Blog

I Mazowiecki Festiwal RockowyI Mazowiecki Festiwal Rockowy – Rockandrollowe Święto Narodowe, 3 i 4 maja 2013 Stadion Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Sportowa 66. WSTĘP WOLNY!


Organizacja Festiwalu: Robert Szymański, Marek Wiernik, Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim, Alternative Pop. Patronat medialny Polskie Radio RDC.

Rozkład jazdy na dzień 3 maja:
1.Kuba Rozpruwacz
2. Deathcats (EST)
3. Tama
4. Warsaw Dolls
5. Nevesis (EST)
6. Leniwiec
7. Generators(USA)
8.
Sexbomba
9. Peter and the Test Tube Babies (GB)

Scena festiwalowa w dniu 3 maja 2013 na stadionie miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Sportowej startuje o godz. 14.00. W składzie tego dnia ogółem 9 zespołów, w tym 5 polskich, 2 estońskie (z czego jeden dziewczęcy - Deathcats) po jednej kapeli z USA i Wielkiej Brytanii.
Rozkład jazdy na dzień 4 maja:
16.00– 20.00 zespoły konkursowe (UWAGA ! zespoły konkursowe mogą się zgłaszać do dnia 20 kwietnia 2013 r. Na zwycięzcę czeka nagroda 3000 zł, szczegóły zgłoszenia na fejsbukowym fanpejdżu Mazowieckiego Festiwalu Rockowego)
20.00 – 21.00 gość festiwalu ZŁA OBSESJA ( w tym czasie obrady jury)
21.00 – Występ laureata

Zakończenie...


Przeczytaj więcej

KOFFIN KATS + ANTI DREAD

3 MAJA 2013
SZCZECIN - KLUB MORION
START: 20:00
BILETY: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu.

KOFFIN KATS (USA) + ANTI DREAD (PL)

THE KOFFIN KATS (Detroit, USA/ psychobilly)
Ponad tysiąc koncertów i osiem lat jeżdżenia po świecie sprawiło, że THE KOFFIN KATS trasę nazywają domem.
Koffin Kats zmiksowali wizerunek Detroit z toksyczną mieszanką wódki, tatuaży i pulsującego punk rock’n’rollowego psychobilly. W czerwcu 2003 wystartowali we trzech w świat z zamiarem bezwzględnego parcia naprzód bez chwili spoczynku. Vic Victor (główny wokal, kontrabas) połączył siły ze swoim odwiecznym towarzyszem Tommy’m Koffin (gitara) i razem zaczęli lać fundamenty pod dźwiękowy szturm znany dziś jako The Koffin Kats.
Tematyka piosenek zespołu oscyluje między Sci-Fi a prawdziwymi potwornościami codzienności. Do spółki z Eric’iem “E Balls” Walls’em za garami, zaczęli grać za piwo w lokalnych barach, co ostatecznie pozwoliło im wybić się ze Środkowego Zachodu Stanów Zjednoczonych. Następne lata przyniosły ze sobą liczne trasy koncertowe po Północnej Ameryce. Nieszczęśliwie równie liczne były wtedy zmiany perkusistów. W tym czasie wydali swoje pierwsze trzy albumy S/T (2003), "Inhumane" (2005), and "Straying from the Pack" (2006).
Wydawnictwa, jak i trasy koncertowe ugruntowały pozycję The Koffin Kats w świecie punka i psychobilly. W 2007 Vic i Tommy....


Przeczytaj więcej

PABIEDA wraca po latach krążkiem "Nowa wymowa"...

PABIEDA wraca po latach krążkiem "Nowa wymowa"...

