Blog

Kolejna punkowa kapela sprzed lat na winylu. LP STRESS - 84-95

Kolejna punkowa kapela sprzed lat na winylu. LP STRESS - 84-95

Staraniem oficyny N.I.C. kolejna karta polskiego punk rocka przypomniana została za sprawą winylowego wydawnictwa. Tym razem na czarny winyl trafił STRESS - jeleniogórska załoga punkowa działająca w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Ich melodyjny punk ze świetnymi acz prostymi tekstami znany był/jest wielu załogantom z wielu kaset krążących po kraju.
Na LP wydanym przez oficynę N.I.C. , zatytułowanym "84-95" znajdujemy Stress w 26 odsłonach bo właśnie tyle - krótkich i konkretnych - utworów znalazło się na tym wydawnictwie. Pośród nich m.in. niezapomniane hity koncertowe sprzed lat takie jak: "Pomnik", "Byle inny był dzień", "Robotnicza dzielnica", "Praca dla ojczyzny" czy "Psychopata".
Stress w okresie swojej aktywności, a także na tym albumie to punk rock mocno osadzony w szarości życia schyłku komunizmu i transformacji początku lat 90-tych.
Materiał "podrasowany" został współcześnie w Riot Studio, a za projekt graficzny odpowiedzialny jest Petr z Underground Factory!....


Przeczytaj więcej

"Polskie piekło" na nowym albumie Redakcji...

"Polskie piekło" na nowym albumie Redakcji...
"Polskie piekło" to trzeci album Redakcji po płytach "Horrroskop" i "Cyfrowe średniowiecze" wydanych przez Jimmy Jazz Records. Tym razem wydawcą krążka jest wytwórnia Lou & Rocked Boys. Nowa płyta Redakcji jest swoistą syntezą poprzednich albumów: łączy melodyjność pierwszego z agresywnym, czadowym graniem drugiego. Na "Polskie piekło" trafiło dwanaście premierowych piosenek i - podobnie jak w przypadku poprzedniego albumu - dwa utwory Absurdu ("Zżera mnie dżuma" i "Doły"), kultowego, punkowego zespołu Darka Duszy z lat osiemdziesiątych. Piosenki te to ostre, gitarowe granie z melodyjnym wokalem, wsparte mocną sekcją. Redakcja tradycyjnie na bazie rockowej tworzy repertuar, który z równym powodzeniem trafia do fanów punk rocka, rock'n'rolla jak i tradycyjnego rockowego...

Przeczytaj więcej

Super promocja na przesyłki "Paczka w Ruchu" na jimmyjazz.pl. Przesyłka tylko 5,50 zł.

Super promocja na przesyłki "Paczka w Ruchu" na jimmyjazz.pl. Przesyłka tylko 5,50 zł.

Paczka w Ruchu to rodzaj wysyłki, który działa juz w naszym sklepie od kilku miesięcy i coraz bardziej przypada Wam do gustu. Zatem dodatkowo zachęcamy Was do korzystania z tej usługi oferując na nią niższą cenę niż dotychczas. Tylko do końca marca cena wysyłki tylko 5,50 zł.
Co to jest " Paczka w Ruchu" i jak działa?
Paczka w Ruchu to możliwość odbierania i nadawania paczek w kiosku RUCHU. Dzięki sieci ponad 2 500 kiosków zlokalizowanych w całej Polsce, od największych miast po najmniejsze miejscowości, RUCH dostarcza paczki z zamówieniami do każdego klienta w każdym zakątku Polski....


Przeczytaj więcej

XRob Black, czyli polskie early reggae na LP oraz Dr. Ring Ding + Dreadsquad na LP i CD z Superfly Studio.

XRob Black, czyli polskie early reggae na LP oraz Dr. Ring Ding + Dreadsquad na LP i CD z Superfly Studio.

