego albumu legendarnej Partii. Jego premiera odbyła się 7 maja 2001 a na płycie znalazły się takie przeboje grupy jak choćby "30 dni i 30 nocy", obecny na Liście przebojów Trójki przez 18 tygodni. Znajdziemy tu także nie mniej znane hity Partii jak "Oskar Hell”, „Hiszpański Elvis”, „Światła miasta” czy tytułowy „Żoliborz Mokotów”.
Płytę ta z pewnościa uznać należy za jeden z przełomowtych albumów zarówno dla samej Partii jak i dla oblicza polskiego, szeroko pojętego rock'n'rolla.
Jimmy Jazz Records regularnie od 3 lat wznawia kolejne płyty z dyskografii Partii... Po utrzymanym w konwencji "The Best of.." albumie "Umrzeć jak James Dean", a także katalogowych pozycjach pt. "Partia" i "Dziewczyny kontra chłopcy" przyszedł czas na "Zoliborz-Mokotów". Materiał zawarty na nowej...


Przeczytaj więcej

Pierwszy, nieoficjalny album JAYA THE CAT "O'Farrell" na CD i winylu...

Pierwszy, nieoficjalny album JAYA THE CAT "O'Farrell" na CD i winylu...

Kolejne wydawnictwo sygnowane nazwą Jaya The Cat z katalogu Ring Of Fire Records, to pierwszy, nieoficjalny album "O'Farrell". Nagrany został w 1999 roku, nigdy oficjalnie nie był wydany, a teraz pojawia się na LP na białym 180-gramowym winylu i na CD w digipacku.
Gdy piosenki z tej płyty powstawały, szef JTC Geoff, mieszkał przy wielokulturowej ulicy O'Farrell w San Francisco, stąd tytuł płyty. Są to kawałki o typowym dla JTC brzmieniu, z tym, że mocniejszymi elementami punkowymi: więcej przesterowanych gitar, żywiołowy offbeat i nad tym wszystkim charakterystyczny szorstki głos Geoff'a. Niektóre z tych kawałków były też nagrane na oficjalny debiut grupy, album "Basement Style". Znaczącymi fragmentami płyty są przeróbki "Night Nurse" Gregory'ego Isaacs'a, "Walking The Cow" Daniela Johnstona i ska-rockowa...


Przeczytaj więcej

Tatuaże, gorzała i psychobilly... Nowy album KOFFIN KATS...

Tatuaże, gorzała i psychobilly... Nowy album KOFFIN KATS...

Koffin Kats uderza nową płytą w Europę!!!!! Na "Born Of the Motor" lojalni fani zespołu znajdują to co najbardziej lubią: mieszankę gorzały, tatuaży i pulsującego psychobilly oraz punk rock'n'rolla. Na płycie wydanej po dekadzie działalności grupy, znalazły się kawałki wpisujące się w "opowieściowy" styl Koffin Kats, z mocnymi odniesieniami do ich bankrutującego, rodzinnego Detroit i jego robotniczego dziedzictwa. Mimo degrengolady w jaką popadło to miasto, panowie z KK z dumą dzierżą w dłoniach flagę umaczaną w krwi, pocie i whiskey. To wszystko na przekór rozpadowi i chaosowi jaki dotknął Detroit w ostatnich latach.
Płyta została nagrana Stu Stu Studios w Livonia, Michigan przez Adama Ayana (Foo Fighters, Nirvana, Rolling Stones). Jej brzmienie ma pomóc KK pokonać nowe odległości z odpowiednią prędkością, mocą i piekielną radochą. Tak więc proszę zapiąć pasy i zapraszamy na piekielną przejażdżkę!


Przeczytaj więcej

CARTOON VIOLENCE na jednym koncercie w Polsce.

CARTOON VIOLENCE na jednym koncercie w Polsce.

