Blog

DDT - legenda trójmiejskiego punk rocka na płytach...

DDT - legenda trójmiejskiego punk rocka na  płytach...

W ubiegłym roku, 21 lat po swoim ostatnim koncercie ponownie na scenie pojawiła się reaktywowana legenda gdańskiego punk rocka grupa DDT. Jej poczatki sięgaja konca lat 70-tych ub. wieku, a część oryginalnych muzyków pierwszego składu tej formacji w późniejszym czasie zasiliła inna legendarną grupę z Trójmiasta - PO PROSTU.
Po reaktywacji członkowie DDT nie skupili się wyłącznie na graniu koncertów zapowiadając pojawienie sie płyt z muzyką zespołu zatem tylko kwestią czasu było kiedy takie wydawnictwa trafią w ręce fanów.
Na pierwszy rzut poszły stare nagrania grupy zebrane na płycie "Fundament socjalizmu", która jakiś czas temu doczekała sie premiery. Na płycie znaleźć można 9 utworów , w tym tak znane wizytówki muzyczne DDT jak "Nuda", "Armia", "Fundament Socjalizmu (Pracownik)" czy "Lechia" doskonale znane każdemu kto ceni sobie stare dokonania krajowych kapel punk rockowych....


Przeczytaj więcej

BULBULATORS + THE HEADHUNTERS + THE COiOTS!

BULBULATORS +  THE HEADHUNTERS + THE COiOTS!


BULBULATORS, THE COiOTS! i THE HEADHUNTERS wystąpią na koncercie we wrocławkim klubie "MADNESS" (ul. Hubska 6). Koncert odbędzie się 23 października 2009.

Poczatek o godzinie 18.30.
Wjazd: 15 zł


Przeczytaj więcej

OBIBOX + LUNATICS + LD50

OBIBOX + LUNATICS + LD50

Koncert: OBIBOX, LUNATICS, LD50
DOBRA KARMA (ul. Górczewska 67)
09.10.2009 (piątek)
Wstęp: 12 PLN
Start: 20:00

LD 50
To stara warszawska załoga punkowa, która działała w latach 1980 – 84. Po latach, w wyniku przypadkowego spotkania, członkowie grupy postanowili wrócić do grania – początkowo chodziło o jednorazowy występ. Widocznie był udany skoro członkowie grupy zdecydowali o trwałym powrocie na scenę. Obecnie LD 50 ma na koncie dwie płyty - „Retropunk” (2006) i „Jara się”(2009), entuzjastycznie przyjęte przez punkową publiczność. Ich muzyka to klasyczny, pobrzmiewający nową falą, punk, żywcem wyjęty z lat 80. Stare punki nie rdzewieją!
www.myspace.com/ld50retropunk

LUNATICS

Lunatics jest dobrze znany punkowej publiczności za sprawą płyt, obecności na składankach oraz przede wszystkim niezliczonych koncertów. Przebojowa muzyka Lunaticsów, nawiązująca do punkowych klasyków pokroju The Clash czy Rancid, ze szczyptą streetpunka świetnie sprawdza się na żywo. Ich płyty - „Words Like These” (2006) i „Święci i grzesznicy” (2008) - sporo namieszały na punkowej scenie w Polsce.
www.myspace.com/rollnpunk

OBIBOX

Obibox to prosty, łobuzerski, rock'n'roll, grany w najbardziej klasycznym składzie (gitara, kontrabas, perkusja). Powstanie zespołu jest wynikiem fascynacji tradycyjną, starą szkołą psychobilly. W 2008 roku ukazuje się dębiutancki album grupy. Od momentu wydania płyty zespół intensywnie koncertuje, grając w większych i mniejszych miastach w całej Polsce i nie tylko.
www.myspace.com/obibox


Przeczytaj więcej

THE KOLT - koncertowy październik

THE KOLT -  koncertowy październik

SCHIZMA + THE KOLT + NOTHING BETWEEN US + SEL THE FIRE

2 października 2009, godz: 19.00
STARE KINO - Wyszków (ul. Kościuszki 9)

Wystąpią:
- SCHIZMA
- THE KOLT
- NOTHING BETWEEN US
- SEL THE FIRE


Przeczytaj więcej

Nowe tytuły z Lou & Rocked Boys

Nowe tytuły z Lou & Rocked Boys

Firma Lou & Rocked Boys przygotowała na koniec wakacji sporą ilość premier mogących zainteresować fanów punk rocka i ska. Pośród nowych alumów znanych już wykonawców pojawiły się także nagrania wznowione oraz całkowite debiuty.
Do grona starych wyżeraczy zaliczyć można z pewnościa zespół GAGA, który tym razem w podwójnej odsłonie GA-GA / ZIELONE ŻABKI pojawia się na nowej płycie zatytułowanej "Fakty i fikcje" co powinno wyostrzyć uwagę zwolenników krajowego punk rocka w trudnym do pomylenia wykonaniu.
Nie trzeba też nikomu przedstawiać SEX BOMBY, która tym razem przypomina wydaną niegdyś płyte pt. "Viva". Obecne wydanie uzupełnione zostało nagraniami live z występu radiowego oraz dodatkową płytą DVD z zapisem konceru grupy na Przystanku woodstock i 4 videoklipami.....


Przeczytaj więcej

ZIGGIE PIGGIE i jamajscy klasycy na albumie "Old Songs"...

