CARTOON VIOLENCE na jednym koncercie w Polsce.

2013-11-13
CARTOON VIOLENCE na jednym koncercie w Polsce.

CARTON VIOLENCE to jeden z najszybciej obecnie rozwijających się zespołow na scenie ska w Wielkiej Brytanii. Pochodzą z Walii, a w ich składzie znajdują się m.in: klawiszowiec/wokalista Chuzz - załozyciel 3 Minute Warning oraz były gitarzysta i wokalista Smoke Like A Fish - Tran .
Brzmienie Cartoon Violence to chwytliwy miks klimatów 2 Tone Ska z wyraźnymi wpływami pop i brytyjskiego brzmienia indie. Ich piosenki odnoszą się także do klasycznego brytyjskiego brzmienia pop czerpiąc w równej mierze z dokonań wykonawców pokroju The Kinks, Madness, Squeeze czy The Hotknives... Energetyczne numery ze świetnymi wokalami plus wspaniałe melodie fortepianowe decyduja o unikalnym brzmieniu ska tej kapeli.
Cartoon Violence zadebiutowali w 2008 roku świetnym albumem "Whatever Happened To The Likely Lad?" wydanym w kultowej wytwórni ska Do The Dog Music otrzymujac doskonałe recenzje w prasie i audycjach radiowych na całym świecie. Od premiery zespół intensywnie koncertował w Wielkiej Brytanii dzieląc scenę m.in. z Toots & The Maytals, Roddy Radiation i The Tosters.
Rok 2013 przyniósł premierę drugiego albumu Cartoon Violence zatytułowanego "Tit For Tat" wydanego w Europie przez Records Rocking, w USA przez Megalith Records, w Australii przez Care Factor Records, jak również w UK ponownie przez Do The Dog. W związku z wydaniem płyty zespół zorganizował tournee promocyjne po Wielkiej Brytanii i Europie, w tym występ na London International Ska Festival. 24 stycznia 2014 roku zagra także w Polsce.
http://www.cartoonviolence.co.uk
http://www.myspace.com/cartoonviolence

CARTOON VIOLENCE

21.01.2014 - ŁÓDŹ
Klubokawiarnia Granda, ul. Rewolucji 1905 r. 48
Bilet: 10 pln
Start: 20:00

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2013
pixel