Blog

GARAŻ # 28 już dostępny!!!

GARAŻ # 28 już dostępny!!!

Miło nam poinformować, że jest już dostępny nowy numer Garażu. Gazeta jak zwykle uzupełniona jest płytą CD i zawiera zarówno materiały przewidywalne jak i te, które mogą zaskoczyć.
Tym razem czytelnicy mogą wyruszyć na spotkanie z SHAM 69 poznając drugą część ich historii. Na Bałkany zaprasza punk-folkowa formacja ZBOGOM BRUS LI, w świat northern soulu wabią dziewczyny z PEPPER POTS, rewelacyjni STRAWBERRY BLONDES właśnie promują swój drugi album i udzielają nam wywiadu, o punk „emerytach” przypomni materiał o THE LURKERS, a swingowo podkręcą THE GOOD FELLAS. Jeśli ktoś dobrze czuje się w towarzystwie pięknych, martwych dziewczyn i punkowców z odrąbanymi głowami to pochłonie go rozmowa z Doug’iem Sakmann’em, twórcą punkowych horrorów i pornoli. Specyficzne poczucie humoru lidera THE MATADORS odbierze wielu czytelnikom sen na kilka dni, a ukojenie przyniesie historia punk rocka w Belgii i wątki bardziej łagodne w postaci wywiadów ze ska formacjami JAZZBO, YELLOW UMBRELLA i legendą muzyki jamajskiej Toots’em Hibbert’em (TOOTS & THE MAYTALS)......


Przeczytaj więcej

Ostatnie nowości i uzupełnienia w naszej ofercie...

Ostatnie nowości i uzupełnienia w naszej ofercie...

Każdy tydzień to w naszym sklepie spory ruch jeśli chodzi o pojawiające się w nim pozycje. Aby ułatwić orientację w zaopatrzeniowych wydarzeniach - głównie tym, którzy nie zdecydowali się na subskrybcję naszego newslettera - będzemy co jakiś czas zamieszczać informacje o ostatnich tytułach, które pojawiły się w sklepie po raz pierwszy oraz tych, które powróciły do naszej oferty po okresie nieobecności.
Poniżej pierwsza porcja wydawnictw, które w ostatnim czasie uzupełniły nasza ofertę.
Bardziej szczegółowe informacje oraz tracklisty z samplami utwórów do obejrzenia na kartach poszczególnych produktów w naszym sklepie.......


Przeczytaj więcej

Nowy album THE ADICTS!

Nowy album THE ADICTS!

THE ADICTS to klasycy punk rocka cieszący się sporym uznaniem, ich koncerty to wielkie show, a nowy album to jedno z najbardziej oczekiwanych wydawnictw ostatnich miesięcy. Wydanie płyty w pierwotnym terminie – kilka miesięcy temu – wstrzymały problemy wydawcy  - niemieckiej firmy People Like You Records – z dystrybucja. Dzisiaj o problemach już można zapomnieć, a płyta rozpala wyobraźnię fanów.
Premiera albumu „Life Goes On” będzie miała miejsce 16 listopada, a przygotowana została przez wydawcę w  trzech wersjach: klasycznego CD, winylowej wersji limitowanej na kolorowym winylu oraz w wersji digipak z dodanym krążkiem DVD.

W dniu premiery płyta we wszystkich formatach dostępna będzie w naszym sklepie, ale już dzisiaj można ją zamawiać w postaci klasycznej (CD) i na winylu....


Przeczytaj więcej

Żorska młodzież bawi się!!!! - Debiut Sari Ska Band.

Żorska młodzież bawi się!!!! - Debiut Sari Ska Band.

Śląsk i Zagłębie stały się w ostatnim czasie niekwestionowaną mekką grup nawiązujących w swojej twórczości do jamajskich korzeni.

Ska, reggae, rocksteady i swing są także inspiracją dla powołanej do życia w 2004 roku formacji Sari Ska Band tworzonej przez muzycznych zapaleńców z Żor i Rybnika. Ilość osób w składzie, a co za tym idzie, instrumentów decydujących o brzmieniu,  tłumaczy określenie „band” w nazwie zespołu, który bez przesady można by nazwać także ska orkiestrą.

Grupa znana jest już na Polskiej scenie ska i reggae zarówno z racji kilkuletniego stażu scenicznego jak i mających podobnie długą tradycję corocznych festiwali muzyki jamajskiej organizowanych przez siebie w Żorach pod nazwą Sari Ska Fest (najnowsza edycja patrz dział KONCERTY).

Mieszanka wpływów reggae, ska, swingu i rocka to tylko połowa prawdy o dokonaniach Sari Ska Band.... Reszta to doskonale radząca sobie sekcja dęta, wyrazisty wokal, intrygujące klawisze, niezbyt często spotykanie w składzie rodzimych zespołów ska, i teksty osadzone w śląskich realiach, bliskie codziennym problemom ale podane z odpowiednią dozą luzu i poczucia humoru.....


Przeczytaj więcej

ST. CITY SURFERS + LASERY

st city surfers21 listopada w częstochowskim pubie TRAUMA dawkę rockabillowych dźwięków zapewni St. City Surfers. Wjazd FREE ! Zaparszamy.


Przeczytaj więcej

WC + ZERO + ROVER REVERB

wc miastkoStarzy Punkowcy ponownie na szlaku! Ponownie punk-rockowy mix WC/ZERO, tak jak czynił to wielokrotnie przed ponad ćwierwieczem, zagra dwa wspólne koncerty. I tak, jak bywało to na początku lat 80-tych, miejscem tych koncertów będą:

Miastko 10 listopada w MAXIMIE,
Słupsk 11 listopada w Motor Pubie.

Początek obu wydarzeń godz. 18.00, w obu udział weźmie miastecki, ska-punkowy ROWER REVERB. Zapraszamy.


Przeczytaj więcej

BERI BERI promuje płytę " 100 % Girls"

BERI BERI fotoBERI BERI rusza w trasę promujacą ich debiutancki album " 100 % Girls ". Przestawiamy pierwsze terminy koncertów gdzie wystapią towarzysząc zespołom The Analogs i Anti Dread.

19.12 Koluszki, Laguna
20.12 Kielce, Klub Tunel


Przeczytaj więcej

ANTI DREAD + OFICYNA w Kontrastach

anti dread plakat10 listopada w szczecińskim Klubie Kontrasty bedzie można zobaczyć wybryki zespołów Anti Dread i Oficyna. Zapraszamy. Szczegóły na plakacie.


Przeczytaj więcej

SARI SKA FEST w Dzień Niepodległosci

plakat sari ska fest

11 listopada z okazji Święta Niepodległości oraz premiery debiutanckiego albumu Sari Ska Band zapraszamy do Żor na kolejna odsłonę wyśmienitego, pulsujacego SARI SKA FEST .

Zagrają:

Sari Ska Band
Skampararas
Natural Mystic
Vespa


Przeczytaj więcej

REJESTRACJA + WC w KLUBIE POD MINOGĄ

REJESTRACJA + WC w KLUBIE POD MINOGĄ

15.11.2009 zapraszamy do klubu „Pod Minogą” (Poznań, ul. Nowowiejskiego 8) na koncert „Old Punks Never Die”. Zagrają legendy polskiego punk rocka – REJESTRACJA (Toruń) i WC (Szczecin). Początek imprezy o godz. 18.00, bilety 15/25 PLN.


Przeczytaj więcej
    pixel