Blog

Ponownie w sprzedaży unikalny album z coverami THE CLASH w wersjach ska, rocksteady...

Ponownie w sprzedaży unikalny album z coverami THE CLASH  w wersjach ska, rocksteady...

Podwójny winyl "The Clash Goes Jamaican" ponownie w sklepie jimmyjazz.pl.
To najprawdopodobniej ostatnia szansa by kupić to wyjątkowe wydawnictwo. Święta za pasem, a nic tak nie cieszy jak trafiony prezent: dla siebie, żony, dziecka, teścia, męża, przyjaciela, kochanki, kochanka, kumpeli… czy bufetowego!
Łatwo nie było, ale się udało zamówić kolejne kilkadziesiąt egzemplarzy tej pozycji. Część z nich ma numery, część jest oznaczona "out of number". Oznacza to, że te egzemplarze przekraczają, deklarowane przez Golden Singles Records, 500 sztuk podstawowego nakładu. Z informacji jakie mamy od wydawcy, są to płyty w liczbie kilkudziesięciu, które zostały w tłoczni po produkcji i trafiły do GSR kilka miesięcy po lipcowej premierze...


Przeczytaj więcej

Ruszamy z preorderami na CD i LP KONWENT A - Czerwień i biel...

Ruszamy z preorderami na CD i LP KONWENT A - Czerwień i biel...

KONWENT A to punkowa kapela powstała w 1983 roku w Gdańsku i mimo tego, że istniała zaledwie cztery lata skutecznie zaistniała na polskiej scenie zarówno za sprawą niezapomnianych koncertowych hitów takich jak "Arena krwawych walk", "Wpadam do knajpy", "Monitor Rządowy", "W imieniu prawa", "Proszę księdza", "Czerwień i biel" czy "Stalowe nerwy" jak i za sprawą tego, że była bodaj pierwszym polskim zespołem punkowym, którego znakiem rozpoznawczym była wokalistka.
Zespół do dziś elektryzuje fanów punk rocka, którzy nigdy nie doczekali się studyjnego albumu swoich ulubieńców. Muzycy zespołu wyemigrowali z Polski ale w ub. roku trzon KONWENTU A i twórcy większości repertuaru - wokalistka Żaneta Mikulska i gitarzysta Robert Paczkowski spotkali się w Whetstone Music Studio w Londynie. Nagrany wówczas album zatytułowany "Czerwień i biel" zawiera niemal wszystkie największe przeboje Konwentu z lat 80. ub. stulecia...


Przeczytaj więcej

CD i LP PARTIA - Żoliborz-Mokotów... Kolejna reeedycja albumu z dyskografii legendarnej Partii.

CD i LP PARTIA - Żoliborz-Mokotów... Kolejna reeedycja albumu z dyskografii legendarnej Partii.

"Żoliborz-Mokotów" to tytuł trzeciego i przedostatniego albumu legendarnej Partii. Jego premiera odbyła się 7 maja 2001 a na płycie znalazły się takie przeboje grupy jak choćby "30 dni i 30 nocy", obecny na Liście przebojów Trójki przez 18 tygodni. Znajdziemy tu także nie mniej znane hity Partii jak "Oskar Hell”, „Hiszpański Elvis”, „Światła miasta” czy tytułowy „Żoliborz Mokotów”.
Płytę ta z pewnościa uznać należy za jeden z przełomowtych albumów zarówno dla samej Partii jak i dla oblicza polskiego, szeroko pojętego rock'n'rolla.
Jimmy Jazz Records regularnie od 3 lat wznawia kolejne płyty z dyskografii Partii... Po utrzymanym w konwencji "The Best of.." albumie "Umrzeć jak James Dean", a także katalogowych pozycjach pt. "Partia" i "Dziewczyny kontra chłopcy" przyszedł czas na "Zoliborz-Mokotów". Materiał zawarty na nowej...


Przeczytaj więcej

Pierwszy, nieoficjalny album JAYA THE CAT "O'Farrell" na CD i winylu...

Pierwszy, nieoficjalny album JAYA THE CAT "O'Farrell" na CD i winylu...

