Blog

Punkowa inwazja z Knock-Out Records...

Punkowa inwazja z Knock-Out Records...

Po długim okresie niweobecności w naszej ofercie wracają do niej wydawnictwa niemieckiej wytwórni punkowej KNOCK-OUT RECORDS.
Już od teraz w naszym sklepie zamwiać można m.in. albumy takich przedstawicieli sceny punk, hardcore i psycho - wydane przez Knock Out -  jak: OXYMORON, BONECRUSHER, EVIL CONDUCT, CHARGE 69, VANILLA MUFFINS, BLOOD FOR BLOOD, METEORS, DEMENTED ARE GO, LOUSY, RUBBER GUN, V8 WANKERS, PORTERS, STAGE BOTTLES, GECKO BROTHERS, BAD CO. PROJECT, BIG HEAT czy egzotyczni przedstawicele japońskiej sceny Oi! - COBRA...
Większość pozycji dostępna jest na CD, ale fanów winyli zapewniemay, że także oni znajdą dla siebie kilka atrakcyjnych tytułów...


Przeczytaj więcej

MARKY RAMONES BLITZKRIEG + CUFFS + NOVEMBER

MARKY RAMONES BLITZKRIEG + CUFFS + NOVEMBER

29.10.2010

Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a

"Rock'n'Roll Horror Night" #9

MARKY RAMONES BLITZKRIEG
www.myspace.com/markyramone

THE CUFFS
www.myspace.com/thecuffsrockon

NOVEMBER
www.myspace.com/11november11

bilety: 59 zł / 70 zł
punkty sprzedaży: ticketpro, eventim, ticketonline, ticketstore (Traffic Club ul. Bracka 25)

afterparty: Dobra Karma, ul. Górczewska 67

MARKY RAMONES BLITZKRIEG to specjalny projekt w ramach którego Marky z zaprzyjaźnionymi muzykami wykonuje najważniejsze utwory z dyskografii Ramonesów! Wokalistą formacji jest Michale Graves, wieloletni głos zespołu Misfits!

Przed rozpoczęciem współpracy z grupą Ramones Marky był członkiem takich formacji jak Dust czy Richard Hell & The Voidoids. Krótko po brytyjskiej trasie (koniec lat siedemdziesiątych) podczas której The Voidoids grali razem z The Clash Marky spotkał Dee Dee Ramone'a w legendarnym CBGB. To wtedy Dee Dee zaproponował Marky'emu grę na perkusji w Ramones. Pierwszą płytą, na której Marky wystąpił jest "Road To Ruin". To album zawierający jeden z największych przebojów Ramonesów czyli utwór "I Wanna Be Sedated".

Marky uczestniczył także w pracach nad kultowym filmem "Rock'n'roll High School", a także w nagrywaniu, pod czujnym producenckim okiem Phila Spectora, przełomowego krążka "End Of The Century". Po krótkiej przerwie (1983-1987) Marky powrócił do zespołu i bębnił w nim do rozwiązania grupy w 1996 roku. Przez piętnaście lat w Ramonesach Marky zagrał ponad 1700 koncertów! W roku 2000 Marky wspomógł Joey'a Ramone'a na jego solowym albumie "Don't Worry About Me". Rok później Marky wraz z pozotałymi Ramonesami (Joey, Dee Dee, Tommy) został uhonorowany miejscem w prestiżowym Rock'nroll Hall Of Fame. W tym samym roku wielki fan zespołu Bono wręczył grupie nagrodę MTV za całokształt działalności.
Marky do dziś nie zwalnia tempa koncertując na całym świecie z projektem Marky Ramone's Blitzkrieg! Jego polskie występy będą prawdziwym świętem dla fanów Ramones!


Przeczytaj więcej

MARKY RAMONES BLITZKRIEG + DUMBS

MARKY RAMONES BLITZKRIEG + DUMBS

W październiku czekają nas dwa występy Marky Ramone's Blitzkrieg - formacji kierowanej przez legendarnego Marky Ramone'a, perkusistę grupy Ramones. Marky Ramone wystąpi 28 października w krakowskim Klubie Loch Ness i dzień później w Warszawie w Proximie.

Marky Ramone's Blitzkrieg to specjalny projekt, w ramach którego Marky z zaprzyjaźnionymi muzykami wykonuje najważniejsze utwory z dyskografii Ramonesów. Wokalistą formacji jest Michale Graves, wieloletni głos zespołu Misfits.

 Przed rozpoczęciem współpracy z grupą Ramones Marky był członkiem formacji jak Dust czy Richard Hell & The Voidoids. Krótko po brytyjskiej trasie (koniec lat 70.), podczas której The Voidoids grali razem z The Clash, Marky spotkał Dee Dee Ramone'a w legendarnym CBGB. To wtedy Dee Dee zaproponował mu grę na perkusji w Ramones. Pierwszą płytą, na której Marky wystąpił, jest "Road To Ruin". To album zawierający jeden z największych przebojów Ramonesów, czyli utwór "I Wanna Be Sedated".