Po 24 latach od debiutu i 11 latach od ostatniego studyjnego wydawnictwa, zespół PABIEDA powraca najnowszym albumem pt. „Nowa wymowa”.
„Bezpośrednim impulsem do powstania płyty było przesłuchanie, przez lidera zespołu Gorczę – kompozytora i autora tekstów, utworu „Propaganja”, nagranego blisko 25 lat temu i stwierdzenie, że przez ten czas tekst jest wciąż aktualny. Co więcej nabrał Nowej Wymowy – stąd tytuł płyty”
Album zawiera dwa utwory premierowe oraz nagrania z pierwszej i drugiej płyty. Kluczem do ich wyboru była pomimo upływu czasu, bolesna aktualność. Na płycie znajdują się utwory min. MOSKWY i KULTU w aranżacjach zespołu. W przypadku tego drugiego Kazik Staszewski...


Przeczytaj więcej

THE BARTENDERS debiutują albumem "Szumna Sessions"...

THE BARTENDERS debiutują albumem "Szumna Sessions"...

„Szumna Sessions” to długo oczekiwany debiut płytowy warszawskiej formacji ska-jazzowej The Bartenders. Płyta stanowi zapis dwóch sesji nagraniowych, zrealizowanych na ul. Szumnej w podwarszawskim Wawrze, gdzie mieści się sala prób zespołu, w razie potrzeb przebudowywana na studio nagraniowe.
Jedenaście utworów osadzonych w jamajskiej stylistyce: od instrumentalnych ska-jazzowych kompozycji (w tym zaaranżowana przez zespół „Kattorna” autorstwa Krzysztofa Komedy), przez melodyjne piosenki w klimacie ska/rocksteady, po kompozycje inspirowane wczesnym reggae. W ten sposób powstała unikatowa na polskim rynku płyta łącząca pod znakiem tradycyjnego jamajskiego ska i jego pochodnych, artystów z różnych muzycznych światów...


Przeczytaj więcej

ALICETEA na drugim albumie...

ALICETEA na drugim albumie...

20 kwietnia 2013 r. to data premiery drugiego albumu radomskiej grupy ALICETEA zatytułowany „Wyspy Planety Układy”.
Produkcja zawiera 11 premierowych numerów - które zabiorą słuchacza w muzyczną podróżą, będącą niewyobrażalnie energetyczną i stylistyczną fuzją reggae’owych wibracji, funkowych rytmów, ska, hip-hopu jak również kompozycji zagranych z potężnym wykopem.
Wyspy Planety Układy" to słowa klucze do treści zawartej w utworach, które opowiadają o relacjach i stosunku do Świata, związkach międzyludzkich, jak i naszych wewnętrznych przemianach. Jednym z pierwszych numerów, które zapowiadają płytę, jest utwór „Są Tacy” nagrany wspólnie z Mediumem - jednym z najbardziej utalentowanych raperów....


Przeczytaj więcej

Uzupełniamy braki w katalogu z Grover Records...

Uzupełniamy braki w katalogu z Grover Records...

Nowe albumy RUDE RICH & THE HIGH NOTES, UPSESSIONS, MAGIC TOUCH, MOON INVADERS, CAROLOREGIANS i innych częściowo nie miały jeszcze okazji gościć w naszym sklepie, a częściowo były w nim już obecne lecz jedynie w postaci płyt CD... Obecnie wiele z tych pozycji oferujemy zarówno na CD jak i na winylu, a to za sprawą uzupełnień stanów jakich dokonaliśmy w dziale poświeconym katalogowi niemieckich wytwórni Grover Records i V.O.R. Records.
Jak zwykle do waszej dyspozycji jest w zbliżonych proporcjach jamajska klasyką (L. Aitken, D. Morgan, D. Shaffer...) jak i wspólcześni wykonawcy ska, rocksteady, skinhead reggae z powodzeniem prubujący dorównać klasykom.
Spora porcja winyli to gratka dla fanów grającego plastiku, a i zwolennicy kompaktowych krążków znajdą też coś dla siebie....


Przeczytaj więcej

Winyl JAYA THE CAT w 10 rocznicę wydania CD...

Winyl JAYA THE CAT w 10 rocznicę wydania CD...

