Blog

TRIBUTE TO DANZIG - Live

13 lutego 2010 roku w Białymstoku będzie miała miejsce premiera pierwszego polskiego albumu poświęconego twórczości DANZIG! Płyta CD wydana przez Black Fox Records w formie digipack, w ściśle limitowanym, numerowanym nakładzie 666 sztuk, nosi tytuł "THE DARK SIDE OF THE BLUES - A TRIBUTE TO DANZIG". Podczas koncertu będzie można nabyć zarówno płyty jak i koszulki w promocyjnych cenach.
Wystąpią:
DUMBS
NOVEMBER
THE KOLT
HELLRAIZER
 
Miejsce: GWINT, Białystok, ul. Zwierzyniecka 10
Start: 19:00

************************

Jest juz dostępne pierwsze polskie, a może i światowe wydawnictwo poświęconego twórczości DANZIG! Płyta CD wydana została przez Black Fox Records w formie digipacku, w ściśle limitowanym, numerowanym nakładzie 666 sztuk i nosi tytuł "The Dark Side Of The Blues - A Tribute To Danzig"....


Przeczytaj więcej

HORRORSHOW + THE FREAKS

20 lutego 2010, w szczecińskim klubie KONTRASTY zagra soenowiecki HORRORSHOW poprzedzony występem THE FREAKS.
Początek koncertu o godz: 19.00
Wjazd: 15 zł.

Info o HORRORSHOW ze strony zespołu na MySpace - www.myspace.com/horrorshowpunk:
"Wiec to bylo tak: Nuda wakacji 1994 zmusila mnie. Stecyka oraz niejakiego Tarasa do wspolnego muzykowania. Obecny przy narodzinach HORRORSHOW byl rowniez Piastol - tworca wszystkich naszych okladek. Proby odbyly sie w Czeladzi, tam tez domowym sposobem nagralismy : „al capone” ,”stay rude” , ”zaglebie sosnowiec” oraz dwa covery Kortatu : „sospechosos” i „zu atrapa tuarte”. W czerwcu nastepnego roku weszlismy do studia w czeskim Cieszynie i tak powstalo "Ultra Kuku" Byl rok 1995 i swiat lezal u naszych stop. W tamtym skladzie grali: Stecyk-dr, Banan-git, Taras-bas, Binkwa-git.solo. Poniewaz wszyscy byli powiazani ze swoimi zespolami (Stecyk, Binkwa-Skankan), Taras(Agnes Blood) musialem poszukac odpowiednich ludzi. Udalo sie w listopadzie 1995. Powstal sklad gotowy do grania koncertow -dzieki Igorowi i wielu innym znajomym nie bladzilismy w ciemnosci. A byli to:Banan-git, Majka-git, Beton-bas, Specjals-dr; Janek-trabka, Lysy-puzon, Kwinto-trabkat. W roku 1997 nagralismy....


Przeczytaj więcej

U.K. SUBS + VIBRATORS + FARBEN LEHRE + BANG BANG + KUBA ROZPRUWACZ

U.K. SUBS + VIBRATORS + FARBEN LEHRE + BANG BANG + KUBA ROZPRUWACZ

2.02.2010/Godz 18:00 Klub Gwint
Warhead Gig, Wystąpią:
- UK SUBS
- THE VIBRATORS
- FARBEN LEHRE
- BANG BANG
- KUBA ROZPRUWACZ
Bilety w przedsprzedaży w cenie 35 zł dostępne w sklepach TANGO, MUSIC FOR YOU, Klubie GWINT w Białymstoku.
Rezerwacja dla przyjezdnych: biuro@zgrzyty.art.pl
Już 2 lutego, w klubie Gwint, gwiazdy światowego formatu, punk rockowa petarda!!! Pionierzy gatunku z Wielkiej Brytanii: UK SUBS i THE VIBRATORS,na białostockim koncercie wspomagani przez Farben Lehre oraz dwa zespoły wybrane przez publiczność w drodze losowanie na stronie festiwalu zgrzyty: Bang Bang i Kuba Rozpruwacz.

Ten koncert to wyjątkowa okazja, która zdarza się raz na kilkanaście lat, okazja zobaczenia zespołów, które tworzyły punk rockową rewoltę w Zjednoczonym Królestwie. Impreza 2 lutego w Gwincie, to inauguracja dwunastej już edycji Festiwalu Zgrzyty.