Kolejne wydawnictwo sygnowane nazwą Jaya The Cat z katalogu Ring Of Fire Records, to pierwszy, nieoficjalny album "O'Farrell". Nagrany został w 1999 roku, nigdy oficjalnie nie był wydany, a teraz pojawia się na LP na białym 180-gramowym winylu i na CD w digipacku.
Gdy piosenki z tej płyty powstawały, szef JTC Geoff, mieszkał przy wielokulturowej ulicy O'Farrell w San Francisco, stąd tytuł płyty. Są to kawałki o typowym dla JTC brzmieniu, z tym, że mocniejszymi elementami punkowymi: więcej przesterowanych gitar, żywiołowy offbeat i nad tym wszystkim charakterystyczny szorstki głos Geoff'a. Niektóre z tych kawałków były też nagrane na oficjalny debiut grupy, album "Basement Style". Znaczącymi fragmentami płyty są przeróbki "Night Nurse" Gregory'ego Isaacs'a, "Walking The Cow" Daniela Johnstona i ska-rockowa...


Przeczytaj więcej

Tatuaże, gorzała i psychobilly... Nowy album KOFFIN KATS...

Tatuaże, gorzała i psychobilly... Nowy album KOFFIN KATS...

Koffin Kats uderza nową płytą w Europę!!!!! Na "Born Of the Motor" lojalni fani zespołu znajdują to co najbardziej lubią: mieszankę gorzały, tatuaży i pulsującego psychobilly oraz punk rock'n'rolla. Na płycie wydanej po dekadzie działalności grupy, znalazły się kawałki wpisujące się w "opowieściowy" styl Koffin Kats, z mocnymi odniesieniami do ich bankrutującego, rodzinnego Detroit i jego robotniczego dziedzictwa. Mimo degrengolady w jaką popadło to miasto, panowie z KK z dumą dzierżą w dłoniach flagę umaczaną w krwi, pocie i whiskey. To wszystko na przekór rozpadowi i chaosowi jaki dotknął Detroit w ostatnich latach.
Płyta została nagrana Stu Stu Studios w Livonia, Michigan przez Adama Ayana (Foo Fighters, Nirvana, Rolling Stones). Jej brzmienie ma pomóc KK pokonać nowe odległości z odpowiednią prędkością, mocą i piekielną radochą. Tak więc proszę zapiąć pasy i zapraszamy na piekielną przejażdżkę!


Przeczytaj więcej

CARTOON VIOLENCE na jednym koncercie w Polsce.

CARTOON VIOLENCE na jednym koncercie w Polsce.

CARTON VIOLENCE to jeden z najszybciej obecnie rozwijających się zespołow na scenie ska w Wielkiej Brytanii. Pochodzą z Walii, a w ich składzie znajdują się m.in: klawiszowiec/wokalista Chuzz - załozyciel 3 Minute Warning oraz były gitarzysta i wokalista Smoke Like A Fish - Tran .
Brzmienie Cartoon Violence to chwytliwy miks klimatów 2 Tone Ska z wyraźnymi wpływami pop i brytyjskiego brzmienia indie. Ich piosenki odnoszą się także do klasycznego brytyjskiego brzmienia pop czerpiąc w równej mierze z dokonań wykonawców pokroju The Kinks, Madness, Squeeze czy The Hotknives... Energetyczne numery ze świetnymi wokalami plus wspaniałe melodie fortepianowe decyduja o unikalnym brzmieniu ska tej kapeli.
Cartoon Violence zadebiutowali w 2008 roku świetnym albumem "Whatever Happened To The Likely Lad?" wydanym w kultowej wytwórni ska Do The Dog Music otrzymujac doskonałe recenzje w prasie i audycjach radiowych na całym świecie. Od premiery zespół intensywnie koncertował w Wielkiej Brytanii dzieląc scenę m.in. z Toots & The Maytals, Roddy Radiation i The Tosters.
Rok 2013 przyniósł premierę drugiego albumu Cartoon Violence zatytułowanego "Tit For Tat" wydanego w Europie przez Records Rocking, w USA przez Megalith Records, w Australii przez Care Factor Records, jak również w UK ponownie przez Do The Dog. W związku z wydaniem płyty zespół zorganizował tournee promocyjne po Wielkiej Brytanii i Europie, w tym występ na London International Ska Festival. 24 stycznia 2014 roku zagra także w Polsce.


Przeczytaj więcej

SMOOTH BEANS w Łodzi i Olsztynie...

SMOOTH BEANS w Łodzi i Olsztynie...