Marky uczestniczył także w pracach nad kultowym filmem "Rock'n'roll High School", a także w nagrywaniu, pod czujnym producenckim okiem Phila Spectora, przełomowego krążka "End Of The Century". Po krótkiej przerwie (1983-1987) powrócił do zespołu i bębnił w nim do rozwiązania grupy w 1996 roku.

Przez piętnaście lat w Ramonesach Marky zagrał ponad 1700 koncertów. W roku 2000 r.  wspomógł Joey'a Ramone'a na jego solowym albumie "Don't Worry About Me". Rok później wraz z pozotałymi Ramonesami (Joey, Dee Dee, Tommy) został uhonorowany miejscem w prestiżowym Rock'nroll Hall Of Fame. W tym samym roku wielki fan zespołu Bono wręczył grupie nagrodę MTV za całokształt działalności.

Support Kraków - DUMBS


Przeczytaj więcej

TIK TAK PUNK MEMORIAŁ.

TIK TAK PUNK MEMORIAŁ.

TIK TAK PUNK ROCK MEMORIAŁ
23.10.2010.
Czerwionka Leszczyny MOK, ul. Wolności 2

- Cela Nr 3 - legenda punk Grudziądz
- Bulbulators - punk rock Silesia
- The Fialky - punk rock Praga (cz)
- Werwolf77 - punk 77 Warszawa

Start: 18.30 zł.
Wjazd: 20 zł.


Przeczytaj więcej

THE ANALOGS w szczecińskim SOS nr 2.

THE ANALOGS w szczecińskim SOS nr 2.

W dniu 22.09.2010 roku w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 w Szczecinie przy ulicy Jagiellońskiej 58 odbędzie się koncert zespołów:
- BERI BERI
- THE ANALOGS
oraz hip-hopowego składu P.M.M..
Adresatem koncertu jest młodzież przebywająca oraz ucząca się w tym ośrodku, a organizatorami imprezy są: Klub KONTRASTY, kadra pedagogiczna placówki, oraz Paweł Czekała.
Wsparcie i patronat nad tą imprezą objął popularny szczeciński sklep UNDERGROUND.
Chociaż impreza ma charakter zamknięty, to istnieje możliwość wpisania pewnej ilości osób na listę gości.
Chętnych do udziału prosimy o kontakt mailowy na adres analogs@op.pl
Start imprezy godzina 15.30. Zapraszamy!!!


Przeczytaj więcej

Bluzy "kangurki" z nowymi wzorami juz w sklepie...

Bluzy "kangurki" z nowymi wzorami juz w sklepie...

Upał zelżał więc pora pomysleć o jakimś solidniejszym wdzianku na jesień. Z myśla o tym przygotowaliśmy 4 wzory bluz, które powinny przypaśc do gustu fanom kilku wykonawców związanych z nasza wytwórnią.
Dwa wzory są już wam znane z koszulek, pozostałe dwa (Rewizja z motywem z albumu "Mity i legendy" oraz Ziggie Piggie z frontem albumu "old Songs") pojawiły się po raz pierwszy zarówno na koszulkach jak i na specjelnie szytych bluzach kangurkach (kaptur, kieszenie, bez zamka, gramatura: 280 g).
Każda bluza poza dużym nadrukiem z przodu ma także indywidualny nadruk na prawym rękawie......


Przeczytaj więcej

LENIWIEC + TAUMATURGIA

LENIWIEC + TAUMATURGIA

02.10.2010 (sobota) LENIWIEC i TAUMATURGIA zagrają w namysłowie w HADES PUB (ul. Obrońców Pokoju 28) o godzinie 19:00.
Wjazd: 10 zł./15 zł.

LENIWIEC: www.leniwiec.band.pl
TAUMATURGIA: www.myspace.com/taumaturgiaska


Przeczytaj więcej

Analogsi na albumie w Rosji!

Analogsi na albumie w Rosji!

Rosyjska, niezalezna oficyna Street Influence wzbogaci wkrótce swoją ofertę o przygotowany specjalnie na rynek wschodni album The Analogs. Zespół z myslą o tym wydawnictwie zarejestrował w studio 7 nowych utworów dodatkowo uzupełniając je taką samą ilością nagrań koncertowych.
Żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić nowy album, zatytułowany "SOS", materiał dźwiękowy wzbogaci film pt. "Kilka piosenek o życiu" w reżyseri Pawła Siedlika, ze zdjęciami Arkadiusza Żyłki i montażem Mani.
Autorem okładki nowego wydawnictwa jest Michał Arkusiński, z którym zespół współpracował już w przeszłości, przy okazji wydania albumu "Miejskie opowieści".....


Przeczytaj więcej

The Kolt i The Viants w Toruniu...

The Kolt i The Viants w Toruniu...

W ramach cyklu Milicja Live, podczas jego 8 edycji, która odbędzie się w toruńskim klubie eNeRDe 18 września 2010 wystapi pułtusko-warszawska grupa THE KOLT oraz toruński THE VIANTS.
Poczatek koncertu o godzinie 20.00.
Wjazd 10 zł.