CARTON VIOLENCE to jeden z najszybciej obecnie rozwijających się zespołow na scenie ska w Wielkiej Brytanii. Pochodzą z Walii, a w ich składzie znajdują się m.in: klawiszowiec/wokalista Chuzz - załozyciel 3 Minute Warning oraz były gitarzysta i wokalista Smoke Like A Fish - Tran .
Brzmienie Cartoon Violence to chwytliwy miks klimatów 2 Tone Ska z wyraźnymi wpływami pop i brytyjskiego brzmienia indie. Ich piosenki odnoszą się także do klasycznego brytyjskiego brzmienia pop czerpiąc w równej mierze z dokonań wykonawców pokroju The Kinks, Madness, Squeeze czy The Hotknives... Energetyczne numery ze świetnymi wokalami plus wspaniałe melodie fortepianowe decyduja o unikalnym brzmieniu ska tej kapeli.
Cartoon Violence zadebiutowali w 2008 roku świetnym albumem "Whatever Happened To The Likely Lad?" wydanym w kultowej wytwórni ska Do The Dog Music otrzymujac doskonałe recenzje w prasie i audycjach radiowych na całym świecie. Od premiery zespół intensywnie koncertował w Wielkiej Brytanii dzieląc scenę m.in. z Toots & The Maytals, Roddy Radiation i The Tosters.
Rok 2013 przyniósł premierę drugiego albumu Cartoon Violence zatytułowanego "Tit For Tat" wydanego w Europie przez Records Rocking, w USA przez Megalith Records, w Australii przez Care Factor Records, jak również w UK ponownie przez Do The Dog. W związku z wydaniem płyty zespół zorganizował tournee promocyjne po Wielkiej Brytanii i Europie, w tym występ na London International Ska Festival. 24 stycznia 2014 roku zagra także w Polsce.


Przeczytaj więcej

SMOOTH BEANS w Łodzi i Olsztynie...

SMOOTH BEANS w Łodzi i Olsztynie...

Smooth Beans powstali w 2008 roku, od początku swojego istnienia poświęcając się tworzeniu jamajskiej muzyki w starym stylu opartym na klasycznych rytmach jamajskich z lat 60-tych i początków lat 70-tych takich jak Rocksteady, Reggae i Ska z wpływem Northamerican Soul i R&B. Od chwili powstania zespoł skupił się na koncertach, będąc jednym z najbardziej aktywnych zespołów w Hiszpanii.
Smooth Beans zadebiutowali w 2010 roku singlem “Cantabria’s Finest”, a do do chwili obecnej na dorobek grupy składają się dwa pełnowymiarowe albumy: wydany w 2011 roku "At Low Fyah!" oraz pochodzący z roku 2013 "Keep Talking". Obie płyty wydane zostały przez hiszpańską wytwórnię Liquidator Music.
Zespoł doskonale znany jest w Hiszpanii gdzie gościł na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki jamajskiej, a poza jej granicami swoją popularnośc budował głownie za sprawą wydanych płyt. W najbliższym czasie grupa wybiera się na krótkie tournee koncertowe podczas którego odwiedzi Niemcy i Polskę. Polskie koncerty odbęda się w Łodzi i Olsztynie...


Przeczytaj więcej

KOLABORANCI - A może to ja? Reedycja debiutanckiej płyty po ponad 20 latach. Walka o numery winyli w nocy z piątku na sobotę!!!

KOLABORANCI - A może to ja? Reedycja debiutanckiej płyty po ponad 20 latach. Walka o numery winyli w nocy z piątku na sobotę!!!

Premiera reedycji debiutu Kolaborantów na CD i LP już w nocy z piątku na sobotę 9 listopada 2013. Winylowych maniaków czeka też walka o numery płyt, edycji zielonej i czarnej. Uwaga! Lekko zmieniamy zasady zdobywania LP z konkretnymi numerami i czas ich wystawienia na jimmyjazz.pl
Debiutancki album Kolaborantów "A może to ja" z 1990 to znaczący moment w historii polskiej muzyki alternatywnej. Dzięki tej płycie szczecińska kapela na dobre zaistniała w świadomości szerszego grona odbiorców. Zespół był już wtedy doskonale znany wśród bywalców koncertów w rodzinnym Szczecinie, czy przyjeżdżających do Jarocina na kolejne edycje Festiwalu Muzyków Rockowych, w końcu lat 80-tych, bądź też...


