Blog

Soundtrack z kultowego filmu "Dance Craze" na winylu...

Soundtrack z kultowego filmu  "Dance Craze" na winylu...
"Dance Craze" to dokumentalny film którego premiera miała miejsce w 1981 roku, poświęcony zespołom ery Two Tone Records decydującym o obliczu brytyjskiej sceny ska na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Dokument zrealizowany został przez amerykańskiego reżysera Joe Massot'a, (mającego już na swoim koncie film "Wonderwall" - zawierający ścieżkę dźwiękowa autorstwa George Harrisona - oraz filmową rejestrację koncertu Led Zeppelin "The Song Remains The Same") pierwotnie planował nakręcenie filmu jedynie o grupie Bad Manners, z którą miał okazję zetknąć się podczas ich amerykańskiego tournee... Po bliższym zapoznaniu się ze zjawiskiem rewolucji ska na scenie brytyjskiej pomysł rozszerzony został o praktycznie wszystkie kluczowe zespołu ery Two Tone. Zatem bohaterami filmu poza Bad Manners stali się także The Specials, Madness, The Selecter, The Beat i Bodysnatchers.
Ścieżka dźwiękowa filmu stanowi zapis koncertowy utworów wszystkich wspomnianych kapel zarejestrowanych podczas ich wspólnego tournee po Wielkiej Brytanii zorganizowanego przez Two Tone Records w 1980 roku.

Przeczytaj więcej

Nowy teledysk zespołu QULTURKA.

Premiera najnowszego albumu pilskiego zespołu QULTURKA zatytułowanego "EKG" miała miejsce w lipcu 2015 roku podczas koncertu zespołu na Przystanku Woodstock i choć mięło od tej pory 8 miesięcy to krążek nadal jest gorącą pozycją w katalogu Jimmy Jazz Records ze względu na zainteresowanie fanów jak i na zawartość repertuarową. Świetne połączenie punk rocka w stylu starych polskich kapel z elementami ska i reggae stanowi z jednej strony olbrzymi potencjał energetyczny, a z drugiej daje doskonały pretekst do tego aby świetnie się bawić przy przebojowych kompozycjach Qulturki. Dopełnienie w postaci fajnych tekstów o czymś powoduje, że płyta "EKG" nie powinna ujść uwadze tych, którzy w punk rocku na równi cenią sobie formę i treść.
Album "Ekg" promują już m. in. teledyski do utworu "Swiatłocień" oraz "Dziadoski" (Live)..., a obecnie proponujemy wam także teledysk do utworu "Czy warto", który już jest dostępny na naszym kanale YouTube ---> Jimmy Jazz TV. Tam także do obejrzenia pozostałe teledyski Qulturki oraz zespołów związanych z Jimmy Jazz Records.


Przeczytaj więcej

THE SPECIALS - Complete Johnny Peel Sessions na winylu plus nowości z Jump Up! Records.

THE SPECIALS - Complete Johnny Peel Sessions na winylu plus nowości z Jump Up! Records.
KING HAMMOND, MEPHISKAPHELES, LEO & THE LINE UP, DEAL'S GONE BAD, SOUL RADICS, THE TOASTERS i THE INCITERS to niektórzy z wykonawców reprezentujących amerykańską wytwórnię Jump Up! Records, Których winylowe albumy ponownie lub po raz pierwszy trafiły do naszej oferty.
Szczególnym smakołykiem jest jednak winylowy krążek legendarnych THE SPECIALS, na którym zebrane zostały wszystkie nagrania zespołu zarejestrowane podczas sesji nagraniowych dla John'a Peela, nie mniej legendarnego prezentera radia BBC.
Płyta zawiera 14 nagrań powstałych podczas 4 sesji dla BBC, które odbyły się 29 maja 1979, 23 października 1980, 1 grudnia 1980 oraz 9 grudnia 1983 roku. Pierwsze trzy sesje są efektem pracy The Specials, natomiast podczas ostatniej 3 utwory nagrane zostały pod nazwą The Special AKA.

Przeczytaj więcej

Autobiografia John'a Lydon'a....

Autobiografia John'a Lydon'a....
Zasoby naszej księgarni nie rozpieszczały was i nas zbytnio w ostatnim czasie ale zanotowaliśmy niewielkie drgnięcie w temacie i wśród czytadeł w naszym sklepie pojawiło się kilka pozycji, które powinny was zainteresować. Niektóre tytuły pojawiły się ponownie, a niektóre po raz pierwszy. Pośród tych ostatnich szczególnie polecamy autobiografię John'a Lydon'a zatytułowaną "Gniew jest energią. Moje życie bez cenzury".
Że życie lidera legendarnych Sex Pistols i P.I.L. było barwne o tym wiedzą wszyscy bo media na tyle na ile mogły donosiły o tym z zapałem. Niemniej zapewne najciekawsze są te momenty z życia artysty, o których ciężko było przeczytać i usłyszeć. Tytuł autobiografii niedwuznacznie daje do zrozumienia, że można się spodziewać wielu zaskoczeń i ciekawych opowieści, które pozna ten, kto zdecyduje się sięgnąć po tą pozycję.

