Blog

ULICZNY OPRYSZEK + THE SANDALS + SKUNX

ULICZNY OPRYSZEK + THE SANDALS + SKUNX

15.09.2007 zapraszamy do klubu „U Bazyla”  (Poznań, ul. Św. Wojciech 28) na Punk Rock Show. Zagrają: ULICZNY OPRYSZEK („Na zawsze punk” – Nowy Tomyśl/Poznań), SKUNX (street punk - Silesia) i THE SANDALS (street punk - Poznań). Początek koncertu o godz. 19.00, wjazd 12 PLN.....


Przeczytaj więcej

PAVULON TWIST

PAVULON TWIST

Warszawska grupa PAVULON TWIST wkrótce dotrze do fanów ze swoim debiutanckim albumem zatytułowanym "No Twist, Just Boogie". Przy tej okazji zespół zaprasza na koncerty promujące krążek, które odbędą się w.... 


Przeczytaj więcej

SOULBURNERS mają gotowy materiał na płytę....

SOULBURNERS mają gotowy materiał na płytę....

Zespół Soulburners zakłada w roku 2005 wokalista General Burner (Poker Face) ogromny miłośnik rocka (mający w swej kolekcji kilka tysięcy albumów rockowych) i zdolny gitarzysta Crazy Finger (Tony Clifton). Pierwszy poważny skład dopełnia perkusta Rangar (Sunrise, Pressure Rising,Last Item,Afraid of the Day) przyprowadzając ze sobą kolejnych doświadczonych i utalentowanych muzyków – basistę Satanic Hellfukker-a (Coalition, 100 Inch Shadows, El Dupa, Benedek, Ztvorky) oraz gitarzystę Don Arturo (Wrinkled Fred, Neolitic).
W takim składzie zespół komponuje pierwsze rock’n’rollowe uderzenia, które prezentuje na debiutanckim koncercie w Warszawskiej Aurorze grając z francuskim zespołem Sonic Angus, potem zaś koncertując z ogromnym powodzeniem po całej Polsce zdobywając kolejnych fanów. Niefortunnie jednak Rangar opuszcza zespół wyprowadzając się z kraju. Jego miejsce zajmuje Jack the Reaper (Poker Face)....


Przeczytaj więcej

DUMBS nadchodzą!!!!!!!!!

DUMBS nadchodzą!!!!!!!!!

17 września do sklepów trafi debiutancki album warszawskiej formacji DUMBS zafascynowanej dokonaniami RAMONES, co słychać w niemal każdym dźwieku jaki wydaje z siebie zespół. Grupa startowała jako klasyczny cover-band w chwili obecnej bazując na własnym repertuarze i własnie on stanowić będzie zawartość albumu "Worst Nightmares".
Próbkę obecnych możliwości zespołu można poznać m.in. na czwartej części składanki "Prowadź mnie ulico" wydanej na początku wakacji, zawierającej nagrania grup związanych z Jimmy Jazz.
Znalazły sie na niej m.in. utwory "I Can't Feel Relaxed" i "I Don't Wanna Do Anything" w wykonaniu DUMBS pochodzące z sesji nagraniowej jaką grupa odbyła w Szczecinie z myślą o debiutanckim albumie.
Niestety sesja, wkrótce po rejestracji, niemal w całości została utracona w wyniku czynników pozaziemskich, a kilka ocalałych utwórów, w tym m.in. zamieszczone na wspomnianej składance, w słyszalnych tam wersjach stały się białymi krukami polskiego punk rocka......


Przeczytaj więcej

Schodzimy do piekła....

Schodzimy do piekła....

Przed laty firma Rock'n'roller udzieliła wsparcia metalowej formacji Quo Vadis wydając album zatytułowany "Po". Od tamtej pory wiele się zmieniło ale stare nawyki pozostały. Wkrótce w katalogu Jimmy Jazz pojawi się najnowszy album szczecińskiej grupy znanej doskonale fanom metalu - choć nie tylko bo zespół wział udział w projekcie "Muzyka przeciwko rasizmowi" zamieszczając, na wydanej z tej okazji płycie, swoje nagrania, a wiele osób pamięta do dzisiaj ich koncertowe wykonania m.in. coverów Ramones.
Dzisiaj kapela przeszła na nieco mroczniejsze pozycje niż przed laty nakłaniając Jimmy Jazz do odwiedzenia piekła.... Zjazd w dół rozpocznie się 10 września 2007, kiedy to do sklepów trafi album o tytule "Babel" zawierający 12 premierowych kawałków otrzymanych w mrocznym ale bardzo energetycznym klimacie....


Przeczytaj więcej

MR. SYMARIP + SKAUCI + FAZA

MR. SYMARIP + SKAUCI + FAZA

Roy Ellis działający aktualnie pod pseudonimem MR. SYMARIP, były członek (i połowa duetu autorskiego tworzącego dla...) legendarnej grupy skinhead reggae, ska, rocksteady SYMARIP wystąpi w Warszawie 21 września w klubie CDQ.
Początek koncertu o godzinie 20.00. Bilety w cenie 60/75 zł....
Roy Ellis urodził się na Jamajce w Kingston Już jako mały chłopiec występował w chórze Kościoła Ewnagielickiego w Kingston. W latach 60tych wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie szybko stał się uznanym wokalistą na scenie muzycznej ska, reggae, gospel, blues, soul.
 Roy Ellisa można uznać za pioniera muzyki reggae przełomu lat 60tych i 70tych, a szczególnie sławny stał sie jako założyciel  i wokalista w legendarnej kapeli The Pyramids ( znanej również jako The Bees, Symarip)....


Przeczytaj więcej

SUMMER FESTIVAL vol. 1

SUMMER FESTIVAL vol. 1

Pierwsza edycja Summer Festival zaprezentuje 31 sierpnia 2007 r. na wscenie szczecińskiego klubu Kontrasty grupy:
OFICYNA, THE DAMROCKERS, BERI BERI, BILETY DO KONTROLI, ANTI DREAD i THE ANALOGS.
Początek koncertu o godzinie 17.00.
Bilety: 15 zł.
          12 zł. - przedsprzedaż w klubie.


Przeczytaj więcej

LEGIONOWO ROCK FESTIWAL vol. III

LEGIONOWO ROCK FESTIWAL vol. III

Trzeci LEGIONOWO ROCK FESTIWAL odbędzie się 24 sierpnia w piątek na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Legionowie.
Tegoroczna edycja przebiegnie pod hasłem „Rockandroll zamiast nałogów”. Na scenie wystąpią: rockandrollowa formacja THE BONES ze Szwecji, po raz pierwszy w Polsce, legendarna punkowa załoga WC, specjaliści od melodyjnego punk rocka BANG BANG i reaktywowany LD 50.
Początek o godzinie 16.00
WSTĘP WOLNY!!!
ZAPROSZENI SIĘ CZUJCIE!!!....


Przeczytaj więcej
    pixel