XRob Black „Grand Shelf Reggay” to najnowsze wydawnictwo polskiej wytwórni prowadzonej przez Marka Bogdańskiego a.k.a Dreadsquad.
Na temat XRob Blacka wiadomo tyle ile można znaleźć w internecie. Według jego strony na myspace.com zamieszkuje w Zielonej Górze, a według facebooka jego miastem rodzinnym jest Szczecin. Na kilku forach internetowych można znaleźć info, że przez kilka lat mieszkał w Belfaście, gdzie m.in. zetknął się z Natty Wailerem.  Ten pochodzący z Jamajki muzyk naprawdę nazywa się Ian Wynter, osiedlił się swego czasu w Irlandii i ma tam swój własny zespół. W historii muzyki reggae zapisał się dzięki współpracy z Bob Marley and The Wailers, z Marleyem poznał go wieloletni przyjaciel i jednocześnie muzyk The Wailers i The Upsetters, Aston Family Man Barret. A wracając do XRob Blacka, to nic nie wiadomo na temat jego współpracy z Natty Wailer a.k.a. Ian Wynter.
Po raz pierwszy miłośnicy early reggae, czy jak niektórzy wolą skinhead reggae, mogli o XRobie usłyszeć w 2012 roku, za sprawą 7” Boss The Ripper / Soul Snack (Soulfly Studio)....


Przeczytaj więcej

Uliczny punk rock na splicie LAZY CLASS i MAX CADY. CD i LP.

Uliczny punk rock na splicie LAZY CLASS i MAX CADY. CD i LP.

Warszawskie LAZY CLASS (znany już ze swoich wydawnictw dla holenderskiej wytwórni Rebellion Records) i lubelskie MAX CADY to dwie kapele które podzieliły się stronami winylowej 12" EP-ki wydanej wspólnie przez wydawnictwa BLACK WEDNESDAY RECORDS, BAD LOOK RECORDS oraz NO PASARAN. Krążek zawiera po 4 utwory każdego z zespołów i zapewne najbardziej przypadnie do gustu fanom ulicznego punk rocka.
Poza krążkiem winylowym wydanym w nakładzie 300 egzemplarzy (w tym 200 na czarnym a 100 na przezroczystym winylu) wydawnictwo pojawiło się także w formacie CD (w nakładzie 300 sztuk) z myślą o tych, którzy jeszcze nie ulegli czarowi czarnej płyty....


Przeczytaj więcej

Winylowa "Lekcja historii" SEDESu...

 Winylowa "Lekcja historii" SEDESu...

Winylowa wersja drugiej płyty z serii „Lekcja Historii”, dokumentującej polski punk na przełomie lat 80/90, wrocławskiego zespołu SEDES ukazała się za sprawą wytwóni Lou & Rocked boys. Z racji ograniczeń czasowych nośnika winylowego dokonano selekcji utworów najbardziej reprezentatywnych dla zespołu w tamtym okresie. Takie szlagiery jak „Wszyscy pokutujemy” czy „Polityka” są od dekad punkowymi evergreenami, które wciąż odkrywają nowe pokolenia.
To pierwsza płyta winylowa w dyskografii zespołu, któremu nie dane było nagrać w latach 80-tych choćby singla, mimo niewątpliwej popularności wśród jarocińskiej publiczności.
Początki zespołu sięgają 1980 roku Kiedy to Młody, Kucharz, Kajtek i Kufel założyli zespół Punk rockowy o dźwięcznej nazwie SEDES. Początki były ciężkie jak zwykle to bywało na początku lat osiemdziesiątych choć po występach na wrocławskim muzycznym starcie w 1981 i 1982 roku zespół postrzegany był jako numer 1 na Dolnym Śląsku....


Przeczytaj więcej

Punkowe archiwa na winylach... LIBERUM VETO i STAN OSKARŻENIA...

Punkowe archiwa na winylach... LIBERUM VETO i STAN OSKARŻENIA...

W ostatnim czasie wspólnym staraniem kilku wytworni niezależnych wydane zostały dwie pozycje, które z pewnością zainteresują fanów punkowych archiwów niedostępnych dotychczas na winylu. Obie pozycje obecne są już w naszym skalpie.
"Pięść wiary" to reedycja materiału wydanego pierwotnie przez Stan Oskarżenia na kasecie w 1993 roku. Wrocławska grupa działająca z przerwami od 1986 roku zapisała się na stałe w historii polskiego punk rocka za sprawą także tego wydawnictwa, na którym znajdujemy 10 numerów z melodyjnego punk rockiem charakterystycznym dla polskiej sceny lat 90-tych ub. stulecia.
Z myślą o wydawnictwie winylowym zespół przygotował nową okładkę. Krążek wydany został jedynie na czarnym winylu w nakładzie 300 egz. i jest wspólnym przedsięwzięciem BLACK WEDNESDAY RECORDS, ZIMA RECORDS, HEY JOE oraz NO PASARAN...