Przeczytaj więcej

"Czart PRLu"... TZN Xenna na nowej płycie CD + DVD.

"Czart PRLu"... TZN Xenna na nowej płycie CD + DVD.

"Czart PRLu" to druga studyjna płyta w historii TZN Xenna. Płyta zawiera siedem nowych, autorskich kompozycji zespołu: „Chcę to zobaczyć", "Polskie radio", "Dzicy ludzie", "Doktor Zbrodnia", "Pralka", "Chaos i wojna"... teksty nawiązują do aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych w kraju. Tytułowy "Czart PRLu" ma raz na zawsze zerwać z mitem jaki poprzedni ustrój zakorzenił w społeczeństwie. Pomimo zmiany systemu i ustroju mentalnie pozostajemy w czasach minionych. Mit obrasta w legendy, które wybielają poprzedni ustrój i tworzą fałszywe wrażenie raju utraconego.
Oprócz nowości płyta zawiera też utwory, które powstały w latach 1981-1983. "Dlaczego", "Black dog", "Anty dotum", "Ajdont", "To jest ten człowiek" i "Politycy" to piosenki, które nigdy nie stracą...


Przeczytaj więcej

7 listopada premiera nowego albumu SEX BOMBY - "Abstrahuj"

7 listopada premiera nowego albumu SEX BOMBY - "Abstrahuj"

7 listopada będzie miała miejsce premiera najnowszego albumu SEX BOMBY zatytułowanego "Abstrahuj", którego wydawcą będzie firma Lou & Rocked Boys. Ostatnie krążki Sex Bomby udowodniły, że możemy się spodziewać kolejnej porcji solidnego, melodyjnego grania na punkową nutę. Potwierdza to udostępniony przed premierą promo-mix nowej płyty.
"Abstrahuj" to połączenie ostrego gitarowego grania i melodyjnych zaśpiewów. 11 premierowych opowieści będących przemyśleniami na temat życia we współczesnej Polsce. Na deser bonus, studyjna wersja utworu „Kochajmy się” z 1987r., który jak dotąd ukazał się jedynie w wersji demo. Kolejny album formacji z Legionowa...


Przeczytaj więcej

Drugi album orkiestry SARI SKA BAND...

Drugi album orkiestry SARI SKA BAND...

Drugi album w dorobku każdego zespołu to zawsze trudny moment, Sari Ska Band wyszli z tego testu obronną ręką.  Ich  najnowszy krążek nosi tytuł ”Nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego”.
Na nowej płycie jest dojrzalej pod każdym względem, w tym muzycznym i tekstowym. Zaczyna się niepozornie, lekko pulsujące instrumentalne intro dobrze nastraja. Potem wchodzi niby-reggae, które przeradza się w imprezowy kawałek prawie 2 tone ska pt. "Komers". Klimat jest utrzymany w kolejnym numerze "Tacy jesteśmy", ale zaraz rozpoczyna się część "regałowa" z poważniejszymi lirykami. W numerze "Follow Me" jest nawet wstawka toastowa, czy jak kto woli rapowa, w gościnnym wykonaniu Metrowego. Następne dwa kawałki - "Daj mi swą siłę" i "Gdybym był"....


Przeczytaj więcej

ADMINISTRATORR - "Powierzchnie wspolne"... Nowy album 9 listopada.

ADMINISTRATORR - "Powierzchnie wspolne"... Nowy album 9 listopada.

