Blog

Drugi album orkiestry SARI SKA BAND...

Drugi album orkiestry SARI SKA BAND...

Drugi album w dorobku każdego zespołu to zawsze trudny moment, Sari Ska Band wyszli z tego testu obronną ręką.  Ich  najnowszy krążek nosi tytuł ”Nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego”.
Na nowej płycie jest dojrzalej pod każdym względem, w tym muzycznym i tekstowym. Zaczyna się niepozornie, lekko pulsujące instrumentalne intro dobrze nastraja. Potem wchodzi niby-reggae, które przeradza się w imprezowy kawałek prawie 2 tone ska pt. "Komers". Klimat jest utrzymany w kolejnym numerze "Tacy jesteśmy", ale zaraz rozpoczyna się część "regałowa" z poważniejszymi lirykami. W numerze "Follow Me" jest nawet wstawka toastowa, czy jak kto woli rapowa, w gościnnym wykonaniu Metrowego. Następne dwa kawałki - "Daj mi swą siłę" i "Gdybym był"....


Przeczytaj więcej

ADMINISTRATORR - "Powierzchnie wspolne"... Nowy album 9 listopada.

ADMINISTRATORR - "Powierzchnie wspolne"... Nowy album 9 listopada.

Administratorr to pseudonim artystyczny gitarzysty Bartosza Marmola, a jednocześnie nazwa zespołu, który od roku 2010 związany jest z wytwórnią Jimmy Jazz Records i dla niej nagrał swoje dwa dotychczasowe albumy: debiutanckie "Piosenki w kaftanie" i nagrane wspólnie z Lesławem (Komety) "Piosenki o Warszawie".
Oba wydawnictwa otrzymały bardzo dobre oceny zarówno ze strony fanów jak i recenzentów muzycznych. Takie utwory jak „Rowerem na Wolę", "Berliner", "Polityczna zagłada" na stałe zadomowiły się na playlistach wielu rozgłośni radiowych.
Najnowszy album o tytule "Powierzchnie wspólne" powstawał równolegle ze wspomnianymi "Piosenkami o Warszawie". Obie płyty mają wspólny muzyczny mianownik, choć tworzą odrębne...


Przeczytaj więcej

APE + AUSCHWITZ RATS + NA CELOWNIKU

APE + AUSCHWITZ RATS + NA CELOWNIKU

9 listopda BE PUNX | DO IT YOURSELF w Suchej Beskidzkiej. Zagrają 3 kapele:
NA CELOWNIKU - anarcho-punk - Tychy
AUSCHWITZ RATS - hc/street punk - Whentown
APE - hc punk - Maniowy


Przeczytaj więcej

LP KOMETY - "Via Ardiente" z indywidualnym numerem do zdobycia już od północy w najbliższy piątek 11 października.

LP KOMETY - "Via Ardiente" z indywidualnym numerem do zdobycia już od północy w najbliższy piątek 11 października.

„Via ardiente” to jeden z najlepiej odbieranych albumów warszawskich KOMET. Tak oceniają go fani i recenzenci. Przebojowe piosenki często goszczą w rozgłośniach radiowych. Utwory takie jak "Miasto turystów", "Bezsenne noce", "Ostatnie lato XX wieku", "Traktuj mnie źle" czy " To samo miejsce" są bezsprzecznymi przebojami, zatem musiały zostać uwiecznione na winylowym krążku. Obecne wydanie płyty (tylko winyl) otrzymało nową okładkę nawiązującą jednak do wersji pierwotnej oraz poddane zostało remasteringowi w warszawskim Studio Serakos. Album wydany został na czarnym…


Przeczytaj więcej

Nowości i uzupełnienia z RANDALE RECORDS

Nowości i uzupełnienia z RANDALE RECORDS

LAST RESORT, CRASHED OUT, CONTROL, JOHNNY RIOUX, JENNY WOO, JUDGE DREAD, THE GONADS, MARK FOGGO SKASTERS i DISCHARGER to nowi wykonawcy w naszym sklepie lub też znane marki na nowych albumach.... Oznacza to ni mniej ni więcej jak nową porcję muzyki z niemieckiej wytwórni RANDALE RECORDS na CD i winylach...
Tym razem poza sporą porcją punk rocka i streetpunka w wykonaniu weteranów także odrobina klasyki ska i kilka całkiem nowych twarzy (choć nie dla tych, ktorzy śledzą na bieżąco wydarzenia na scenie oi! / streetpunk). Poza nowościami pojawiły się uzupełnienia stanów, które objęły także pozycje tak znanych, cenionych i poszukiwanych wykonawców jak TOY DOLLS, EVIL CONDUCT, INFA RIOT, HEADCAT, THE WARRIORS czy LAST RESORT...