ZIGGIE PIGGIE i jamajscy klasycy na albumie "Old Songs"...

Na początku 2009 roku skład Ziggie Piggie przeszedł spore przeobrażenia, które jednak nie miały większego wpływu na kontynuację objętej wcześniej drogi muzycznej... no może z wyjątkiem tego, że grupa jeszcze bardziej rzuciła się w objęcia jamajskich rytmów rezygnując z punkowych odskoków. Szybko też powstał pomysł zarejestrowania własnych interpretacji standardów muzyki jamajskiej, które wypełniłyby nowy album. Aby uzyskać inne brzmienie zaproszono do udziału muzyków reprezentujących scenę reggae/ska, między innymi pioniera stylu Roberta Brylewskiego, Ska Dyktatora, Tigera i Szczepana (Skankan), Kozera (Konopians) oraz muzyków z grup Bartenders i ambient jazzowej Muariolanzy.
Aby nie stracić unikalnego brzmienia znanego ze starych jamajskich nagrań zespół postanowił zarejestrować materiał na tzw. „setkę” co w normalnym języku oznacza, że nagrywał na żywo, w pełnym składzie. Po wielu próbach z ustawieniem sprzętu i mikrofonów (analogowe miksery, lampowe preampy i mikrofony) nadeszła chwila rejestracji.....


Przeczytaj więcej

PUNK ROCK SHOW


24.10.09. w szczecińskim klubie "KONTRASTY" (ul.Wawrzyniaka 7) zagrają:
Zero - punk rock Słupsk
WC - punk rock Szczecin
Bulbulators - punk rock Silesia


Przeczytaj więcej

THE ANALOGS TRASA JESIENNO - ZIMOWA

Promując najnowszy album "Miejskie opowiesci" wydany na CD i LP THE ANALOGS aktywnie koncertują, zatem poniżej najbardziej aktualna porcja dat i miejsc gdzie pojawi się najbardziej znana polska kapela streetpunk....

05.12 Kraków, Loch Ness
11.12 Bielsko Biała, Klub Rude Boy
13.12 Torun, Klub Bunkier

 


Przeczytaj więcej

Reedycja HORRORSHOW - Ryps Wyps / Pociąg z forsą

Reedycja HORRORSHOW - Ryps Wyps / Pociąg z forsą

Sosnowiecki Horrorshow to klasycy i legenda polskiej sceny Oi! /Streetpunk / Ska. Grupa działa z przerwami od wielu lat wydajac przed laty swoje kolejne nagrania na kasetach i będąc jednym z najbardziej cenionych wykonawców na rodzimej scenie ska.
Z czasem utwory z kasetowych wydawnictw „Ryps Wyps” i „Pociąg z forsą”  zebrane zostały na CD, którego wydawą była czeska wytwórnia Rabiat Records. Częsć wydanych w Czechach płyt dotarła także do Polski, ale wobec wyczerpania „czeskiego” nakładu zespół w porozumieniu z wytwórnią Jimmy Jazz Records zdecydował o wznowieniu tego wydawnictwa, które obecnie trafi w ręce polskich fanów w postaci digi-paku i nieco zmienioną szata graficzną.
„Ryps Wyps” i „Pociąg z forsą” to 23 klasyczne nagrania Horrorshow na jednej płycie i doskonała okazja do uzupełnienia domowych archiwów z polskim punk rockiem i ska...


Przeczytaj więcej

PO PROSTU - Demo 86 na winylu....

PO PROSTU - Demo 86 na winylu....

Nagrane w 1986 roku demo grupy PO PROSTU, legendy polskiego punk rocka 77 wydane zostało na winylu przez gdańską firmę Olifant.
Album wcześniej pojawił sie w wersji CD, a obecnie trafi do fanów w postaci limitowanego winyla (300 numerowanych kopii) wytłoczonego w 3 kolorach (czarny, niebieski i zielony).
Zawartośc aktualnej edycji pokrywa się dokładnie z tym co znamy z CD.
Wydawca dołożył szczególnej staranności dbając o fajna oprawę graficzną winyla, który zawiera ponadto wkładkę.
Album dostepny w naszym sklepie w wersji na niebieskim winylu....


Przeczytaj więcej

Bang Bang na nowej płycie już w naszym sklepie...

Bang Bang na nowej płycie już w naszym sklepie...

Drugi album BANG BANG - punkowych weteranów z Legionowa - zatytułowany "To Legionowo", to kolejna porcja punk rockowej tradycji podanej w sposób przystępny dla każdego fana dobrego rock'n'rolla.
Poza 10 nowymi, własnymi kompozycjami utrzymanymi w klimacie przebojowego punk rocka o korzeniach z końca lat 70-tych ub. wieku zespół  odsłania także swoje pozapunkowe fascynacje sięgając m.in. po rock'n'rollowe i popowe klasyki takie jak "Can't Help Falling In Love" (znany choćby z wykonania Elvisa Presley'a) czy "Porque te vas" hiszpańskiej piosenkarki Jeanette, który stał się wielkim miedzynarodowym przebojem za sprawą wykorzystania go przez Carlosa Saurę w filmie "Nakarmic kruki", nagrodzonym na festiwalach filmowych w Berlinie i Cannes...


Przeczytaj więcej
    pixel