Administratorr to pseudonim artystyczny gitarzysty Bartosza Marmola, a jednocześnie nazwa zespołu, który od roku 2010 związany jest z wytwórnią Jimmy Jazz Records i dla niej nagrał swoje dwa dotychczasowe albumy: debiutanckie "Piosenki w kaftanie" i nagrane wspólnie z Lesławem (Komety) "Piosenki o Warszawie".
Oba wydawnictwa otrzymały bardzo dobre oceny zarówno ze strony fanów jak i recenzentów muzycznych. Takie utwory jak „Rowerem na Wolę", "Berliner", "Polityczna zagłada" na stałe zadomowiły się na playlistach wielu rozgłośni radiowych.
Najnowszy album o tytule "Powierzchnie wspólne" powstawał równolegle ze wspomnianymi "Piosenkami o Warszawie". Obie płyty mają wspólny muzyczny mianownik, choć tworzą odrębne...


Przeczytaj więcej

APE + AUSCHWITZ RATS + NA CELOWNIKU

APE + AUSCHWITZ RATS + NA CELOWNIKU

9 listopda BE PUNX | DO IT YOURSELF w Suchej Beskidzkiej. Zagrają 3 kapele:
NA CELOWNIKU - anarcho-punk - Tychy
AUSCHWITZ RATS - hc/street punk - Whentown
APE - hc punk - Maniowy


Przeczytaj więcej

LP KOMETY - "Via Ardiente" z indywidualnym numerem do zdobycia już od północy w najbliższy piątek 11 października.

LP KOMETY - "Via Ardiente" z indywidualnym numerem do zdobycia już od północy w najbliższy piątek 11 października.

„Via ardiente” to jeden z najlepiej odbieranych albumów warszawskich KOMET. Tak oceniają go fani i recenzenci. Przebojowe piosenki często goszczą w rozgłośniach radiowych. Utwory takie jak "Miasto turystów", "Bezsenne noce", "Ostatnie lato XX wieku", "Traktuj mnie źle" czy " To samo miejsce" są bezsprzecznymi przebojami, zatem musiały zostać uwiecznione na winylowym krążku. Obecne wydanie płyty (tylko winyl) otrzymało nową okładkę nawiązującą jednak do wersji pierwotnej oraz poddane zostało remasteringowi w warszawskim Studio Serakos. Album wydany został na czarnym…


Przeczytaj więcej

Nowości i uzupełnienia z RANDALE RECORDS

Nowości i uzupełnienia z RANDALE RECORDS

LAST RESORT, CRASHED OUT, CONTROL, JOHNNY RIOUX, JENNY WOO, JUDGE DREAD, THE GONADS, MARK FOGGO SKASTERS i DISCHARGER to nowi wykonawcy w naszym sklepie lub też znane marki na nowych albumach.... Oznacza to ni mniej ni więcej jak nową porcję muzyki z niemieckiej wytwórni RANDALE RECORDS na CD i winylach...
Tym razem poza sporą porcją punk rocka i streetpunka w wykonaniu weteranów także odrobina klasyki ska i kilka całkiem nowych twarzy (choć nie dla tych, ktorzy śledzą na bieżąco wydarzenia na scenie oi! / streetpunk). Poza nowościami pojawiły się uzupełnienia stanów, które objęły także pozycje tak znanych, cenionych i poszukiwanych wykonawców jak TOY DOLLS, EVIL CONDUCT, INFA RIOT, HEADCAT, THE WARRIORS czy LAST RESORT...


