Blog

Wkrótce nowy album KARCERU...

Wkrótce nowy album KARCERU...

Karcer to jedna z istniejących bez przerwy, legendarnych formacji polskiej sceny punk lat osiemdziesiątych. Zespół niezbyt często ale konsekwentnie wydaje kolejne albumy przekonując fanów, że ciągle jest w doskonałej formie, a nagrania dozowane z odpowiednią regularnością nabierają właściwego smaku.
Wydany w 2007 roku, doskonale przyjęty album „Anarchiwa” przenosił nas w przeszłość przypominając stare hity nagrane ponownie dla przypomnienia 25 letniej aktywności grupy. Na nowym albumie zatytułowanym „Wariaci i geniusze” Karcer ujawnia 14 premierowych kompozycji udowadniając, że nadszedł czas aby i one dołączyły do kanonu największych przebojów zespołu.
Krążek „Wariaci i geniusze” odsłania nieco cięższe niż dotychczas brzmienie Karceru ale mimo mocnego brzmienia płyta z zadziwiającą łatwością uzależnia od siebie słuchacza za sprawą melodyjności i przebojowości kompozycji co od zawsze stanowi wizytówkę kapeli.....


Przeczytaj więcej

Nowy krążek HORRORSHOW...

Nowy krążek HORRORSHOW...

Sosnowiecki Horrorshow na swoim nowym krażku zamieścił 7 utworów, wśród których poza autorskimi kompozycjami grupy znajdujemy także cover "Garageland" z repertuaru The Clash.
Fani winylu mieli już możliwośc zapoznia się z utworami "Online Generation" i "Czy warto jeszcze", które wydany zostały wcześniej na singlu "Online Generation", a znalazy się także na nowym wydawnictwie zatytułowany "Alex Go!".
Uzupełnieniem płyty są dwa utwory bonusowe (tytułowy "Alex Go!" i "Online Generation"), na których wokalnie udzielają się zaproszeni muzycy grupy Booze & Glory. Podobnie jak wcześniejszy singiel krążek "Alex Go!" wydany został przez Olifant Records i dostępny jest już w naszym sklepie....


Przeczytaj więcej

4 Tik Tak Punk Rock Memoriał

TIK TAK PUNK ROCK MEMORIAŁ vol.4. odbędzie się 05 marca 2011.

Podczas koncertu wystapią:

DUMBS - ramones punk Warszawa
(www.myspace.com/dumbs_warsaw)

BULBULATORS - punk rock Silesia
(www.myspace.com/bulbulators)

PO PROSTU - legenda punk Gdańsk
(www.myspace.com/poprostupl)

WC - legenda punk Szczecin
(www.myspace.com/wyidealizowanaciemnosc)

Miejsce koncertu: CZERWIONKA LESZCZYNY - MOK (ul.Wolności 2)
Start:18
Wjazd:20zł


Przeczytaj więcej

THE HEADHUNTERS - Koncerty 2011

THE HEADHUNTERS - Koncerty 2011

Ostatnim wydawnictwem grupy THE HEADHUNTERS jest album wydany z okazji 10-lecia zespolu i skierowany do fanów płyt winylowych. Krążek zatytułowany "Dekada" dostępny jest w naszym sklepie, a THE HEADHUNTERS odwiedzają kolejne miasta aby przekonać zwolenników ulicznego rocka, że ostatnie 10 lat utrwaliło dobrą formę zespołu, który potrafi zadbać o to aby ci, którzy zdecydują sie odwiedzić ich koncert nie nudzili sie podczas występu.

Poniżej daty i miejsca w którcyh The HEADHUNBTERS spotkają się z fanami........


Przeczytaj więcej

Ruszyła sprzedaż singla Komet zapowiadającego nową płyte...

Ruszyła sprzedaż singla Komet zapowiadającego nową płyte...