Smooth Beans powstali w 2008 roku, od początku swojego istnienia poświęcając się tworzeniu jamajskiej muzyki w starym stylu opartym na klasycznych rytmach jamajskich z lat 60-tych i początków lat 70-tych takich jak Rocksteady, Reggae i Ska z wpływem Northamerican Soul i R&B. Od chwili powstania zespoł skupił się na koncertach, będąc jednym z najbardziej aktywnych zespołów w Hiszpanii.
Smooth Beans zadebiutowali w 2010 roku singlem “Cantabria’s Finest”, a do do chwili obecnej na dorobek grupy składają się dwa pełnowymiarowe albumy: wydany w 2011 roku "At Low Fyah!" oraz pochodzący z roku 2013 "Keep Talking". Obie płyty wydane zostały przez hiszpańską wytwórnię Liquidator Music.
Zespoł doskonale znany jest w Hiszpanii gdzie gościł na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki jamajskiej, a poza jej granicami swoją popularnośc budował głownie za sprawą wydanych płyt. W najbliższym czasie grupa wybiera się na krótkie tournee koncertowe podczas którego odwiedzi Niemcy i Polskę. Polskie koncerty odbęda się w Łodzi i Olsztynie...


Przeczytaj więcej

KOLABORANCI - A może to ja? Reedycja debiutanckiej płyty po ponad 20 latach. Walka o numery winyli w nocy z piątku na sobotę!!!

KOLABORANCI - A może to ja? Reedycja debiutanckiej płyty po ponad 20 latach. Walka o numery winyli w nocy z piątku na sobotę!!!

Premiera reedycji debiutu Kolaborantów na CD i LP już w nocy z piątku na sobotę 9 listopada 2013. Winylowych maniaków czeka też walka o numery płyt, edycji zielonej i czarnej. Uwaga! Lekko zmieniamy zasady zdobywania LP z konkretnymi numerami i czas ich wystawienia na jimmyjazz.pl
Debiutancki album Kolaborantów "A może to ja" z 1990 to znaczący moment w historii polskiej muzyki alternatywnej. Dzięki tej płycie szczecińska kapela na dobre zaistniała w świadomości szerszego grona odbiorców. Zespół był już wtedy doskonale znany wśród bywalców koncertów w rodzinnym Szczecinie, czy przyjeżdżających do Jarocina na kolejne edycje Festiwalu Muzyków Rockowych, w końcu lat 80-tych, bądź też...


Przeczytaj więcej

"Czart PRLu"... TZN Xenna na nowej płycie CD + DVD.

"Czart PRLu"... TZN Xenna na nowej płycie CD + DVD.

"Czart PRLu" to druga studyjna płyta w historii TZN Xenna. Płyta zawiera siedem nowych, autorskich kompozycji zespołu: „Chcę to zobaczyć", "Polskie radio", "Dzicy ludzie", "Doktor Zbrodnia", "Pralka", "Chaos i wojna"... teksty nawiązują do aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych w kraju. Tytułowy "Czart PRLu" ma raz na zawsze zerwać z mitem jaki poprzedni ustrój zakorzenił w społeczeństwie. Pomimo zmiany systemu i ustroju mentalnie pozostajemy w czasach minionych. Mit obrasta w legendy, które wybielają poprzedni ustrój i tworzą fałszywe wrażenie raju utraconego.
Oprócz nowości płyta zawiera też utwory, które powstały w latach 1981-1983. "Dlaczego", "Black dog", "Anty dotum", "Ajdont", "To jest ten człowiek" i "Politycy" to piosenki, które nigdy nie stracą...


Przeczytaj więcej

7 listopada premiera nowego albumu SEX BOMBY - "Abstrahuj"

7 listopada premiera nowego albumu SEX BOMBY - "Abstrahuj"

7 listopada będzie miała miejsce premiera najnowszego albumu SEX BOMBY zatytułowanego "Abstrahuj", którego wydawcą będzie firma Lou & Rocked Boys. Ostatnie krążki Sex Bomby udowodniły, że możemy się spodziewać kolejnej porcji solidnego, melodyjnego grania na punkową nutę. Potwierdza to udostępniony przed premierą promo-mix nowej płyty.
"Abstrahuj" to połączenie ostrego gitarowego grania i melodyjnych zaśpiewów. 11 premierowych opowieści będących przemyśleniami na temat życia we współczesnej Polsce. Na deser bonus, studyjna wersja utworu „Kochajmy się” z 1987r., który jak dotąd ukazał się jedynie w wersji demo. Kolejny album formacji z Legionowa...


Przeczytaj więcej
    pixel