Informacje o firmie

Jimmy Jazz Records.... Jesteśmy niezależną wytwórnią muzyczną ze Szczecina, która założona została w 2001 roku jako naturalna kontynuacja działań innej szczecińskiej wytwórni Rock'n'roller powstałej w 1989 z inicjatywy Zdzisława "Dzidka" Jodko, będącego do dzisiaj szefem Jimmy Jazz Records.

Od początku istnienia skupiamy się na wsparciu sceny niezależnej i współpracy z tymi, którzy naszego wsparcia najbardziej potrzebują i go oczekują. Działalność wydawnicza i wszystko co jej dotyczy to główny nurt naszej aktywności choć przez lata istnienia zdarzało nam się uprawiać i inne poletka takie jak management, organizacja koncertów czy produkcja CD i płyt winylowych. Wszystko zależy od potrzeb naszych i tych którzy z nami współpracują.

Przez kilka lat pod sztandarem Jimmy Jazz Records działało internetowe radio Ulicznik, a od 1996 do 2012 roku w miarę regularnie ukazywało się pismo "Garaż", wychodzące od 1985 roku, poświęcone muzyce Punk, Ska, Hardcore, Psycho, etc. Wydaliśmy także 4 numery pisma "Reggaebeat" gdzie rządziły Reggae, Ska, Dancehall i inne odmiany jamajskich brzmień.

W okresie ponad 30 lat aktywności udało nam się wydać ponad 250 tytułów na kasetach, CD i winylach oraz skupić pod swoimi skrzydłami wiele znaczących grup polskiej sceny niezależnej, pośród których najbardziej znane to Komety (6 albumów), The Analogs (11 albumów), Partia (4 albumy), Skampararas (3 albumy), Karcer (6 albumów), Kolaboranci (4 albumy), ADHD Syndrom (3 albumy), Quo Vadis (3 albumy), Podwórkowi Chuligani (3 albumy), Anti Dread (5 albumów), Rewizja (3 albumy), WC (3 albumy), Administratorr / Administratorr Electro (4 albumy), Cztery Kilo Obywatela (2 albumy), Redakcja (2 Albumy)...

Jimmy Jazz Records reprezentują swoimi wydawnictwami także m.in. takie zespoły jak Indios Bravos, Vespa, Alians, Sex Bomba, Trybuna Brudu, Konwent A, Po Prostu, Ukraina, Marne Szanse, Qulturka, Non Serviam, Kapral Zajączek, The Oldians (2 albumy), Los Fastidios (4 albumy), Black Bee (2 albumy), After Blues, Obibox, The Bastard, 747, Ser Charles, Oi! Brygada, Cosmopoliss, Ziggie Piggie, Horrorshow, APE, The Coi!ots, Martin Solo, The Lunatics, Skambomambo, Sari Ska Band, Pavulon Twist, The Soulburners, The Kolt (3 albumy), Emerald (2 albumy), The Headhunters (4 albumy), Złodzieje Głów, Skapoint, Nowy Świat, P.D.S., Dumbs, Bang Bang, Kalosz Laszlo, Arcy Młyn, Uran, Way Side Crew, 760 Milionów Oddechów, Skarpeta czy Road Trip's Over.

Prowadząc swój własny sklep internetowy nie zapominamy o wydawnictwach innych polskich wytwórni, które uzupełniają katalog własny Jimmy Jazz. Ponadto jesteśmy także polskim dystrybutorem oferty kilku ważnych zagranicznych wytwórni płytowych, z którymi współpracujemy od dawna. Staramy się zawsze prezentować atrakcyjną ofertę muzyki niezależnej z myślą o tych, którzy są z nami od lat i tych, którzy zechcą dołączyć.

Poza muzyką zajmujemy się także sprzedażą i produkcją odzieży i gadżetów, które każdy zespół posiadać powinien. Koszulki, bluzy, znaczki, breloki, nalepki etc. to dla nas żaden problem. Nasi artyści mają to wszystko niejako w pakiecie w wyniku współpracy... wszyscy inni mogą to mieć jeśli zechcą bo poza wspieraniem naszych zespołów wykonujemy usługi tego typu także dla kapel spoza wytwórni, dla fan-klubów, drużyn piłkarskich, klubów motocyklowych etc... Cześć tej oferty usług widać w naszym sklepie, aby poznać resztę wystarczy się z nami skontaktować.

Wieść gminna niesie, że Jimmy Jazz Records jest wytwórnią specjalizującą się głównie w muzyce punk, psychobilly, rockabilly, ska, reggae, hardcore, new wave.... To prawda, co jednak nie znaczy, że z obrzydzeniem patrzymy w stronę wykonawców odległych od tej stylistyki.
Poza wspomnianymi stylami w katalogu Jimmy Jazz znaleźć można Folk, Blues, Metal, Electro, a nawet Country choć oczywiście wcześniej wspomniane style dominują w katalogu firmy i tak zapewne zostanie.

Muzyka dzieli się na dobrą i złą ale - jak mawiał Brudny Harry - "Opinia jest jak dupa, każdy ma własną"... i to są dla nas dwa podstawowe kryteria muzycznego doboru artystów, których zapraszamy do współpracy.

Zawsze chętnie pochylamy się nad muzyką, która do nas dociera na płytach "Demo" i artystami, którzy proponują nam współpracę bo działalność wydawnicza jest od zawsze głównym krwiobiegiem wytwórni. Zawsze chętnie wspieramy tych, którzy twórczość nas ruszy więc jeśli macie ochotę przedstawić nam swoje dokonania to zapraszamy do kontaktu.

30 lat minęło, historia tworzy się nadal.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Biuro i Sklep On-line ---> Jimmy Jazz Records

Fanpage ---> Facebook

pixel