Blog

OKAZJA MIESIĄCA - W lipcu pakiet punk-ska i koszulka z logo Jimmy Jazz Records

OKAZJA MIESIĄCA - W lipcu pakiet punk-ska i koszulka z logo Jimmy Jazz Records

Od kwietnia 2014 co miesiąc na naszej stronie znaleźć możecie specjalny zestaw produktów oznaczony nazwą „OKAZJA MIESIĄCA”, który jest efektem działań związanych z naszym 25-leciem… Aby podkreślić nasze 25 letnią walkę o lepszy świat do sprzedaży każdorazowo przeznaczamy jedynie 25 wspomnianych zestawów w specjalnej cenie… Ni mniej, ni więcej… tylko 25 sztuk kompletów… i tylko od was zależy jak szybko pula zestawów specjalnych się wyczerpie. Jeśli 25 zestawów sprzeda się przed końcem miesiąca to… powtórek nie będzie… Na kolejna podobną okazję trzeba będzie czekać… jeśli się nie sprzeda to z końcem miesiąca znika... Kto pierwszy ten lepszy!
Cena lipcowego zestawu w cenach obowiązujących w naszym sklepie to 283  złote… teraz 25 kompletów dostępnych za ok. połowę ceny czyli za 119 zł.


Przeczytaj więcej

Winylowa reedycja - Demo MISTER X z 2005.

Winylowa reedycja - Demo MISTER X z 2005.

Polska oficyna No Pasaran jest wydawcą winylowej reedycji demo białoruskiej grupy Mister X zatytułowanego "Punks & Skins Unite & Win". Materiał street punków z Grodna doskonale znanych z polskich scen oraz dwóch wydanych w Polsce albumów pierwotnie nagrany został w 2005 roku, a obecnie pojawił się na winylu z bonusami w postaci dodatkowych, zaskakujących wersji kilku utworów.
Winyl wydany został w nakładzie 300 egzemplarzy w kooperacji kilku wytwórni niezależnych z Polski, Białorusi i Rosji. Około 100 egzemparzy płyty trafiło do dystrybucji w Polsce. To ilość, która z pewnością zbyt długo nie będzie obecna w krajowych dystrybucjach zatem fani zespołu powinni jak najszybciej podjąć decyzję czy również ten krążek Mister X postawić na swojej półce....


Przeczytaj więcej

Farben Lehre - "Projekt Punk" na winylu...

Farben Lehre - "Projekt Punk" na winylu...

Farben Lehre zagrali niezwykły i niezapomniany koncert na Przystanku Woodstock 2013. Pod hasłem PROJEKT PUNK zespół i jego goście – Smalec (Ga Ga Zielone Żabki), Lolek (Enej) Gutek (Indios Bravos), Piotr "Młody" Gmur" (Zmaza), Jelonek, Guma (Moskwa), Krzysiek Borkowski (Offensywa) - wykonali sztandarowe kawałki z historii punk rocka, tym samym kierując uwagę młodszych uczestników festiwalu do legend gatunku. Efekt był piorunujący! Koncert miał jedną z największych frekwencji i tak rewelacyjne przyjęcie, że pojawiło się wiele głosów, by taki projekt zarejestrować - historia punk rocka wg FL powinna znaleźć się na płycie. Najpierw staraniem Lou & Rocked Boys ukazał się CD pod tytułem "Projekt Punk", zawierający utwory zespołów będących podstawą korzeni Polskiego Punk Rocka, a nieco poźniej album ten w nieco okrojonej wersji pojawił sie na winylu za sprawą wspołpracy Lou & Rocked Boys i Wydawnictwa Zima.
Na płycie znalazły się m.in. utwory zespołów Kryzys, Sedes, Rejestracja, WC, KSU, Moskwa, Armia....


Przeczytaj więcej

Debiut Firenze.... Punk rockowe piosenki znajomych z LD50 i Nowego Świata.

Debiut Firenze.... Punk rockowe piosenki znajomych z LD50 i Nowego Świata.

FIRENZE powstało w 2011 roku w Warszawie z inicjatywy PeeMa – lidera LD50, Smoły z Nowego Świata oraz Bolka – perkusisty LD50. Premierowy utwór Firenze pt. „Wolniej” ukazał się w 2011 roku na winylowej składance „Warsaw Hardcore Punk Attack Vol. 1. W 2012 roku do zespołu dołączył drugi gitarzysta – Majster.
CD „Hipokryzja nic nie zmieni” to długogrający debiut zespołu, którego repertuar zdaje się być interesującym głosem na scenie niezależnej.
W nagraniach, poza klasycznym składem gitarowo - perkusyjnym, pojawiają się nienachalnie, różne dziwne instrumenty oraz „głosy zwierzęce”. Muzyka sięga korzeniami do lat osiemdziesiątych, ocierając się o nową falę. Nie jest niewolniczym powielaniem schematów. Jest próbą wyjścia, z ciasnych ram gatunku, lub właściwiej, rozpaczliwym nieodchodzeniem za daleko - a chciałoby się… i ukradkiem tak się dzieje....


Przeczytaj więcej
    pixel