Blog

PAVULON TWIST

PAVULON TWIST

Warszawska grupa PAVULON TWIST zagra kilka koncertów w kraju, ale odwiedzi także z występami Finlandię i Niemcy. Poniżej zamieszczamy znane już daty koncertów zespołu obejmujące takze trasę w miedzynarodowej obsadzie z udziałem formacji Black Raven z Niemiec i Beetle Crushers z Finlandii..........


Przeczytaj więcej

WC - "Archiwum" na wilnylu już dostępne...

WC - "Archiwum" na wilnylu już dostępne...

Najbliższa premiera z katalogu Jimmy Jazz Records to gratka dla kolekcjonerów płyt winylowych. Tym razem będą oni mieli okazje uzupełnić swoje zbiory o winylowe wydanie albumu "Archiwum" zawierającego kultowe nagrania zarejestrpowane w 1984 roku przez jedną z najbardziej legendarnych formacji polskiej sceny punk lat 80-tych ubiegłego wieku. Mowa oczywiście o grupie WC, która działa, gra koncerty i ma się dobrze i wspólnie z wydawcą postanowiła oddać w ręce fanów wspomniany krążek.
Płyta winylowa posiada nieco zmienioną okładkę w stosunku do wersji znanej z CD wydanego w 2005 roku (Jimmy Jazz). CD uzupełniony został wówczas nagraniami koncertowymi pochodzącymi z okresu, w którym powstały zamieszczone na "Archiwum" nagrania studyjne, natomiast wersja winylowa poza zestawem studyjnym znanym z CD zawiera także dwa bonusowe utwory studyjne, które nie znalazły się na CD, a które nazwać można bezsprzecznie jednymi z największych przebojów WC z tamtego okresu.
Bonusy na LP stanowią kompozycje: "Łazienka" i "Masturbacja".....


Przeczytaj więcej

"Pewnego razu w Nowym Sadzie" - prezentacja filmu o punk rocku w Serbii

"Pewnego razu w Nowym Sadzie" - prezentacja filmu o punk rocku w Serbii

"Pewnego razu w Nowym Sadzie" to dokument muzyczny w reżyserii Jovana Đerića. Film opowiada o scenie punk rockowej w Nowym Sadzie w pierwszej połowie lat 90. Ludzie, którzy ją wówczas tworzyli, przypominają historię wzlotu i upadku popularności punk rocka w czasach, gdy Serbią rządził Slobodan Milosević.
W dokumencie występują osoby związane z nowosadską sceną punk rockową, muzycy, menadżerowie, właściciele klubów. Wśród zaproszonych artystów są m.in. Boban (Ritam Nereda), Dr. Pop (Atheist Rap), Relja i Robert (Generacija Bez Budućnosti), Zgro (Nospeedlimit), Vijetnamac i Marta (ZbogomBrusLi), Medan (Love Hunters), Kebra (Obojeni Program), Ilja (Mitesers) i wielu innych.
Nowy Sad od zawsze uchodził za stolicę jugosłowiańskiego punk rocka. Stąd pochodziły takie zespoły jak legendarna Pekinska Patka, 2 Minuta Mržnje, czy Generacija Bez Budućnosti. Prawdziwy rozkwit lokalnej sceny punk i hardcore nastąpił na początku lat 90., gdy na terenie Jugosławii wybuchła wojna domowa, a społeczeństwo zaczęło się borykać z ogromnymi problemami politycznymi, społecznymi i gospodarczymi. Efektem tego było powstanie rzeszy zespołów wykonujących różne rodzaje muzyki okołopunkowej, od hardcore’a, przez oi, po ska. Można tu zacytować Igora Todorovića i Savę Savića, autorów książki dokumentującej historię punk rocka w Nowym Sadzie, pt. "Novosadska punk verzija", którzy twierdzą, że w połowie lat 90. w niespełna ćwierćmilionowym mieście działało ponad 30 zespołów.....


Przeczytaj więcej

SPOOK RECORDS atakuje!!!

SPOOK RECORDS atakuje!!!

Prężnie działająca firma Spook Records będąca w chwili obecnej jednym z najbardziej widocznych wydawnictw promujących wykonawców z kręgu Hardcore nie spoczywa na laurach. Po serii wydawnictw wydanych w zeszłym i bieżącym roku przynoszących sporą ilość hardcore w różnych odmianach przyszła pora na kolejne tytuły w katalogu wytwórni. Tym razem fani ostrej jazdy mają okazję sięgnąć po wydawnictwa formacji REARRANGE „Jednej sprawie oddani” i HARD WORK „Not One Step Back”.
Zapraszamy do bliższego kontaktu zarówno z wytwórnią jak i reprezentującymi ją wykonawcami.
Poniżej prezentujemy krótkie notki o najnowszych tytułach.......


Przeczytaj więcej

THE ANALOGS + ANTIPATI + SINNERS SINCE BIRTH

THE ANALOGS + ANTIPATI + SINNERS SINCE BIRTH

THE ANALOGS i lokalne supporty: ANTIPATI i SINNERS SINCE BIRTH wystąpią 22 listopada 2008 w Sztokholmie (Szwecja) w klubie Kafe 44.


Przeczytaj więcej

KARCER + PRZECIW + TB9 + STUSCHU FUTUNKU

KARCER + PRZECIW + TB9 + STUSCHU FUTUNKU

16 listopada 2008 w Klubie Graffiti w Lublinie wystąpią;
- KARCER
- PRZECIW
- TB 9
- STUSCHU FUTUNKU

Start o godz: 19.00
Bilety 15/20 zł.


Przeczytaj więcej

DDT + HORRORSHOW + LUMPEX'75 + THE LUNATICS + MWK

DDT + HORRORSHOW + LUMPEX'75 + THE LUNATICS + MWK

W przeddzien 27 rocznicy ustanowienia stanu wojennego w Polsce, w ramach koncertu Serious Sound # 4 zaprezentują sie:
- DDT
- HORRORSHOW
- LUMPEX'75
- THE LUNATICS
- MWK

Koncert odbędze się 12 grudnia o godzinie 18.00 w klubie Andy Club w Łodzi.
Wjazd: 25 zł.


Przeczytaj więcej
    pixel