Blog

Transmisje kodowane poufnymi hasłami... Debiut płytowy ARCY MŁYNA.

Transmisje kodowane poufnymi hasłami... Debiut płytowy ARCY MŁYNA.

Arcy Młyn to nowa formacja szczecińsko-gryfińska powołana do życia z inicjatywy gitarzysty Michała Zmaczyńskiego w maju 2012. Początkowo był to projekt uboczny, który z czasem przerodził się w regularny skład.
W zespole od samego początku w roli wokalisty i tekściarza występuje lider Kolaborantów - Przemysław Thiele.
W grudniu 2012 Arcy Młyn udostępnił w sieci swoją pierwszą EP-kę wraz z klipem do jednego z utworów. Kolejnym etapem była rejestracja materiału na debiutancki album (wiosna - lato 2013), a jej konsekwencją pojawienie się w marcu 2014 płyty zatytułowanej "Transmisje kodowane poufnymi hasłami" wydanej przez Jimmy Jazz Records. 
Debiut Arcy Młyna to 12 raczej "niespokojnych" kompozycji ubranych w umowne ramy piosenki, przyprawionych niebanalną melodyką i charakterystycznymi tekstami Thielego.


Przeczytaj więcej

Kompakty i winyle Talco znów w ofercie Jimmy Jazz

Kompakty i winyle Talco znów w ofercie Jimmy Jazz

To dobra wiadomość dla sympatyków i fanów włoskiej formacji ska-punk-folkowej, którzy od pewnego czasu zasypują nas pytaniami o wydawnictwa tej grupy. Zatem postanowiliśmy wykazać się sercem i zrozumieniem ich potrzeb i w przesyłce z Destiny Records, znalazły się aż 4 tytuły z dyskografii Włochów. Wszystkie na CD i LP.
Uzupełniliśmy braki w nowszych albumach Talco, takich jak ich trzecie pełnowymiarowe wydawnictwo „Mazel Tov” (2008) oraz późniejsze „La Cretina Commedia” (2010) i „Gran Gala” (2012). Te płyty przelatywały ostatnio przez nasz sklep, więc poszukiwacze Talco, mieli okazję by się w nie zaopatrzyć, ale dawno już nie było na jimmyjazz.pl drugiej pełnowymiarowej płyty tego zespołu o tytule „Combat Cirkus” z 2006 roku.
To na tej płycie znajduje się jeden z największych hitów kapeli, utwór „Bella Ciao”, punk rockowa przeróbka włoskiej pieśni antyfaszystowskiej z czasów II wojny światowej....


Przeczytaj więcej

THE OFFENDERS na nowym albumie "Generation Nowhere" (CD / LP)

THE OFFENDERS na nowym albumie "Generation Nowhere" (CD / LP)

Powstała we Włoszech w 2005 roku grupa The Offenders przez wielu fanów kojarzona jest dzisiaj bardziej z Niemcami, bo tam też kilka lat temu przenieśli się muzycy tworzący od lat jej trzon personalny... Nie zmienia to jednak faktu, że jej korzenie to słoneczna Italia, choć grupa związała się z naszymi zachodnimi sąsiadami, a swój repertuar wykonuje po angielsku... Zespół od momentu powstania doskonale daje sobie radę na (nie tylko) europejskiej scenie ska regularnie wydając płyty i dbając o swój sceniczny wizerunek.
Po wydaniu w październiku 2012 roku płyty "Lucky Enough To Live", bardzo dobrze przyjętej przez fanów, The Offenders skupili się na koncertach odwiedzając po raz pierwszy m.in. Grecję i Rosje... a także odbywając 12-koncertowe tournee po Chinach...


Przeczytaj więcej

Wpadnij na chwile po winyle...

Wpadnij na chwile po winyle...

W końcu ubiegłego roku i na poczatku obecnego sypnęło polskimi winylami... Szczególnie widoczne było to w ofercie Pasażera, za sprawą którego do fanów dotarły m.in. dwa winylowe albumy DEZERTERA, krążki DZIADÓW KAZIMIERSKICH, ZAKONU ŻEBRZĄCYCH, BIAŁEJ GORĄCZKI, 666 ANIOŁOW, a ostatnio także ZIELONYCH ŻABEK (wydanych wspólnie z Lou & Rocked Boys). W przypadku Jimmy Jazz też nie było najgorzej bowiem jesienne premiery oddane w ręce fanów to m.in. winylowe krążki PARTII, KOMET, KOLABORANTÓW i KONWENTU A ciaszące sie niesłabnącym zainteresowaniem...
To oczywiście nie wszystkie polskie wydawnictwa winylowe i uzupełniają je nie mniej istotne, pojedynmcze pozycje innych firm bo np. fanów zimnej fali z pewnościa zainteresuje krążek WIEŻ FABRYK....


Przeczytaj więcej

Urodzinowa trasa SKAMPARARAS po Polsce i Czechach.

W ramach trasy koncertowej "Skanking Tour 2014" zorganizowanej z okazji 17-lecia istnienia SKAMPARARAS grupa ta w towarzystwie czeskiego zespołu SKAZENA SKARLET zagra 10 koncertów w Polsce i Czechach.... Koncerty odbędą sie w lutym, marcu i kwietniu 2014.
Początek trasy 21 lutego podczas urodzinowego koncertu w Hali Omega w Jastrzębiu Zdroju (wystąpią także BULBULATORS i LENIWIEC), a w pózniejszym czasie trasa zawita m.in. do Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Bielsko-Białej.
Szczegóły dotyczące terminów i miejsc na plakacie.
Zapraszamy...


Przeczytaj więcej
    pixel