Przeczytaj więcej

Antena Krzyku - Premiery.

Antena Krzyku - Premiery.
10-calowy split noise'owych Peru z niemieckim bandem Buzz Rodeo, 7" EP-ki obu wspomnianych kapel, a także album zatytułowany "Live at the Rock Side 99 and Coco Art and Music Club" zawierający koncertowe nagrania zespołów Aporia, Firenze, Martim Monitz, [peru], Phoenix Devourer i Utrata Skład zarejestrowane na koncertach w Warszawie w 2015 roku, to najnowsze wydawnictwa winylowe ze znaczkiem Anteny Krzyku, które trafiły do naszego sklepu.|
Album "Live at the Rock Side 99 and Coco Art and Music Club", reklamowany jest przez wydawcę jako pierwsza od lat płyta winylowa będąca kompilacją zapisów koncertowych, wydany jest na 180 g. winylu, przy tym uwagę zwraca fajna dwustronna okładka wspomnianego wydawnictwa. Zresztą oprawa graficzna to mocna strona wszystkich anonsowanych płyt...
 

Przeczytaj więcej

Nowy album The Slackers na winylu już w naszym sklepie...

Nowy album The Slackers na winylu już w naszym sklepie...
Najnowszy album amerykańskiej grupy The Slackers będącej jedną z najlepszych istniejących obecnie formacji ska/reggae doczekał się swojego europejskiego wydania. Płyta o tytule "The Slackers" w Europie ujrzała światło dzienne za sprawą włoskiej wytworni Brainlab Groove Records. Ta sama wytwórnia nieco wcześniej wydała pierwszy krążek The Slackers zatytułowany "Better Late Than Never" z roku 1996. Jego pierwsze winylowe wydanie pojawiło się w roku 2002 za sprawą amerykańskiej wytwórni Special Potato, a wydanie z Brainlab Groove Records jest trzecią winylową edycją tej płyty i pierwszą dwupłytową (wydana na dwóch płytach winylowych).
Jeszcze jednym wydawnictwm włoskiego wydawcy, które powinno zainteresować fanów ska z najwyższej półki jest płyta zespołu The Uppertones o tytule "Closer To The Bone".... The Uppertones to trio, w skład którego wchodzi m.in. doskonale znany w świecie ska puzonista Mr. T-Bone znany zarówno z płyt solowych jak....

Przeczytaj więcej

Fani jamajszczyzny - Zbiórka! Rocksteady, skinhead reggae, ska-jazz, ska-surf na płytach z Liquidator Music...

Fani jamajszczyzny - Zbiórka! Rocksteady, skinhead reggae, ska-jazz, ska-surf na płytach z Liquidator Music...
Po długiej przerwie i sporym przeciągu w stanach magazynowych z towarem wytwórni Liquidator Music dotarła do nas spora porcja winyli i CD-ków od tego zaprzyjaźnionego wydawcy. Współpraca Jimmy Jazz Records z Liquidator Music zaowocowała już dwoma albumami katalońskiej, ska-jazz'owej grupy THE OLDIANS, której także najnowszy krążek mieliśmy przyjemność wydać nie tak dawno. Teraz także wydawnictwa Liquidator mogą cieszyć każdego fana ska i reggae, jeśli tylko zechce pochylić się nad tym co aktualnie proponujemy w naszym sklepie.
Polecamy szczególnie na winylu ostatnie albumy TRANSILVANIANS, LOS GRANADIANS, THE OLDIANS, TASTY GROVES, LOS OFFBEATERS, które perfekcyjnie nawiązują do jamajskich korzeni ska, skinhead reggae i rocksteady oraz klasyczny jamajski oldschool w postaci krążków THE SKATALITES, ROY'A PANTON'A & YVONNE HARRISON czy MR. SYMARIP (ROY ELLISA) czyli...

Przeczytaj więcej

Album Super Girl Romantic Boys na CD...

Album Super Girl Romantic Boys na CD...
Wytwórnia Antena Krzyku jest wydawcą nowego albumu electro-punkowej grupy Super Girl Romantic Boys. Album zatytułowany "Osobno" wydany został w postaci CD, a pośród 10 utworów składających się na repertuar płyty odnajdujemy 5 kompozycji wydanych wcześniej na 12" płycie zatytułowanej "Stop!Klatka!". Pozostałe utwory to nowe kompozycje nie wydane wcześniej na krążkach.
Super Girl Romantic Boys zadebiutowali w 1998 roku ale dopiero w 2013 roku doczekali się swojego pierwszego albumu i nie bez znaczenia jest tu fakt, że zespół na kilka lat zawiesił działalność. Mimo tego został w pamięci fanów i po reaktywacji bez problemu odzyskał swoją pozycję za sprawą płyty "Miłość z tamtych lat". Kolejnym krokiem było wydanie 12" winyla "Stop!Klatka" z pięcioma nagraniami. które obecnie, uzupełnione nowymi nagraniami pojawiły się w postaci CD "Osobno".


