Blog

Zagraniczne nowości z Lou & Rocked Boys...

Zagraniczne nowości z Lou & Rocked Boys...

Ostatnie nowości wrocławskiej firmy Lou & Rocked Boys powinny przypaśc do gustu szczególmnie fanom zagranicznych kapel, a zwłaszcza tym, którzy preferuja alternatywne brzmienie folk zarówno to w bardziej tradycyjnym ujęciu jak i to o punkowym zabarwieniu.... W tym przypadku mamy do czynienia z nowymi albumami znanych doskonale UKRAINIANS (płyta "A History Of Rock Music In Ukrainian" zawierająca covery najważniejszych zdaniem muzyków zespołów dla historii rocka), pochodzących z Australii, kojarzonych doskonale przez fanów punk rocka z odniesieniami do celtyckiego folku THE RUMJACKS (do wyboru ich najnowszy album "Sober & Godless" i wcześniejszy "Gangs of New Holland") a także grupy FIDDLER'S GREEN, mniej znanej choć najbliższej nam geograficznie bo pochodzącej z Niemiec gdzie od lat cieszy sie dużym uznaniem publiczności zasłuchanej w punk rock o celtyckim zabarwieniu. Okazją do jej bliższego poznania jest składanka podsumowująca ich wieloletnią karierę zatytułowana "25 Blarney Roses"...


Przeczytaj więcej

77SINS na samodzielnie wydanym debiutanckim albumie....

77SINS na samodzielnie wydanym debiutanckim albumie....

Debiutancki album pochodzących z Krakowa 77SINS nosi tytuł "We Are All Sinners" i nagrany został w marcu 2015 roku w oświęcimskim Waiting Room Studio. Krążek wydany został własnymi siłami zespołu i zawiera 10 energetycznych punkowych numerów mogących wywalić z butów nawet najbardziej wybrednych fanów punk rocka.... Zarówno zawartość płyty, preferencje muzyczne (i nie tylko) oraz pozostałe grzechy muzyków najlepiej przedstawia to co sam zespół mówi o sobie w notce informacyjnej:
"Nasza muzyka to melodyjny punkrock. Szybkie riffy, życiowe teksty oraz dużo energii. Połączenie młodej krwi oraz oldschoolowego punkowego doświadczenia. Dobra zabawa, litry alkoholu i niegrzeczne panienki to tylko trzy z naszych siedemdziesięciu siedmiu grzechów, które możesz polubić. Pomyśl o całej reszcie... 77Sins!!!"...


Przeczytaj więcej

UKRAINA - Nuda.... Premiera albumu na CD i winylu.

UKRAINA - Nuda.... Premiera albumu na CD i winylu.

Ukraina to punkowa grupa będąca przed laty jednym z zespołów kojarzonych z Ustrzycką Sceną Punkową.
Kapela powstała jako efekt spotkania muzyków dwóch punkowych formacji działających w Brzozowie w latach 1979-82, zespołów Bluff i CKM i znana jest zapewne fanom krajowego punk rocka m. in. ze swojego koncertu na festiwalu w Jarocinie w 1985 roku w czasach gdy był on zdominowany przez rozwijającą się prężnie krajową scenę punk.
Zespół aktywnie działał w latach 80. po czym na długi czas zawiesił działalność pozostając jednak w pamięci fanów. Po reaktywacji w roku 1992 funkcjonował często zmieniając skład jednak niezmiennie proponując fanom swoją wizję punk rocka opartego na sprawdzonych wzorcach charakterystycznych dla polskiej sceny punk z lat 80-tych ubiegłego wieku.....


Przeczytaj więcej

Mister X, Prawo Do Jazdy i Jak wysoko na winylach... plus DVD z zapisem Ultra Chaos Piknik z 2014 roku...

Mister X, Prawo Do Jazdy i Jak wysoko na winylach... plus DVD z zapisem Ultra Chaos Piknik z 2014 roku...

Czas wakacji nie tylko na nas działa rozleniwiająco zatem przytrafia nam się ostatnio, że coś leży u nas w magazynie a na naszej stronie o tym ani słowa… Skleroza i lenistwo, brak słów po prostu i nawet samokrytyka nie jest w stanie tego usprawiedliwić… najlepiej zatem zmazać winy działaniem stąd serwujemy wam kilka zwięzłych zdań na temat pozycji, które ostatnimi czasy powiększyły stan naszej oferty….
Zatem startujemy z prezentacją kilku pozycji (głownie winylowych), w których swoje palce maczało wydawnictwo No Pasaran! Mister X, Prawo do Jazdy i Jak Wysoko oraz płyta DVD z zapisem 6 edycji festiwalu Ultra Chaos Piknik z 2014 roku... Poniżej kilka słów więcej o każdym tytule...


Przeczytaj więcej

KARCER - wznowienie albumu "Nic nikomu o niczym".

KARCER - wznowienie albumu "Nic nikomu o niczym".

Album zatytułowany „Nic nikomu o niczym” jest trzecim długogrającym krążkiem w dorobku słupskiego KARCERU. Płyta nagrana została w 2002 roku w szczecińskim studio Elvis Van Tomato i po wyczerpaniu pierwszego nakładu, od dłuższego czasu była pozycją niedostępną dla fanów zespołu.
Wobec licznych pytań jakie trafiały do nas w związku z brakiem płyty w katalogu Jimmy Jazz Records zdecydowaliśmy się na wytłoczenie kolejnego nakładu krążka, który jest jednym z najlepszych albumów w dorobku grupy. Tym samym w naszej ofercie dostępne są obecnie wszystkie albumy Karceru wydane przez Jimmy Jazz Records….
„Nic nikomu o niczym” zawiera 16 utworów, pośród których – jak na każdej płycie Karceru – wiele z powodzeniem pretenduje do miana punkowych hitów jak choćby „Byłem w twoim domu”, „Zbrodnia i kara”, „Chory i zły”, „Biegnę” czy „Moje miasto” znany także ze składanek wydawanych przez Jimmy Jazz Records.  


Przeczytaj więcej
    pixel