Przeczytaj więcej

Jakoś To Będzie i Większy Obciach...

Jakoś To Będzie i Większy Obciach...

17.09.2010 - Warszawa - klub „Mechanik”, ul. Narbutta 87
start: 20.00
wstęp: 10 zł

Matki, trzymajcie w domach swoje córki, albowiem nadchodzą!

17 września w stołecznym klubie „Mechanik” wystąpią na jednej scenie zespoły Jakoś To Będzie (JTB) i Większy Obciach (WO), najczarniejszy muzyczny sen Maryli Rodowicz!
Obydwie kapele zagrały ze sobą po raz pierwszy w kwietni br. w Zielonej Górze, rodzinnym mieście JTB. Przyszedł czas na rewizytę.
Wspólnym mianownikiem JTB i WO jest...trzecia kapela. Mowa o Kulcie, w którym to Jeżyk- basista JTB, i Jarek- puzonista Obciachu grają wspólnie od kilku lat. Zarówno JTB jak i WO to zespoły o punkowym rodowodzie, ździebko różniące się w jego wykonaniu. WO brnie w mało popularny w Polsce pastisz, i żeni punkrock z czym się da, a JTB wiernie przestrzega linii narzuconej przez praojców, ograniczając się do grania najlepszych punkowych coverów. Jedyny taki mix na stołecznych deskach nie może przejść Wam koło nosa!......


Przeczytaj więcej

WC w Warszawie i Bałtowie.

WC w Warszawie i Bałtowie.

18 września 2010 grupa WC wystąpi na imprezie o nazwie IV Świętokrzyski Piknik Jurajski, która odbędzie się w Bałtowie. Końcowym akcentem Świętokrzyskiego Pikniku będzie 18 września „Jura Rock Party”, na którym wystąpią: T LOVE , ARMIA, IZRAEL, PROLETARIAT, WC, WAŃKA WSTAŃKA & THE LUDOJADES.

Dzień później - 19 września - zespół pojawi się w Warszawskim klubie Radio Luxembourg gdzie o godzinie 19.00 wystąpi w towarzystwie formacji THE HEADHUNTERS.
Bilety w cenie 15 zł.


Przeczytaj więcej

ADMINISTRATORR promiuje debiutancki album.

ADMINISTRATORR promiuje debiutancki album.

Administratorr powołany został do życia w marcu 2009 r. w czasie koncertu KNŻ w warszawskim kinie Palladium. Wówczas to muzycy grający na co dzień w takich zespołach jak Vertigo, Celuloid (Wiktor Skotowski, Piotr Skórka, Marcin Wippich) zadeklarowali swój udział w realizacji nagrań utworów autorstwa Bartka Marmola (wcześniej Bajdegapke).
Utwory te składają się na pierwszy album Administratora „Piosenki w kaftanie”. Prace w studio (Serakos) trwały od października do grudnia 2009, a ich realizacją zajął się duet producencki Robert i Magda Srzedniccy (Riverside, Lunatic Soul, Komety, Pustki ...). Podwaliny kompozycji i tekstów opierały się o punk rockowe schematy, ale w związku z jazzowymi korzeniami muzyków efekt finalny okazał się zgoła inny. W wyniku eksperymentu jakim jest Administrator powstał album, na który składają się: - punk rockowe teksty, riffy i wokal, - jazzowy warsztat muzyków, który nadał całości przysłowiowej lekkości, - alternatywny „sos” produkcyjny w polany przez producentów i Lesława z zespołu Komety, który zaśpiewał razem z Administratorrem w piosence Berliner. Od stycznia 2010 roku Administratorr przechodzi ewolucje z projektu typowo studyjnego w projekt koncertowy promujący płytę "Piosenki w Kaftanie", płyta została wydana czerwcu 2010 r. nakładem Jimmy Jazz Records.....


Przeczytaj więcej

Nowości i uzupełnienia....

Nowości i uzupełnienia....

Ostatnie dni zaowocowały dodaniem do naszej oferty sporej ilości tytułów nowych oraz tych, które skonczyły się w sklepie. Dotyczy to zarówno płyt CD jak i krążków winylowych.
Pośród najbardziej ostatnio poszukiwanych pozycji warto wspomnieć o ponownie dostępnym, podwójnym wydawnictwie zawierającym płytę audio i krażek DVD z teledyskami kultowych THE SPECIALS. Podwójne wydawnictwo The Best Of Specials w cenie zaledwie 35 zł. poprzednim razem przetrwało w sklepie zaledwie kilka dni. Dzisiaj kolejna porcja wydawnictw dla tych, którzy przespali możliwość zakupu.
Tych samych odbiorców powinna zainteresować płyta "Waiting" formacji FUN BOY THREE stworzonej przez byłych muzyków THE SPECIALS ma czele z charyzmatycznym wokalistą Terry Hall'em.....


Przeczytaj więcej
    pixel