Premierowy materiał Komet zbliża się dużymi krokami.
Ostatnio informowaliśmy o intensywnej pracy zespołu w studio. Nagrania zakończyły się w styczniu i materiał na płytę jest już gotowy. Na początek oddajemy w wasze ręce drugi singiel zatytułowany "Mogłem być Tobą", jako kolejny -  po "Osiemnstych urodzinach" - odsłoniający wyczekiwany od trzech lat premierowy materiał Komet zatytułowany "Luminal".
Mamy nadzieję, że "Lumina" wzorem poprzednich dokonań grupy będzie miłym zaskoczeniem dla fanów. Premiera nowej płyty zaplanowana jest na kwiecień (szczegóły wkrótce), a już 14 lutego singlowa odsłona tej płyty.
Singiel wydany w limitowanym nakładzie 100 ręcznie numerowanych kopii zawiera także  niepublikowany utwór "Za chwilę się uduszę", którego nie będzie na nowym albumie i...


Przeczytaj więcej

Nowości w sklepie... Ostatni dzień promocji!!!

Nowości w sklepie... Ostatni dzień promocji!!!

Czwartek, 3 lutego 2011 to ostatni dzień promocji i ostatnia szansa aby urwać 10 % cen wydawnictw zakupionych w sklepie Jimmy Jaz Records... Moze zatem warto skorzystać "rzutem na taśme" bo nasz sklep uzupełniony został własnie o sporą ilość wydawnictw. Doszło także kilka nowości dotychczas w skelpie nieobecnych.
Szczególnie polecamy nowy album Rogera Mireta i jego Disasters. Płyta zatytułowana "Gotta Get Up Now" dostępna jest zarówno w wersji CD jak i na winylu.
Dotarl też po sporym oczekiwaniu krążek winylowy z ostatnim albumem MOTORHEAD "The Worls Is Yours" (wersja CD dostępna od dnia premiery). Fanom dokonań BAD BRAINS w jamajskiej odsłonie polecamy album "I & I Survived" gdzie utwory zespołu znajdujemy w  wersjach dub'owych... a zwolennikom ostrzejszego brzmienia ich albumy w wersji winylowej.............


Przeczytaj więcej

Poczytaj o Partii, wygraj płyty.

Poczytaj o Partii, wygraj płyty.

Po premierze albumu "Umrzeć jak James Dean"  Partii ukazało sie kilka intersujących recenzji i wywiadów. Szczególnej uwadze polecamy wywiad jakiego udzielił Lesław portalowi onet.pl oraz ostani "Duży Format" i felieton Krzysztofa Vargi o artystach i ich projektach związanych z Warszawą. Recenzję albumu znaleźć można również w "Tygodniku Przegląd".
Mamy równiez miłą niespodziankę. Za pośrednictwem dziennika "Fakty" na łamach, którego ukazuje sie serwis muzyczny "Dystrykt Rock'a" wygrać można płyty wydane przez Jimmy Jazz Records. Uwaga konkurs trwa do 10 lutego.
Na łamach "Dystryktu" do przeczytania również recenzja Partii oraz artykuł o Administratorze.
Partia również w tym tygodniu zdobywa serca słuchaczy Trójki. Płyta "Umrzeć jak James Dean " została płytą tygodnia.


Przeczytaj więcej

Uzupełnienia w naszej KSIĘGARNI. Nowa książka Łukasza Gołębiewskiego.

Uzupełnienia w naszej KSIĘGARNI. Nowa książka Łukasza Gołębiewskiego.

W naszym sklepie - wraz z uzupełnieniami tytułów wydawnictwa Jirafa Roja - pojawiła się właśnie wydana kilka dni temu, nowa książka Łukasza Gołebiewskiego zaytułowana "Bomba w windzie". Autor znany jest ze swoich wcześniejszych dokonań, m.in. powieści „Xenna moja miłość” i „Melanże z Żyletką”.... Od zawsze związany ze sceną punk, uczestnik punk-rockowych zlotów i festiwali w wielu krajach, przed laty grał na perkusji w garażowych zespołach, o których nikt już nie pamięta (np. Grzyby Goebbelsa), w punkowym środowisku znany pod ksywką „Disorder”.
Akcja nowej powieści Gołębiewskiego dzieje się w Londynie, bohater - Richard Burton - został uwięziony w szybie windy, prawdopodobnie w wyniku wybuchu podłożonej przez terrorystów bomby. Niepewny czy i kiedy nadejdzie pomoc, bez wody i jedzenia, snuje opowieści o swoich wcześniejszych spotkaniach ze............


Przeczytaj więcej
    pixel