"Czart PRLu"... TZN Xenna na nowej płycie CD + DVD.

2013-11-01
"Czart PRLu"... TZN Xenna na nowej płycie CD + DVD.

"Czart PRLu" to druga studyjna płyta w historii TZN Xenna. Płyta zawiera siedem nowych, autorskich kompozycji zespołu: „Chcę to zobaczyć", "Polskie radio", "Dzicy ludzie", "Doktor Zbrodnia", "Pralka", "Chaos i wojna"... teksty nawiązują do aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych w kraju. Tytułowy "Czart PRLu" ma raz na zawsze zerwać z mitem jaki poprzedni ustrój zakorzenił w społeczeństwie. Pomimo zmiany systemu i ustroju mentalnie pozostajemy w czasach minionych. Mit obrasta w legendy, które wybielają poprzedni ustrój i tworzą fałszywe wrażenie raju utraconego.

Oprócz nowości płyta zawiera też utwory, które powstały w latach 1981-1983. "Dlaczego", "Black dog", "Anty dotum", "Ajdont", "To jest ten człowiek" i "Politycy" to piosenki, które nigdy nie stracą swojej aktualności. Znane tylko z nagrań koncertowych, po raz pierwszy nagrane w studio zabrzmią pełnią swojej mocy.
Wszystkie nagrania zrealizowano w Mamoot Studio przez Michała Pchełę Piastowicza. Miksem zajął sie Smok i Mario ze studia Asone. Dzięki temu drugiemu utwór "Ajdont" nabrał nowego brzmienia, które bardzo go ubarwiło.

Do płyty "Czart PRLu" dołączone będzie DVD z pierwszego w historii zespołu koncertu w Jarocinie 2012. W latach 1981-87 ani późniejszych  TZN Xenna nigdy w nie brała udziału w tym festiwalu. Występ na jarocińskiej scenie został sfilmowany i zmontowany przez TZN Xenna Krew.

Premiera krążka 9 listopada ale już dzisiaj płytę można zamawiać w naszym sklepie.

Zamów ---> CD + DVD TZN XENNA - Czart PRLu


Pokaż więcej wpisów z Listopad 2013
pixel