Blog

HAŃBA, KINSKY i ALLES - najnowsze winylowe pozycje z katalogu Anteny Krzyku w naszym sklepie....

HAŃBA, KINSKY i ALLES - najnowsze winylowe pozycje z katalogu Anteny Krzyku w naszym sklepie....
Album Hańby dostępny jest w wersji LP ( z dołączonym CD w kopercie) ale także w formacie klasycznego CD z okładką digipak i książeczką. Debiutanckie wydawnictwo tego zespołu zawiera porcję porywających kompozycji opartych na folkowym brzmieniu i punkowej energii, których korzeniu z równym powodzeniem szukać należy w tradycyjnej, polskiej muzyce ludowej jak i czystym rocku, a całość wsparta jest tekstami polskich poetów z lat trzydziestych ub. stulecia. Sam zespół określa swoje dokonania mianem Zbuntowanej Orkiestry Podwórkowej i FolkCore… i oba te określenia zdają się pasować jak ulał do repertuaru Hańby.
Istotną wiadomością dla zainteresowanych jest z pewnością to, że zawartość debiutanckiego LP i CD różni się 3 utworami.

Przeczytaj więcej

Ska smooth jazz, rock steady i reggae w najlepszym wydaniu! Nowa płyta The Oldians "Out Of The Blue" CD i LP.

Ska smooth jazz, rock steady i reggae w najlepszym wydaniu! Nowa płyta The Oldians "Out Of The Blue" CD i LP.
Z ogromna przyjemnością informujemy, że Jimmy Jazz Records jest wydawcą kolejnej, piątej płyty w dyskografii katalońskiej formacji The Oldians. To efekt bardzo udanej współpracy przy ich poprzednim albumie "Downtown Rock"(2013). Nowy krążek zatytułowany "Out Of The Blue" to kontynuacja ich dotychczasowych dokonań, które sami określają jak ska smooth jazz. Bo rzeczywiście brzmienie The Oldians przypomina klasyków jazzu, w wersji normalnej oraz smooth. Jego siłą i zdecydowanym atutem jest gitara założyciela grupy Javiera Garcii aka Sir J. Od czasu poprzedniego wydawnictwa doszło do kilku zmian w zespole, a jedną z nich jest pojawienie się nowej wokalistki Sophie Wells, której miękki, ujmujący wokal z pewnością zaczaruje fanów nastrojowego ska-jazzowego repertuaru grupy.
Słuchając The Oldians, zwłaszcza w instrumentalnych kawałkach, nie sposób oprzeć się skojarzeniom z dziedzictwem, jamajskiego mistrza, Ernesta Ranglina!
Wielkim atutem zespołu jest to, że ich muzyka dociera nie tylko do fanów ska jazzu i pochodnych, ale także do słuchaczy spoza tego kręgu. Powodują to głównie jej nastrojowość i perfekcja wykonania.


Przeczytaj więcej

Winylowa "Piła Tango" na 10-tą rocznicę wydania jednej z najlepszych płyt zespołu Strachy na Lachy.

Winylowa "Piła Tango" na 10-tą rocznicę wydania jednej z najlepszych płyt zespołu Strachy na Lachy.
Gdy w 2005 roku do stacji radiowych trafił singiel "Dzień dobry, kocham Cię" z tejże płyty, dość błyskawicznie stało się jasne, że Strachy na Lachy mają wielki, komercyjny hit. Radiowcy i słuchacze powszechnie zdecydowali, że w owym czasie, ten kawałek pojawiał się bardzo często w eterze. O tym, jaki to był sukces niech świadczy fakt, że utwór ten często bywa wybierany jako tło muzyczne do reklam.
Inne świetne hity z tego albumu to m.in. "Moralne salto", "List Do Che", "Jedna taka szansa na 100" tytułowa "Piła Tango", czy utwory innych autorów, po które sięgnęły Strachy na Lachy jak "Czarny chleb i czarna kawa" oraz "Co się stało z Magdą K.?"! Fani zespołu zapewne zgodnie uznają, że krążek jest jednym wielkim hitem i trudno się z tym nie zgodzić.

