LP KOMETY - "Via Ardiente" z indywidualnym numerem do zdobycia już od północy w najbliższy piątek 11 października.

2013-10-10
LP KOMETY - "Via Ardiente" z indywidualnym numerem do zdobycia już od północy w najbliższy piątek 11 października.

„Via Ardiente” to jeden z najlepiej odbieranych albumów warszawskich KOMET. Tak oceniają go fani i recenzenci. Przebojowe piosenki często goszczą w rozgłośniach radiowych. Utwory takie jak "Miasto turystów", "Bezsenne noce", "Ostatnie lato XX wieku", "Traktuj mnie źle" czy " To samo miejsce" są bezsprzecznymi przebojami, zatem musiały zostać uwiecznione na winylowym krążku. Obecne wydanie płyty (tylko winyl) otrzymało nową okładkę nawiązującą jednak do wersji pierwotnej oraz poddane zostało remasteringowi w warszawskim Studio Serakos.

„Via ardiente” to jeden z najlepiej odbieranych albumów warszawskich KOMET. Tak oceniają go fani i recenzenci. Przebojowe piosenki często goszczą w rozgłośniach radiowych. Utwory takie jak "Miasto turystów", "Bezsenne noce", "Ostatnie lato XX wieku", "Traktuj mnie źle" czy " To samo miejsce" są bezsprzecznymi przebojami, zatem musiały zostać uwiecznione na winylowym krążku. Obecne wydanie płyty (tylko winyl) otrzymało nową okładkę nawiązującą jednak do wersji pierwotnej oraz poddane zostało remasteringowi w warszawskim Studio Serakos.
Album wydany został na czarnym i niebieskim winylu, cala edycja płyty jest ręcznie numerowana. Dodatkową atrakcją jest okazja zakupu test pressów w specjalnej okładce różniącej się od wersji podstawowej kolorem napisów. Test pressy podobnie jak każdy winyl posiadają wkładkę z tekstami…
To nie wszystkie niespodzianki jakie przygotowaliśmy. Do każdej płyty winylowej dołączona jest gratis płyta CD z angielskojęzyczną wersja albumu KOMETY „Via Ardiente”. Dotyczy to jedynie egzemplarzy zakupionych w sklepie JIMMY JAZZ RECORDS.
Winylowy album KOMET „Via Ardiente” do końca października dostępny będzie jedynie na stronie sklepu Jimmy Jazz Records… i do tego momentu istnieje możliwość zamawiania indywidualnych numerów płyt. Później płyty wysyłane będą w numeracji losowej.

Informacja o nakładzie LP KOMETY – „Via Ardiente”:

Test press – 12 egz. (inna okladka)
Nakład podstawowy – czarny winyl: 268
Nakład limitowany – niebieski winyl: 117 (uwaga: w tej puli znajduje się także pewna partia winyli przejściowych miedzy kolorami niebieskim i czarnym  - patrz zdjęcie)

Wszystkie płyty mają wydrukowaną na okładce informację o nakładzie edycji oraz zawierają indywidualny numer egzemplarza. Pierwsze dziesięć numerów przeznaczone jest na potrzeby wydawcy. Numery od 11 do 122 to egzemplarze na niebieskim winylu, pozostałe na czarnym.

Przypominamy, że poza zapowiadanym winylowym wydaniem album „Via Ardiente” dostępny jest także na CD oraz w wersji Digital (pliki lub streaming) m.in. na platformach iTunes, Muzodajnia, Deezer, Spotify, WiMP i innych…

BĄDŹCIE CZUJNI!!!!!!!! Sprawdźcie swoje myszki, komputery i szybkość łączy!
Sprzedaż winyli startuje o północy (godz.00.00) z piątku 11.10.2013 na sobotę 12.10.2013

Zamów ----> LP KOMETY – Via Ardiente

Sprawdź także: ----> CD KOMETY
                            ----> DIGITAL DEEZER
                            ----> DIGITAL MUZODAJNIA
                            ----> DIGITAL iTUNES


                                                       Test press + okładka o innym odcieniu napisów.


                                               Wersja podstawowa (czarny winyl) + limitowana (niebieski winyl)

Album „Via Ardiente” został nagrany wiosną 2005 roku i w tym samym roku trafił do sprzedaży. Powstał w innym składzie niż debiutancki krążek KOMET. Z zespołu odszedł Pleban, a do Lesława i Arkusa dołączył Pablo. Płyta ta była sporym zaskoczeniem dla fanów zespołu, którzy w debiucie widzieli kontynuacje muzycznej drogi Partii.
„Via Ardente” wytyczyła nowy styl Komet. Lesław tak wówczas mówił o płycie:  „Pożegnaliśmy ostatnio kontrabas i grającego na nim muzyka. Pomysł na płytę rockabillową był na pewno ciekawy, ale gdybyśmy nagrali kolejną płytę w podobnym stylu byłoby to i dla nas i przede wszystkim dla publiczności nudne.(...) Nowe piosenki (Komet) to mieszanka muzyki, której ostatnio słuchamy: punka, country, flamenco, garażu, wczesnego soulu. (...) Nie chcemy stać w miejscu i do końca życia nagrywać różnych wersji tej samej płyty”.
Upływ czasu pokazał, że tak zrodził się jeden z klasyków polskiej sceny alternatywnej.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2013
pixel