Przeczytaj więcej

Dekada Buntu - Punk w Polsce i krajach sąsiednich w latach 1977-1989

Dekada Buntu - Punk w Polsce i krajach sąsiednich w latach 1977-1989

Premierową pozycją w naszej ksiegarni jest "Dekada Buntu - Punk w Polsce i krajach sąsiednich w latach 1977-1989" autorstwa Remigiusza Kasprzyckiego (...)
Zainteresowania i wczesniejsze prace sugerują bardziej historyczne niż socjologiczne (czy też środowiskowe) podejście do tematu i faktycznie tak jest, ale w żaden sposób nie szkodzi to książce, którą czyta się doskonale z racji dość szczegołowego potraktowania tematu. Na wstepie książki odnajdujemy obszerne opisy okresu pre-punkowego w Polsce, Czechosłowacji, ZSRR, w NRD..., po czym autor przechodzi do pojawienia się punka na Zachodzie i w konsekwencji w krajach bloku wschodniego.
W opisach odnajdujemy wiele znanych zespołów, postaci oraz faktów, choć wydaje sie, że zakres opracowania wychodzi daleko poza znane dotychczas pubklikacje co stanowi niewątpliwą zaletę wydawnictwa...
Czytelnik związany z środowiskiem punk znajdzie tu z pewnością wzmianki o wielu swoich znajomych, nawiązania do przeszłości własnego regionu, stosunku punkowców do polityki i opozycji politycznej...


Przeczytaj więcej

ADHD SYNDROM - Najbliższe koncerty...

ADHD SYNDROM - Najbliższe koncerty...

Podhalańskie punki z ADHD SYNDROM są już po rejestracji swojego najnowszego albumu. Płyta przechodzi jeszcze przez fazę miksów masteringu etc... i jeśli wszytsko pójdzie sprawnie to pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.
Krążek zatytułowany "Bizne$$ Punx" to trzeci album grupy gdzie znaleźć będzie można całkiem nowe kompozycje, które zespół prezentuje także podczas swoich koncertów.
Zapraszamy na koncerty ADHD SYNDROM... najbliższe z nich będa miały miejsce...

12.10.2013 - Poznań - REAKTOR FEST + AUSCHWITZ RATS + REAKCJA
26.10.2013 - Piotrków Trybunalski - Spirala
31.10.2013 - Czerwionka Leszczyny - Stara Piwnica


Przeczytaj więcej

Trasa promocyjna THE ANALOGS - Pełnoletnia Oi! mlodzież

Trasa  promocyjna THE ANALOGS - Pełnoletnia Oi! mlodzież

The Analogs po 18 latach działalności postanowili podkreślić swój staż sceniczny i sięgnąć ponownie po swoje debiutanckie nagrania zarejestrowane pierwotnie w 1996 roku. Album "Oi! młodzież" wydany wówczas przez Jimmy Jazz Records zapoczątkował muzyczną drogę zespołu, który podąża nią konsekwentnie do dziś, a debiutancka płyta stała się punkowym klasykiem dla kilku pokoleń słuchaczy w Polsce.

Aby uczcić osiemnastolecie swojego istnienia muzycy postanowili jeszcze raz nagrać swój debiutancki album. Trzynaście ulicznych hymnów, które śpiewane są przez kolejne pokolenia, nieprzystosowanych i krytycznie patrzących na świat ludzi zostały nagrane w Mania Studio, co nadało im lepsze brzmienie i dynamikę.

Muzycy THE ANALOGS nie zmienili nic w utworach, a jedynie odświeżyli je. Jak sami mówią, uważają ten materiał za kultowy, więc nie bawili się w nowe aranżacje i ulepszenia. Poprawili jedyni braki brzmieniowe wynikające ze sposobu pierwotnego nagrywania utworów.

Album "Pełnoletnia Oi! młodzież" jest drugim krążkiem nagranym przez The Analogs dla wytwórni Lou & Rocked Boys i wydany została w dwóch wersjach. Nowa wersja albumu dostępna jest na jednym CD, natomiast limitowana edycja specjalna uzupełniona została drugim dyskiem, który zawiera oryginalny album z 1996 roku. Edycja limitowana dostępna jest jedynie na koncertach The Analogs, na stronie zespołu oraz w sklepach internetowych Lou & Rocked Boys i Jimmy Jazz Records.

Premiera płyty miała miejsce we wrześniu 2013, a od pażdziernika zespoł wyrusza w trase promująca ten album....

TRASA PROMOCYJNA THE ANALOGS - “Pełnoletnia Oi! Młodzież” .........


