Blog

"Warczą silniki" - Komety w hołdzie Powstańcom Warszawskim....

"Warczą silniki" - Komety w hołdzie Powstańcom Warszawskim....

W hołdzie uczestnikom Powstania Warszawskiego Komety nagrały własną wersję piosenki powstańczej "Warczą silniki". Nagranie pochodzi ze składanki "Warszawskie dzieci", która ma się ukazać 3 października w rocznicę zakończenia Powstania. Szczegóły dot. tego wydawnictwa już wkrótce na stronie Komet i Jimmy Jazz Records. Utwór znajdzie się także na 6 części składanki "Prowadż mnie ulico", której premiera przewidziana jest na poczatku pażdziernika.
Już dzisiaj utworu tego można posłuchać na stronie.....


Przeczytaj więcej

THE LUNATICS - Świeci i grzesznicy...

THE LUNATICS - Świeci i grzesznicy...

8 września 2008 światło dzienne ujrzy drugi album warszawskiej grupy THE LUNATICS i pierwszy wydany dla Jimmy Jazz Records. „Święci i grzesznicy” to nowa odsłona The Lunatics, którzy tym razem zrezygnowali z żeńskiego wokalu i angielskich tekstów, klarując także swoje muzyczne oblicze. Najnowszy materiał tego punk rockowy tercetu to dwanaście autorskich kompozycji, w tym dwa „spolszczone” covery: nieco niedocenianej u nas formacji Hüsker Du z USA oraz, pochodzącego z Nowego Sadu, zespołu Jedino Rešenje.
„Święci i grzesznicy” to muzyczne wyzwanie dla zwolenników punkowej klasyki w stylu The Clash, The Business, Rancid, wspartej bardziej nowoczesnym podejściem do muzyki w stylu Beatsteaks, czy wreszcie nawiązaniami do dokonań całej masy znakomitych, punkowych zespołów z terenów dawnej Jugosławii.....


Przeczytaj więcej

Koszulki z Logo GARAŻU...

Koszulki z Logo GARAŻU...

W naszym sklepie można juz zamawiać koszulki z nadrukiem loga Magazynu Garaż, o które maieliśmy wiele pytań. Koszulki dostepne są obecnie w trzech rozmiarach na t-shirtach w kolorze khaki.
Wzór z przodu to wspomniane już logo Garażu, pozandto koszulka posiada mały nadruk na lewym rekawku.
Koszulka renomowanej firmy Stedman, gramatura 185 g, 100% bawełna, wzmocniona taśmą na kołnierzyku i ramionach. Mozna prać w pralce w temp. 40 stopni. Nadruk wykonany metodą sitodruku.
Cena t-shirta to 28 zł + koszt wysyłki.....


Przeczytaj więcej

Nowy album THE ANALOGS na CD i LP.

Nowy album THE ANALOGS na CD i LP.

„Miejskie opowieści” to dziesiąty album w dorobku najlepszej polskiej kapeli streetpunk, której popularność od dawna wykracza zdecydowanie poza granice Polski. Dowodem częsta obecność zespołu na koncertach zagranicznych i prestiżowych festiwalach punkowych, jak choćby berliński „Punk And Disorderly”, gdzie The Analogs zapraszani byli kilkakrotnie jako jedyny – dotychczas – reprezentant polskiej sceny punk.
Grupa od lat posiada stałe grono oddanych fanów, którzy zapewne i tym razem bez wahania sięgną po najnowszy zestaw ulicznych przebojów.
13 nowych utworów składających się na zawartość „Miejskich opowieści”, to tym razem w całości kompozycje autorskie zespołu, który dotychczas zamieszczał na kolejnych albumach polskojęzyczne wersje otworów punkowych legend. The Analogs są w swojej twórczości tak bardzo przewidywalni jak nieokrzesani, tak dzicy jak prostolinijni i tak tradycyjni jak tradycyjne są korzenie ich inspiracji. Wszystko to stanowi o zaletach i sile ich muzyki. „Miejskie opowieści” to kolejny dowód na to, że staruszek punk rock ma się całkiem dobrze. Energia melodyjnego punk rocka z pewnością rozgrzeje zniecierpliwionych fanów, zarówno tych, którzy sięgną po album jak i tych, którzy zechcą usłyszeć zespół na jesiennej trasie koncertowej.......


Przeczytaj więcej

UWAGA - Zmiana opłat za wysyłkę paczek. Ważne dla zamawiających w naszym sklepie!!!

Wobec podwyższenia przez Pocztę Polską cennika usług pocztowych (obowiązuje od 1 lipca 2008), zmuszeni jesteśmy do zmiany zasad dotyczących opłat pocztowych za realizowane w naszym sklepie zamówienia wysyłkowe.
Mimo zmiany cen ponad 2 tygodnie temu nie zdecydowaliśmy się na natychmiastową korektę opłat traktując ostatnie 2 tygodnie jako okres testowy, który pozwoli nam szacunkowo określić rozkład zamówień i odpowiadających im opłat pocztowych (Poczta od dawna już róznicuje opłaty w zależności od wielkości i wagi przesyłek). Niestety rzeczywistośc okazała się dla nas mało optymistyczna, pokazała w sposób ewidentny, że zachowanie dotychczas stosowanych przez nas....


Przeczytaj więcej

The Adicts atakują pod nowym sztandarem!

The Adicts atakują pod nowym sztandarem!

