Blog

PARTIA - Dziewczyny kontra chłopcy. Reedycja kolejnego albumu warszawskiej legendy. WEŹ UDZIAŁ W WALCE O NUMERY w nocy z piatku na sobote!!!

PARTIA - Dziewczyny kontra chłopcy. Reedycja kolejnego albumu warszawskiej legendy. WEŹ UDZIAŁ W WALCE O NUMERY w nocy z piatku na sobote!!!

"Dziewczyny kontra chłopcy - Ta wojna trwa już zbyt długo więc podajmy sobie ręce..." - to jeden z wielu chwytliwych wersów piosenek Partii. "Dziewczyny kontra chłopcy" to również tytuł drugiego albumu w dyskografii tego legendarnego zespołu, którego kolejny krążek pojawi się jako reedycja wznowiona przez Jimmy Jazz REcords. 
Płyta trafi do fanów w formacie CD jak i na winylu.
Obecne wydanie "Dziewczyny kontra chłopcy" w obu formatach otrzymało nową okładkę nawiązującą jednak do wersji pierwotnej, ponadto materiał poddano remasteringowi w warszawskim studio Serakos.
Pojawienie się krążka to kolejny etap wznawiania kompletnej dyskografii Partii zapoczątkowany dwa lata temu albumem "Umrzeć jak James Dean - The Best of Partia".
Uznając, że sobotni wieczór to czas, który można spożytkować lepiej niż siedząc przed komuterem - co zapewne wielu z was nie pozwoli na udział w polowaniu na numery winyli - postanowiliśmy zorganizować tradycyjną w naszym slepie WALKĘ O NUMERY dzień wcześniej... Krótko mówiąc akcja rozpocznie się o godz. 0.00 w nocy z piatku (9 listopada 2012) na sobotę (10 listopada)... BĄDŹCIE CZUJNI!!!!!!!!
Album w wersji CD i LP ukaże się 10 listopada 2012 i tradycyjnie firma Jimmy Jazz Records przygotowała specjalną edycję limitowanego plastiku. Tym razem obiektem westchnień fanów będą winylowe krążki w kolorze niebieskim. Całość winylowego nakładu płyty to 330 sztuk, w tym 110 sztuk winyli kolorowych.


Przeczytaj więcej

THE METEORS, MAD SIN i inne nowości...

THE METEORS, MAD SIN i inne nowości...

Po okresie dość długiego uśpienia na krajowym rynku niezależnym sypnęło nowościami i to nie byle jakimi. Wśród naszych własnych wydawnictw (Jimmy Jazz Records) jeszcze całkiem ciepłe i doceniane przez was ostatnie wydawnictwa REDAKCJI, KOLABORANTÓW i URANU kuszą tych, którzy jeszcze po nie sięgnęli.... Sex Bomba wznowiła swój album "Zamachy bombowe" dorzucając do niego zawartość wydawnictwa pt. "Boom", AXE proponuje nam powrót do repertuaru Siekiery na krążku "Siekierezada", UP SIDE DOWN i EYE FOR AN EYE przypominają się albumami wydanymi dla Pasażera, Rockers Publishing dorzucił do tej puli nowe płyty FARBEN LEHRE, BLADYCH LOKÓW i KONCA ŚWIATA, a za chwile kolejne polskie premiery i zabawa rozkręci się na dobre....
Zagraniczni wydawcy też jakoś niezbyt aktywni w ostatnich miesiącach wreszcie ruszyli co mieli ruszyć i na początek poleciało kilka smacznych tytułów, z których najbardziej oczekiwane i najciekawsze wydają się nowe wydawnictwa THE METEORS i MAD SIN....


Przeczytaj więcej

Koncert promujący nowy album WC....

Wkrótce podamy szczegółowe informacje dotyczące nowego albumu WC - legendy polskiej sceny punk. Premiera płyty w listopadzie, a juz dziś zapowiedź koncertu, który promuje wspomniane wydawnictwo, a na którym pojawią się także nie byle jacy goście... Szczegóły dot. koncertu w rozwinieciu wiadomości...


Przeczytaj więcej

Koszulki i bluzy.... Nowości!

Koszulki i bluzy.... Nowości!