Przeczytaj więcej

Dekada Buntu - Punk w Polsce i krajach sąsiednich w latach 1977-1989

Dekada Buntu - Punk w Polsce i krajach sąsiednich w latach 1977-1989

Premierową pozycją w naszej ksiegarni jest "Dekada Buntu - Punk w Polsce i krajach sąsiednich w latach 1977-1989" autorstwa Remigiusza Kasprzyckiego (...)
Zainteresowania i wczesniejsze prace sugerują bardziej historyczne niż socjologiczne (czy też środowiskowe) podejście do tematu i faktycznie tak jest, ale w żaden sposób nie szkodzi to książce, którą czyta się doskonale z racji dość szczegołowego potraktowania tematu. Na wstepie książki odnajdujemy obszerne opisy okresu pre-punkowego w Polsce, Czechosłowacji, ZSRR, w NRD..., po czym autor przechodzi do pojawienia się punka na Zachodzie i w konsekwencji w krajach bloku wschodniego.
W opisach odnajdujemy wiele znanych zespołów, postaci oraz faktów, choć wydaje sie, że zakres opracowania wychodzi daleko poza znane dotychczas pubklikacje co stanowi niewątpliwą zaletę wydawnictwa...
Czytelnik związany z środowiskiem punk znajdzie tu z pewnością wzmianki o wielu swoich znajomych, nawiązania do przeszłości własnego regionu, stosunku punkowców do polityki i opozycji politycznej...


Przeczytaj więcej

ADHD SYNDROM - Najbliższe koncerty...

ADHD SYNDROM - Najbliższe koncerty...

Podhalańskie punki z ADHD SYNDROM są już po rejestracji swojego najnowszego albumu. Płyta przechodzi jeszcze przez fazę miksów masteringu etc... i jeśli wszytsko pójdzie sprawnie to pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.
Krążek zatytułowany "Bizne$$ Punx" to trzeci album grupy gdzie znaleźć będzie można całkiem nowe kompozycje, które zespół prezentuje także podczas swoich koncertów.
Zapraszamy na koncerty ADHD SYNDROM... najbliższe z nich będa miały miejsce...

12.10.2013 - Poznań - REAKTOR FEST + AUSCHWITZ RATS + REAKCJA
26.10.2013 - Piotrków Trybunalski - Spirala
31.10.2013 - Czerwionka Leszczyny - Stara Piwnica


Przeczytaj więcej

Trasa promocyjna THE ANALOGS - Pełnoletnia Oi! mlodzież

Trasa  promocyjna THE ANALOGS - Pełnoletnia Oi! mlodzież

The Analogs po 18 latach działalności postanowili podkreślić swój staż sceniczny i sięgnąć ponownie po swoje debiutanckie nagrania zarejestrowane pierwotnie w 1996 roku. Album "Oi! młodzież" wydany wówczas przez Jimmy Jazz Records zapoczątkował muzyczną drogę zespołu, który podąża nią konsekwentnie do dziś, a debiutancka płyta stała się punkowym klasykiem dla kilku pokoleń słuchaczy w Polsce.

Aby uczcić osiemnastolecie swojego istnienia muzycy postanowili jeszcze raz nagrać swój debiutancki album. Trzynaście ulicznych hymnów, które śpiewane są przez kolejne pokolenia, nieprzystosowanych i krytycznie patrzących na świat ludzi zostały nagrane w Mania Studio, co nadało im lepsze brzmienie i dynamikę.

Muzycy THE ANALOGS nie zmienili nic w utworach, a jedynie odświeżyli je. Jak sami mówią, uważają ten materiał za kultowy, więc nie bawili się w nowe aranżacje i ulepszenia. Poprawili jedyni braki brzmieniowe wynikające ze sposobu pierwotnego nagrywania utworów.

Album "Pełnoletnia Oi! młodzież" jest drugim krążkiem nagranym przez The Analogs dla wytwórni Lou & Rocked Boys i wydany została w dwóch wersjach. Nowa wersja albumu dostępna jest na jednym CD, natomiast limitowana edycja specjalna uzupełniona została drugim dyskiem, który zawiera oryginalny album z 1996 roku. Edycja limitowana dostępna jest jedynie na koncertach The Analogs, na stronie zespołu oraz w sklepach internetowych Lou & Rocked Boys i Jimmy Jazz Records.

Premiera płyty miała miejsce we wrześniu 2013, a od pażdziernika zespoł wyrusza w trase promująca ten album....

TRASA PROMOCYJNA THE ANALOGS - “Pełnoletnia Oi! Młodzież” .........


Przeczytaj więcej
    pixel