Przeczytaj więcej

ŁAP!PUINKA debiutuuje albumem w Jimmy Jazz Records....

ŁAP!PUINKA debiutuuje albumem w Jimmy Jazz Records....

Korzenie pochodzącego z Piaseczna i Warszawy zespołu ŁAP!PUNKA sięgają lat 80. ub. wieku czyli okresu największej aktywności i rozkwitu krajowej sceny punk. W tamtym czasie zespołowi udało się zaistnieć lokalnie kilkakrotnie zmieniając nazwy i borykając się z jednej strony ze zmianami składu, a z drugiej z tragicznymi przeciwnościami losu jakimi była śmierć pierwszego wokalisty grupy.
W składzie z nowym frontmanem zespół przyjął nazwę SNAP! kontynuując działalność: „Mieliśmy w sobie młodzieńczy bunt, chęć podążania naprzód i zniszczenia zastanych schematów. W tym postanowieniu wytrwaliśmy dłuższy czas, który doprowadził nas do nagrania materiału i wydania wspólnej kasety z naszymi przyjaciółmi z raszyńskiej kapeli Destrukcja”…. Dwie dekady później, zespół przywrócił do życia jego wokalista...


Przeczytaj więcej

The Toasters na winylach...

The Toasters na winylach...

The Toasters to jeden z najbardziej wiekowych i najbardziej zasłużonych zespołów ska i nie ma żadnej przesady w określaniu go mianem jednej z żywych legend muzyki ska. Legenda owa nie rozpieszczała w ostatnich latach fanów ani swoją aktywnością koncertową ani nagraniową, a wydawcy skupiali się na kolejnych reedycjach płyt w oczekiwaniu na nowe nagrania. Najwyraźniej coś w temacie drgnęło bo wytwórnia Megalith prowadzona przez muzyków zespołu wydała w 2013 roku singiel z dwoma nowymi nagraniami, jednocześnie kilka wspomnianych reedycji trafiło na rynek a większość z nich w postaci krążków winylowych. Proponowaliśmy już dwa albumy wznowione przez amerykańską wytwórnię Jump Up Records. "Dub 56" i "Two Tone Army" - właśnie uzupełnione w naszym sklepie - ponadto niemiecka wytwórnia Mad Butcher Record wydała dwa inne krążki The Toasters. Albumy "Thrill Me up" i "Pool Shark" są już także dostępne w sklepie Jimmy Jazz Records....


Przeczytaj więcej

Winylowe klasyki Oi Polloi i The Oppressed...

Winylowe klasyki Oi Polloi i The Oppressed...

Wytwórnie punkowe (poza nielicznymi wyjątkami) zdaja się być przytłoczone sytuacją na rynku muzycznym potęgowaną dodatkowo kryzysem co to mija, mija i minąc nie może... Zatem ilośc nowych pozycji wydawniczych nie rozpieszcza fanów muzyki. Sytuacja taka nie napawa optymizmem, ale tym bardziej cieszą te przypadki kiedy uda się zrealizowac jakieś ciekawe wydawnictwo, nawet jeśli to klasyk (a może zwłaszcza wtedy) a na dodatek na winylu..... Kilka takich smakołyków udało nam się w ostatnim czasie wyłowić w katalogu niemieckiej wytwórni Mad Butcher Records. Fanów punk rocka z pewnością zainteresują dwa tytuły (o kolejnych dwóch cztytaj w następnym poście serwisu) bo oba są pozycjami klasycznymi. Mowa o albumie THE OPPRESSED "Oi! Oi! Music" (wydanym w 1984 przez Oppressed Records) oraz płycie Oi POLLOi zatytułowanej "Unite & Win".....


Przeczytaj więcej

Gdzie jest futerał? - Solowy album wokalisty KOLABORANTÓW...

Gdzie jest futerał? - Solowy album wokalisty KOLABORANTÓW...