Przeczytaj więcej

Nowy album The Offenders na 10-lecie...

Nowy album The Offenders na 10-lecie...

Najnowsze dokonanie THE OFFENDERS to studyjny album o tytule "X" wydany w dziesiątą rocznicę istnienia zespołu, na którym kapela potwierdza wszystkie swoje wcześniejsze walory dając fanom kolejną porcję wyrazistych kompozycji ska podlanych wcześniej wspomnianymi naleciałościami, które wydawcy (płyta wydana została jako efekt współpracy 4 wytwórni europejskich i jednej kanadyjskiej) charakteryzują jako pulsujący miks wpływów 2-tone ska, późnych lat 70, punk-powerpop-mod revival i nowej fali soulu. To wszystko w tanecznych rytmach ska ze stylowym brzmieniem organów Hammonda...
Powstała we Włoszech w 2005 roku grupa The Offenders przez wielu fanów kojarzona jest dzisiaj bardziej z Niemcami, bo tam też kilka lat temu przenieśli się muzycy tworzący od lat jej trzon personalny... Nie zmienia to jednak faktu, że jej korzenie to słoneczna Italia, choć grupa związała się z naszymi zachodnimi sąsiadami, a swój repertuar wykonuje po angielsku... Zespół od momentu powstania doskonale daje sobie radę na (nie tylko) europejskiej scenie ska regularnie wydając płyty i dbając o swój sceniczny wizerunek....


Przeczytaj więcej

Uzupełnij dyskografię TALCO na CD i LP...

Uzupełnij dyskografię TALCO na CD i LP...

Album o tytule "Silent Town" jest najnowszym wydawnictwem włoskiej grupy TALCO, której energetyczny ska-punk-folk ma w Polsce spore grono fanów.
Początki Talco to rok 2001 gdy zaczynali jako zespół ska w miejscowości Maghera, przemysłowej części Wenecji. To piękne, włoskie miasto kojarzy się zabytkami, kanałami, gondolami i wieloma filmami, a mało kto wie, że bardzo blisko znajduje się Maghera, będąca kolebką włoskiej klasy robotniczej i znana z tego, że bardzo często dochodziło tam do najgłośniejszych protestów robotniczych we współczesnych Włoszech. To właśnie miejsce narodzin Talco!
Ich muzyka przez lata ewoluowała. Od ska przez rytmy Patchanka spod znaku Mano Negra czy Manu Chao i punk rocka, po italski folk silnie osadzony w piosenkarskiej tradycji tego kraju. I tak otrzymujemy mieszankę, która sami członkowie Talco nazywają Combat Ska Folk Punk.
Nowy album Włochów, "Silent Town", stał się kolejnym bodźcem do takiego uzupełnienia, a razem z najnowsza pozycją w dyskografii Talco po raz pierwszy do naszego sklepu trafiło także wydawnictwo, które zespół przygotował w roku 2014 z okazji swojego 10-lecia. Album "10 Years" podobnie jak pozostałe wydawnictwa dostępny jest w formacie CD oraz na winylu.


Przeczytaj więcej

Przedłużamy promocję w sklepie Jimmy Jazz Records do 17 stycznia 2016!

Tata to już nasza uroda, że lubimy sprawiać wam frajdę, zatem sprawimy wam kolejna... Po burzliwych naradach i jeszcze burzliwszym Sylwestrze postanowiliśmy wejść w Nowy Rok nie tylko z życzeniami dla wszystkich naszych przyjaciół, klientów etc... ale także z przedłużeniem PROMOCJI świątecznej... Zatem niniejszym ogłaszamy, że na zasadach takich jak przed Świętami i Nowym Rokiem (patrz poniżej) możecie dokonywać zakupów w naszym sklepie jeszcze do 17 stycznia 2016...
Szkoda czasu na gawędy, zatem zapraszamy do sklepu gdzie także nowe pozycje trafiające do naszej oferty objęte są promocją. Zapraszamy do korzystania z możliwych rabatów....

PROMOCJA 2016


Przeczytaj więcej
    pixel