Przeczytaj więcej

Sex Bomba na swoim 10 albumie... "Spam" już dostępny...

Sex Bomba na swoim 10 albumie... "Spam" już dostępny...
Nowy album zespołu Sex Bomba nosi tytuł "Spam" a jego wydawcą, podobnie jak w przypadku poprzedniego krążka pt. "Abstrahuj", jest wytwórnia Lou & Rocked Boys. To już dziesiąty album w dyskografii Sex Bomby zawierający tym razem dwanaście nowych utworów oraz cover "Dlaczego" pochodzący z repertuaru TZN Xenna. M.in. muzycy tej właśnie grupy pojawiają się także na płycie w charakterze gości, których obecność w przypadku ostatnich wydawnictw Sex Bomby stała się "nową świecką tradycją".
Nową twarzą w zespole jest gitarzysta Maciej Gortatewicz, dla którego "Spam" to pierwszy album nagrany z Sex Bombą. Efekt jest bardziej niż zadowalający....
Przeczytaj więcej

LESŁAW i ADMINISTRATORR.... Druga część 'Piosenek o Warszawie"

LESŁAW i ADMINISTRATORR.... Druga część 'Piosenek o Warszawie"
Wydany 3 lata temu przez Jimmy Jazz Records album LESŁAWA I ADMINISTRATORRA zatytułowany „Piosenki o Warszawie” doczekał się kontynuacji. Obaj artyści znani ze swoich głównych projektów muzycznych (Komety, Partia, Administratorr, Administratorr Electro) spotkali się ponownie nagrywając „Piosenki o Warszawie cz. 2”, których wydawcą jest firma Thin Man Records. Płyta w wersji CD jest już dostępna a jej wydanie poprzedzone było m.in. teledyskiem do utworu „Tak musiał się czuć Kazimierz Deyna”.
Druga część „Piosenek o Warszawie” zawiera 15 kompozycji w których autorzy kontynuują warszawskie podróże muzyczne i gdzie wzorem poprzedniego albumu, pojawia się pokaźne grono specjalnych gości. Tym razem zaproszenie Lesława i Administratorra przyjęli m.in. Pablopavo, Sylwia Hutnik i Marcin  Biernat (Maki i chłopaki)…

Przeczytaj więcej

Kitty w trumnie...Śpiewa dla fanów punkabilly...

Kitty w trumnie...Śpiewa dla fanów punkabilly...
Kitty In A Casket to pochodząca z Austrii grupa znana szczególnie fanom rockabilly i psychobilly, ale także nieobca punkowej publiczności bowiem kapela od chwili powstania w 2008 roku zgrabnie łączy ze sobą rock'n'rollową melodyjność z punk rockową energią. Image Kitty In A Casket wydaje się być także złotym środkiem pomiędzy obu wspomnianymi stylami.
Wokalistką a jednocześnie ikoną zespołu jest Kitty Casket, której towarzyszą muzycy o nie mniej charakterystycznych pseudonimach (Billy The Bat, Max Van Angst, Todd Flash i Tom Mooner) podkreślających z jednej strony stylistykę zespołu a z drugiej ukazujących dystans i poczucie humoru z jakim muzycy traktują klimaty znane z horrorów i filmów grozy.
Trzy albumy wydane przez Kitty In A Casket od 2009 roku najpierw pozwoliły grupie zasygnalizować swoją obecność, a następnie na dobre zdobyć serca fanów, co stało się głównie za sprawą krążka "Bittersweet" wydanego w 2013 roku i doskonale przyjętego w Europie i USA.

Przeczytaj więcej

Nowy album THE CULT - Hidden City na winylu i CD.

Nowy album THE CULT - Hidden City na winylu i CD.
Nikomu, kto od lat na bieżąco śledzi rynek muzyczny i chętnie sięga do historii rocka nie trzeba przedstawiać brytyjskich THE CULT, którzy od wielu lat w równym stopniu intrygują fanów gotyckiego rocka, hard rocka jak i metalu. Działająca od 1983 roku grupa prowadzona przez Ian'a Astbury ma na swoim koncie wiele świetnych albumów, które stały się pozycjami kultowymi na półkach muzycznych maniaków. Wczesne płyty takie jak "Love", "Electric" czy "Sonic Temple" to pozycje nadające The Cult status grupy kultowej, a i nowsze krążki w stylu ostatniego "Choice Of Weapon" dowodzą, że utrzymywanie poziomu z najlepszych albumów nie sprawia muzykom The Cult większej trudności.
Najnowsze dokonanie The Cult to dziesiąty album studyjny w dorobku grupy zatytułowany "Hidden City". Premiera płyty miała miejsce 5 lutego 2016 roku.
"Hidden City" odsłania 12 nowych kompozycji, w których The Cult gościnnie wspiera m.in. basista Chris Chaney znany z Janes Addiction.

Przeczytaj więcej
    pixel