Zgodnie z niedawna obietnicą wprowadziliśmy do naszej oferty kolejne wzory koszulek i bluz... Niektóre wzory to całkowicie nowa oferta ale jest też kilka pozycji stanowiących wersję tego co już znacie...
Po raz pierwszy proponujemy wzór "MY SOUND - MY GENERATION" znany z białych koszulek, który obecnie dostępny jest także na koszulkach czarnych i bluzach. W obu przypadkach do wyboru są dwie wersje kolorystyczne nadruku (z niebieskim i czerwonym napisem).
W związku z waszymi pytaniami o kolorowe koszulki ze znanym juz wzorem "SKINHEAD REGGAE - Szachownica", miło nam donieść, że wzór ten dostępny jest juz obecnie na koszulkach żółtych z zielonymi lamówkami (Fruit Of The Loom).....


Przeczytaj więcej

Nowy teledysk do debiutuanckiego krazka Punk Rock Gang...

Nowy teledysk do debiutuanckiego krazka Punk Rock Gang...

Jesli ktoś jeszcze nie miał okazji zawrzeć bliższej znajomości z dokonaniami Punk Rock Gang to nadarza się ku temu kolejna okazja. Zespół nakręcił teledysk do kolejnego utworu ze swojej debiutanckiej płyty zatytułowanej po prostu "Punk Rock Gang". Po utworach "Nie poddawaj się" i "Jeszcze Polska nie zginęła" wybór padł na "Twój krzyż", a w teledysku poza członkami Punk Rock Gang spotykamy sie m.in z muzykami Bulbulators i ADHD Syndrom.... Zobaczcie sami...!!!


Przeczytaj więcej

CD REDAKCJA - "Cyfrowe średniowiecze". Premiera płyty i teledysku!!!

CD REDAKCJA - "Cyfrowe średniowiecze". Premiera płyty i teledysku!!!

"Cyfrowe średniowiecze" to najnowsza odsłona muzycznych dokonań Redakcji, grupy dowodzonej przez Darka Duszę. Po zeszłorocznym albumie pt. "Horroskop" jest to już druga płyta zespołu, na której można usłyszeć 13 całkowicie premierowych utworów oraz dwa, współcześnie zarejestrowane nagrania Absurdu - jednej z dawnych, punkowych formacji Darka Duszy.
Debiut Redakcji spotkał się z dużym uznaniem recenzentów i przychylnością fanów ciekawych powrotu artysty po latach na stricte rockowo-punk'n'rollowe poletko. Muzyka Redakcji obroniła się bez trudu, a kompozycje "Dziś umarłem na ulicy", Karmazynowy śnieg", "Pięć dni w tygodniu" czy "Tak jak kot" wiele tygodni gościły na antenie wielu rozgłośni radiowych. Obecnie zespół postanowił skierować się w stronę mocniejszego brzmienia, a w repertuarze dominują rockowe, soczyste kompozycje podlane brzmieniem nawiązującym do punkowej estetyki i nie pozbawione rock'n'rollowej przebojowości...


Przeczytaj więcej

"Siekierezada" czyli covery SIEKIERY w wykonaniu AXE...

"Siekierezada" czyli covery SIEKIERY w wykonaniu AXE...

Zespół THE AXE "został powołany do życia 16 kwietnia 2010 roku w Rock City Oels, jako cover-band SIEKIERY...". Grupa ta własnym sumptem wydała właśnie swój debiutancki album. Zgodnie z zawartą w tekście deklaracją The Axe realizuje plan propagowania dokonań legendarnej punkowej kapeli stąd też zupełnie nie dziwi tytuł wspomnianego krążka. Album "Siekierezada" wydany w porozumieniu i z "błogosławieństwem" Tomasza Adamskiego, lidera Siekiery jest zbiorem 17 kompozycji tego legendarnegoz zespołu, z pierwszego okresu jego działalności. Muzycy The Axe nagrywając płytę sięgnęli po tak sztandarowe kompozycje jak "Było tylko czterech nas", "Fala", "Idzie wojna", "Ładuj działo", "Atak już nadchodzi", "Zabij Ty" czy "siekiera"... uzupełniając je nie mniej znanymi utworami...


Przeczytaj więcej

Blade Loki - Frruuu...

Blade Loki - Frruuu...