Przeczytaj więcej

Czwarty teledysk 747 do albumu "jeden za wszystkich"...

Teledysk zespołu 747 do utworu "Tak to się robi" dostępny już jest na naszym kanale Jimmy Jazz Tv na YouTube. To już czwarty klip jaki powstał do nagrań z albumu "Jeden za wszystkich" wydanego przez Jimmy Jazz Records w 2015 roku.
Debiutancki album 747 pojawił się w ub. roku, a od chwili jego wydania 747 zagrali wiele koncertów zdobywając sobie coraz większe grono fanów.
Jak wyglądają koncerty 747 możecie sprawdzić w najnowszym teledysku gdzie wykorzystane zostały między innymi fragmenty występów zespołu zarejestrowanych podczas trasy koncertowej w 2015 roku. Teledysk zrealizowany został przez Mania studio i 747.


Przeczytaj więcej

Slipmaty w naszym sklepie....

Slipmaty w naszym sklepie....
Taka to już natura slipmat, że jednym służą do tego aby płyty nie urywały im palców, a innym do tego aby talerz gramofonu wyglądał lepiej niż zazwyczaj wygląda. My należymy do tych, którzy preferują drugą wersję wydarzeń i przez długi czas staraliśmy się zapewnić sobie komfort posiadania takich slipmat jakie sobie tylko wymarzymy i aby nasz gramofon poza spełniania funkcji do której został stworzony mógł też w chwilach bezrobocia fajnie wyglądać.
Nie było łatwo i trochę trwało rozkminianie co i jak.... ale udało nam się i z przyjemnością odnotowujemy fakt, że po długim okresie walk, prób, błędów, porażek i sukcesów możemy wam zaprezentować pierwsze 8 wzorów slipmat, dzięki którym wasz gramofon ma szansę stać się Rudolfem Valentino wśród innych gramofonów....

Przeczytaj więcej

CD Dr. Deadlock & Conga Line czyli debiut ska bandu w międzynarodowej obsadzie...

CD Dr. Deadlock & Conga Line czyli debiut ska bandu w międzynarodowej obsadzie...
Jak czytamy na fejsbukowym profilu zespołu Dr. Deadlock & Conga Line jest to "muzyczny projekt z udziałem artystów z Polski, Niemiec, Anglii i Serbii", a ujmując temat w krótkich żołnierskich słowach to po prostu kapela ska, w którą od strony wykonawczej zaangażowany jest Dr. Deadlock (znany zapewne fanom ska jako frontman niemieckiej grupy Bluekilla, której albumy - jeszcze w erze kaset magnetofonowych - wydane zostały w Polsce przez poprzedniczkę Jimmy Jazz Records, wytwórnię Rock'n'roller) oraz grono polskich muzyków znanych z takich formacji jak Blade Loki, Bosa Nostra, Buraky, Mesajah i Lion Vibrations.
W rezultacie powstał mega profesjonalny materiał, mogący bez kompleksów konkurować z najlepszymi europejskimi formacjami z kręgu współczesnego ska z licznymi wpływami innych stylów muzycznych, co po części stało się za sprawa obecności Conga Line na najnowszej (szóstej) części kultowej składanki "Ska, Ska' Skandal" wydanej jak zwykle przez niemiecką wytwórnię Pork Pie....

Przeczytaj więcej

Nowy teledysk Oi! Brygady na naszym kanale Youtube.

We wrześniu 2015 roku staraniem Jimmy Jazz Records wydany został pierwszy album warszawskiej grupy Oi! Brygada. Pojawienie się płyty wspierał teledysk do utworu "Acodinka", który w równej mierze zjednał zespołowi zwolenników jak i przeciwników.
Od tamtej pory Oi! Brygada pojawiała się na klubowych koncertach w kilku miejscach Polski, zagrała także w Szwajcarii, a obecnie przygotowała teledysk do kolejnego utworu z debiutanckiej płyty "Atmosfera jest najważniejsza".
Kolejna teledyskowa odsłona możliwości Oi! BRYGADY w postaci teledysku do utworu "Jasiek" otwierającego debiutancki album już przed wami.


Przeczytaj więcej
    pixel