Jaya The Cat nie są powszechnie znani w naszym kraju, ale w Europie i na świecie ciężko pracują na miano wystrzałowej kapeli koncertowej, która umie też przekazać swoją energię na płytach. Takiej pozycji dorobili się, grając po kilkaset koncertów rocznie (!!!) każdy z nich zamieniając w regularną imprezę z piciem, tańcami i wspólnymi śpiewami. Jej uczestnikami na równych prawach są członkowie zespołu i widzowie. Co prawda wolą być gwiazdami na swoich koncertach, ale wielokrotnie dzielili scenę z wieloma innym kapelami, w tym z Sublime, Beatsteaks i Less Than Jake. Występowali też na wielu festiwalach.
Początki zespołu to końcówka lat 90-tych XX wieku w Bostonie. Tam nagrali swoją pierwszą płytę „Basement Style”, która ukazała się w 2000 roku. Już w 2002 roku grupa przyjechała do Holandii i tam zakotwiczyła na dłużej. Dziś bazą i domem dla członków JTC jest Amsterdam.....


Przeczytaj więcej

Debiut płytowy LOVELOT'a

Debiut płytowy LOVELOT'a

W ostatnim czasie pojwił się na runku debiutancki album warszawskiej formacji LOVELOT zatytułowany ""Epilog".
Zespół Lovelot powstał w Warszawie w 2011 roku. Punktem wyjścia dla tworzących go muzyków była fascynacja muzyką gitarową lat 60., starym soulem, brytyjskim punk rockiem pierwszej fali i klimatami mod revival.
Lovelot hołduje zasadzie „modern oldschool” - utwory wyraźnie inspirowane graniem sprzed lat brzmią bardzo współcześnie, a teksty odnoszą się do rzeczywistości A.D. 2012.
"Epilog" to debiutancki krążek zespołu, który został założony w Warszawie w 2011 roku z inicjatywy Maćka Mroczka, basisty punkowej grupy The Lunatics, Kuby Ganczewskiego - gitarzysty znanego z formacji The Bunglers i Kuby Kujałowicza - perkusisty mającego na koncie granie m.in. w The Kuflers, Obibox i 22pm.....


Przeczytaj więcej

Nowy album THE BILL'a...

Nowy album THE BILL'a...

Jest już dostępny w naszym sklepie nowy album grupy THE BILL zatytułowany "8siem". Jak wskazuje tytuł, to ósma płyta w dorobku The Billa, a pierwsza, która powstała w nowym składzie.
W zespole pozostali Dariusz „Kefir” Śmietanka i Sebastian Stańczak, który grał już na „Historiach Prawdziwych”. Zmianie uległa sekcja rytmiczna. Na bębnach gra Artur „Artie” Woźniak, a na basie od 3 lat gra Gerard „Gere” Chodyra.
Płyta jest bardzo zróżnicowana brzmieniowo. Mieszają się tu bardzo ostre, prawie hard core’owe i metalowe riffy z typowym, melodyjnym punk rockiem. Jest też trochę wolniej i bardziej nastrojowo, pojawiają się dźwięki bazujące na stylistyce lat 60–tych....


Przeczytaj więcej

10-calowa EP-ka Dr. Ring Dinga w rytmach calypso...

10-calowa EP-ka Dr. Ring Dinga w rytmach calypso...

Jesienią 2012, ukazała się na CD i LP płyta „Piping Hot”. A tymczasem z nadejściem kalendarzowej wiosny, Doktor nie zwalnia tempa i atakuje kolejnym wydawnictwem. Znalazły się na nim kawałki o mocno oldskulowych brzmieniach, a sam tytuł „Kalipso Times” zdradza wszystko… jest gorąco, jest tanecznie i jest wesoło!
Na „Kalipso Times” znajdujemy 4 utwory. Na stronie A premierowy, mocno przebojowy „The Cat and the Rooster, a także „All Because I Love Sou” znany z krążka „Piping Hot”. Na stronie B „Obeah Wedding” i The Needle”, które już kiedyś pojawiły się razem na „siódemce” z Grover Records i na CD „Back and Forth”. Ale na tym winylu, drugi z kawałków został lekko odmieniony nowym mixem....


Przeczytaj więcej
    pixel