„Frruuu” to szósty album Bladych Loków zawierający 13 premierowych kompozycji. Album, nagrany pod czujnym okiem realizatora Romana „Felka” Felczyńskiego,jest najlepszym dowodem na to, że Blade Loki są w doskonałej formie. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich  kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne.
Oprócz charakterystycznych dla zespołu aranżacji w punkrockowym stylu na płycie będzie można usłyszeć bardziej eksperymentalne nawiązania, nawet do muzyki orientu. Dopełnienie całości stanowią teksty - jak zawsze odważne, mocno osadzone w otaczających nas realiach, błyskotliwe i z nutą czarnego humoru.


Przeczytaj więcej

Sex Bomba - Zamachy bombowe i Boom na jednym CD.

Sex Bomba - Zamachy bombowe i Boom na jednym CD.

W naszym sklepie jest juz do nabycia płyta SEX BOMBY, na której znalazły się dwa albumy wydane niegdyś na kasetach. "Zamachy bombowe" i "Boom" to obecnie jedno wydawnictwo, które zapewne ucieszy fanów grupy.
Krążek jest do nabycia w cenie 25 zł w sklepie Jimmy Jazz Records...
Płyta „Zamachy Bombowe” zespołu Sexbomba to zestaw dwunastu, często bardzo zróżnicowanych stylistycznie utworów, posiadających niezwykle oryginalną i ciekawą historię powstania.
Z myślą wydania na CD płyty „Zamachy Bombowe” zespół Sexbomba nosił się od jakiegoś czasu, jednak zwykle brakowało bezpośredniego impulsu do realizacji tego zamiaru. Jednak, kiedy dość nieoczekiwanie, po kilkunastu latach od kasetowej premiery „Zamachów...” (1993 r!) udało się odnaleźć stare, szerokie taśmy z zapisem studyjnych nagrań, od razu postanowiono o przystąpieniu do realizacji projektu.


Przeczytaj więcej

Punk Not Zgred Fest 2012PUNK NOT ZGRED FEST 2012
Jesień to czas muzyki i nikt mnie nie przekona, że tak nie jest. Tym razem Stowarzyszenie Pro-Kulturamedia  z Katowic ma dla Was wyjątkową propozycję! Już 26 października rusza punkowa, choć nie wyłącznie trasa koncertowa. Będziemy grali w ośmiu miastach w Polsce. To jedyny objazdowy festiwal punkowy w tym kraju! Mamy dla Was prawdziwą petardę brzmień, zagrają legendy sceny punkowej – Deuter, Moskwa, The Trepp, Ga Ga  Zielone Żabki obchodzące szumnie swoje 25 urodziny, wspomagani dzielnie przez doskonałe zespoły młodego pokolenia – mocny i nieokiełznany na scenie The Bastard oraz świetny regałowy skład z Lublina Herba Micze, który rozkręci atmosferę naszych koncertów.
Gramy w dużych klubach, to nie kolejny spęd spod znaku festiwalu w mieście powiatowym. Rozpoczynamy rewolucję w polskiej muzyce, zostań jej częścią, przyjdź na niezapomniany koncert, to dopiero początek, zamierzamy kontynuować dzieło niezależnego grania w całej Polsce, jeśli z nami będziesz możesz współtworzyć odrodzenie polskiej alternatywy muzycznej! ..............


Przeczytaj więcej

KOLABORANCI + ADHD SYNDROM + PEWEXSzczecińscy KOLABORANCI, podhalański ADHD SYNDROM i oleśnicki PEWEX wystąpią w październiku na dwóch wspólnych koncertach we Wrocławiu i Oleśnicy.
Cena biletów na każdy z koncertów to 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł w dniu koncertu. Poniżej szczegóły obu imprez:

KOLABORANCI + ADHD SYNDROM + PEWEX

26.10.2012 – WROCŁAW
- Klub MADNESS (ul. Hubska 6)
Start godz: 19.00
Bilety: 15 zł. / 20 zł.
Kontakt w sprawie przedsprzedaży: madness2@interia.pl

27.10.2012 – OLEŚNICA
- Klub KOLOROWA (ul. Lotnicza 42)
Start godz: 19.00
Bilety: 15 zł. / 20 zł.
Kontakt w sprawie przedsprzedaży: theheadhunters@wp.pl

...........


Przeczytaj więcej
    pixel