Niedawno donosiliśmy o podpisaniu przez legendarną formację THE ADICTS kontraktu z wytwórnią People Like You, w której zespół zdecydował się wydać swój najnowszy album. Zanim jednak do tego dojdzie wytwórnia zamieściła jeden utwór Angoli na składance "Where The Bad Boys Rock vol. 4" (ponownie nagrany hit "Viva La Revolution"), a wkrótce także odda w ręce fanów krążek (może nie jeden) ze starymi nagraniami grupy... choć w dosyć specyficznej formie bowiem wiekowy już album zatytułoawny "Songs Of Praise" wznowiony zostanie w 3 wersjach.....


Przeczytaj więcej

"Prowadź mnie ulico vol. 5"

"Prowadź mnie ulico vol. 5"

Pierwszym wydawnictwem jakie pojawi się w katalogu Jimmy Jazz Records po okresie, krótkiego, wakacyjnego letargu, będzie kolejna częśc znanej już kompilacji zawierającej nagrania zespołów związanych z wytwórnią.
"Prowadź mnie ulico vol. 5" pojawi się w klepach internetowych i salonach muzycznych 8 sierpnia. W naszym sklkepie płyta dostepna będzie - tradycyjnie - w specjalnej cenie 15 zł.
Zawartość wydawanych regularnie składanek stanowią utwory znane już z płyt, których premiera miała miejsce w ostatnim czasie, ale zdecydowana większość to nagrania premierowe, unikalne i nieznane jeszcze, będące zapowiedzią najbliższych wydawnictw jakie przygotowuje Jimmy Jazz Records.
Pośród utworów grup Komety, Soulburners, Karcer, Złodzieje Głów, Skambomambo.........


Przeczytaj więcej

OBIBOX i SKAMBOMAMBO w Jarocinie

OBIBOX i SKAMBOMAMBO w Jarocinie

Do konkursu publiczności tegorocznego festiwalu w Jarocinie zakwalifikowały się m.in. dwie grupy związane z Jimmy Jazz Records. Zarówno preferujące rytmy ska, szczecińskie Skambomambo jak i warszawski - psychobillowy - Obibox zadebiutowały w tym roku pełnymi albumami, a obecnie będą miały okazję zaprezentować sie jarocińskiej publiczności.
Nagrania obu zespołów trafią na specjalną płytę wydaną w limitowanym nakładzie, prezentującą zespoły konkrsowe Jarocina 2008. Częśc nakładu krążka rozprowadzona będzie jako materiał promocujny, resztę będzie można nabyć w trakcie trwania festiwalu, który rozpocznie się w piątek 18 lipca.........


Przeczytaj więcej

IMPREZA WARSZAWSKA

IMPREZA WARSZAWSKA

01.08. piątek

IMPREZA WARSZAWSKA
Klub DOBRA KARMA, ul. Górczewska 67, Warszawa

Start 20.00, wst. 10 zł

Koncert – SKLEROZA
Potańcówka – SZEMRANE TANGO (DJ Czerniak)
Pokaz zdjęć dawnej Warszawy

Pod wódeczkę ogórki kiszone i chleb ze smalcem

Jadziem, panie Zielonka!

SKLEROZA to projekt muzyczny powstały z inspiracji WOJTKA SZEWKO, basisty żoliborskiego zespołu TRAWNIK.
W tym składzie  gra on na banjo tenor i śpiewa piosenki w typowo warszawskim stylu. Są to szlagiery znane zarówno z repertuaru STANISŁAWA GRZESIUKA, jak i KAPELI CZERNIAKOWSKIEJ...........


Przeczytaj więcej

WC

WC

W najbliższym czasie WC zagra kilka koncertów. których miejsca i daty podajemy poniżej...

12.07.2008 - Ustka "Warhead 2008"

12.07.2008 Miastko, g. 22.45, Plac Rekreacyjny, ul. Dworcowa
http://www.miastko.pl/

26.07.2008 WC na 6 Fląder Pop Festiwal, Gdańsk - Plaża Brzeźno
http://www.flader.mgw.pl/2008/

27.07.2008 Kolobrzeg - Latarnia, godz. 20.00..............


Przeczytaj więcej

OBIBOX + WASHINGTON DEAD CATS

OBIBOX + WASHINGTON DEAD CATS

OBIBOX - zagra 3 wspolne koncerty KONCERTY z Washington Dead Cats w Niemczech:

16.07.2008 Berlin at Wild at Heart:
WASHINGTON DEAD CATS (FR) + OBIBOX(PL)

17.07.2008 Hamburg at Marx:
WASHINGTON DEAD CATS (FR) + OBIBOX(PL)

18.07.2008 Dortmund at FZW
"Psychobilly Stomp"

56 ALLEY CHAPS   (Neo-Billy-Rock)
WASHINGTON DEAD CATS  (Frankr. Psychobilly-Band No.1)
69 BEAVERSHOT (Rotterdam Psychobilly/Members of Batmobile)
OBIBOX (Psychobilly from Polen)
THE SECRET AVENGERS (French Psycho)


Przeczytaj więcej

REGGAELAND 2008

REGGAELAND 2008

REGGAELAND 2008, Płock 11-12.07.2008
W najbliższy weekend po raz trzeci już w Płocku na pięknej plaży nad Wisłą odbędzie się jedna z głównych imprez reggae w kraju - festiwal Reggaeland.
Po raz kolejny również nasza Agencja odpowiedzialna jest za występy niektórych gwiazd na tegorocznej edycji - LADY SAW & THE SCRUCIALISTS (Jam/CH) 11.07 oraz TOOTS AND THE MAYTALS (Jam) i LINTON KWESI JOHNSON & DENNIS BOWELL DUB BAND (GB/Jam) 12.07........


Przeczytaj więcej
    pixel