"Gdzie jest futerał?" to tytuł najnowszego solowego albumu Przemysława Thiele.. na codzień wokalisty szczecińskich KOLABORANTÓW, który od lat regularnie realizuje swój solowy projekt podsumowując kolejne muzyczne pomysły wydawanymi dość regularnie płytami.
THIELE to w większosci przypadków muzyka zdecydowanie różniąca się od tego co znamy z dokonań Kolaborantów jednak z pewnością warta zainteresowania...
Dla tych słuchaczy, którzy lubią urządzać sobie wycieczki poza granice stylów i lubią takie wycieczki w wykonaniu swoich ulubieńców krążek "Gdzie jest futerał?" moze okazac się ciekawym wydarzeniem.
Warto spróbować bo wbrew pozorom zarówno Kolaboranci jak i Thiele zdają się nadawać na podobnych falach....


Przeczytaj więcej

Historia wytwórni Bluebeat na CD i LP...

Historia wytwórni Bluebeat na CD i LP...

Od pewnego czasu wytwórnia Not Now Music regularnie wydaje kompaktowe Boxy oraz winylowe krążki zawierające strony A i B singli kultowej wytwórni Bluebeat działającej w latach 60-tych ub. stulecia i mającej w swoim katalogu wydawnictwa z nagraniami, które dzisiaj można bez przesady nazwać skarbami muzyki ska.
Ponad 400 singli wydanych w ciągu siedmiu lat istnienia wytwórni stanowi dla obecnych wydawców spore pole do popisu, a dla fanów ska przy odrobinie konsekwencji może stać się sposobem na skompletowanie pełnego katalogu kultowej wytwórni.
Boksy CD wydawane są w zestawach trzykompaktowych, a każdy zestaw przynosi strony A i B kolejnych 25 singli, natomiast dwupłytowe wydawnictwa winylowe skupiają się (przynajmniej na razie) na stronach A singli....


Przeczytaj więcej

Nowy album Serbów z THE DETONATORS plus uzupełnienia z Destiny Records...

Nowy album Serbów z THE DETONATORS plus uzupełnienia z Destiny Records...

Kolejna znakomita kapela z Bałkanów. Kolejna znakomita kapela z Nowego Sadu. The Detonators mieszają w swojej muzyce punk rocka, rockabilly, akordeon rodem z Dropkick Murphys. Wszystko z angielskimi tekstami o alkoholu, kobietach i trudach życia codziennego... - Tak o The Detonators w 30 numerze Garażu pisał Maciej Mroczek wprowadzając czytelników w rozmowę z tą rewelacyjną kapelą.
Kilka dni temu zespół z Novego Sadu wydał nowy album zatytułowany "My World", którym potwierdza swoją doskonała formę i udowadnia, że już dawno przestał być "bałkańską ciekawostką" dla fanów punk rocka egzotycznego, a z powodzeniem pretenduje do miana jednego z filarów europejskiej sceny. "My world" przynosi wszystko to co w The Detonators najlepsze... miks stylów od punk rocka, rockabilly, rock'n'rolla do folku, a...


Przeczytaj więcej

Pełnoletni THE ANALOGS...

Pełnoletni THE ANALOGS...

The Analogs po 18 latach działalności postanowili podkreślić swój staż sceniczny i sięgnąć ponownie po swoje debiutanckie nagrania zarejestrowane pierwotnie w 1996 roku. Album "Oi! młodzież" wydany wówczas przez Jimmy Jazz Records zapoczątkował muzyczną drogę zespołu, który podąża nią konsekwentnie do dziś, a debiutancka płyta stała się punkowym klasykiem dla kilku pokoleń słuchaczy w Polsce.
Aby uczcić osiemnastolecie swojego istnienia muzycy postanowili jeszcze raz nagrać swój debiutancki album. Trzynaście ulicznych hymnów, które śpiewane są przez kolejne pokolenia, nieprzystosowanych i krytycznie patrzących na świat ludzi zostały nagrane w Mania Studio, co nadało im lepsze brzmienie i dynamikę. Muzycy...


Przeczytaj więcej
pixel