Winylowe klasyki Oi Polloi i The Oppressed...

2013-09-21
Winylowe klasyki Oi Polloi i The Oppressed...

Wytwórnie punkowe (poza nielicznymi wyjątkami) zdaja się być przytłoczone sytuacją na rynku muzycznym potęgowaną dodatkowo kryzysem co to mija, mija i minąc nie może... Zatem ilośc nowych pozycji wydawniczych nie rozpieszcza fanów muzyki. Sytuacja taka nie napawa optymizmem, ale tym bardziej cieszą te przypadki kiedy uda się zrealizowac jakieś ciekawe wydawnictwo, nawet jeśli to klasyk (a może zwłaszcza wtedy) a na dodatek na winylu....
Kilka takich smakołyków udało nam się w ostatnim czasie wyłowić w katalogu niemieckiej wytwórni Mad Butcher Records. Fanów punk rocka z pewnością zainteresują dwa tytuły (o kolejnych dwóch cztytaj w następnym poście serwisu) bo oba są pozycjami klasycznymi.

Mowa o albumie THE OPPRESSED "Oi! Oi! Music" (wydanym w 1984 przez Oppressed Records) oraz płycie Oi POLLOi zatytułowanej "Unite & Win" (wydanej pierwotnie w 1987 roku przez Oi! Records).
Historie obu zespołów potoczyły się różnie i tutaj można by uznać, że w chwili obecnej Oi Polloi przewyższają The Oppressed zarówno dorobkiem muzycznym jak i długością włosów jednak w konfrontacji obu krążków ciężko wyłowić faworyta bo obie płyty to solidna porcja muzyki i nie mniej solidna porcja historii sceny punk.

Oba albumy dostępne w naszym sklepie... Sprawdź:

LP ---> THE OPPRESSED - Oi! Oi! Music

LP ---> Oi POLLOi - Unite And win

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2013
pixel