UK SUBS – angielska grupa punk rockowa, której przedstawiać nie trzeba, wpisująca się w historię punka od jego początków do czasów obecnych. To klasyk gatunku, czy jego współtwórca. UK Subs był pierwszym zachodnim
zespołem punkowym, który wystąpił w Polsce. Piosenka Warhead pojawiła się na ścieżce dźwiękowej filmu To właśnie Anglia z 2006. Liczne covery subsów znaleźć można w repertuarze wielu polskich grup, jak i światowych zawodników typu Guns’n’Roses. UK SUBS wystąpił w sierpniu 2009 roku na Rebellion Festival..........


Przeczytaj więcej

Już dostępny drugi album The Damrockers.

Już dostępny drugi album The Damrockers.

Jeden z niezbyt licznych przedstawicieli Punk Rocka 77 w naszym kraju, grupa DAMROCKERS doczekała się swojego drugiego albumu. Płyta o tytule "Nie chce mie sa" wydana została tym razem przez firmę Rude Button Records i podobnie jak poprzedni album przynosi fanom porcję punkowego grania okraszonego kaszubskimi tekstami co od początku działalności stanowi znak rozpoznawczy zespołu.
Fascynacje muzyków The Damrockers wydają się oczywiste od pierwszej chwili zetknięcia się z ich muzyką zatem wszyscy znający pierwszy album oraz fani melodyjnego punk rocka o korzeniach sięgających drugiej połowy lat 70-tych ub. wieku doskonale wiedzą czego się spodziewać.........


Przeczytaj więcej

The Dark Side Of The Blues - Tribute To DANZIG!!!

The Dark Side Of The Blues - Tribute To DANZIG!!!

Jest juz dostępne pierwsze polskie, a może i światowe wydawnictwo poświęconego twórczości DANZIG! Płyta CD wydana została przez Black Fox Records w formie digipacku, w ściśle limitowanym, numerowanym nakładzie 666 sztuk i nosi tytuł "The Dark Side Of The Blues - A Tribute To Danzig".
Na wydawnictwie znalazło się 18 kompozycji Mistrza wykonanych przez polskie zespoły: November, 666 Aniołów, The Cuffs, The No-Mads, Dead Infection, Cochise, The Kolt, Abused Majesty, Dumbs, Hellraizer, Vulgar, Hyperial, Effect Murder, Feto In Fetus, Death Denied, Sonneillon, Hugeccm, Angerpath, a autorem grafiki artysta plastyk Rafał Drzycimski znany m.in. także z autorstwa okładek wydawnictw The Kolt i The Cuffs. Płyta zapewnia fanom 70 minut.....


Przeczytaj więcej

ALIANS wraca do AFRYKI i nie tylko...

"Przygotowując grunt pod nowy krążek alians, zapraszamy szanownych słuchaczy na kilka przedpremierowych przesłuchań. Zapowiadamy charakterystyczną mieszankę starych i nowych numerów, ze szczególnym uwzględnieniem elementów nowej ofensywy zwanej „Egzystencjalna rzeźnia” oraz – uwaga – specjalnego zestawu starszych numerów, których dawno już nie można było usłyszeć na koncercie grupy ALIANS.
Szczególny charakter będzie miał występ zespołu na festiwalu Afryka w Toruniu, ulubionym zimowym festiwalu zespołu. Z powodu znanych już dramatycznych wydarzeń w zespole, ALIANS nie grał „na Afryce” od trzech lat. Pora przerwać tę tragiczną passę..
"
Kazi, Alians

Najbliższe koncerty:

30 I 2010 Toruń „Od Nowa” http://www.afryka.umk.pl/


Przeczytaj więcej

HEADHUNTERS + WC

wc-headhunters posterData: 7.02.
Miejsce: Lubin, CK Muza ( ul. Armii Krajowej 1 ), godz. 18.00
Wjazd: 15zł
Zagrają: Headhunters
             WC             


Przeczytaj więcej

Whitman + Self Made Bomb + Adwent + WC

Data: 6.02., Silesia Superior Attack 12
Miejsce: Opole, MOK ( ul. Piastowska 14a ), godz. 20.00
Wjazd: 13/18zł
Zagrają: Whitman
             Self Made Bomb
             Adwent
             WC


Przeczytaj więcej

U.K.SUBS + VIBRATORS + SEX BOMBA

plakat vibrators3 lutego w warszawskiej Proximie inwazja legend punk rocka.
Zagrają brytyjskie formacje U.K.SUBS i Vibrators - pionierzy melodyjnego punk rocka w stylu określanym mianem ’77.
Brytyjskie załogi będą tego wieczoru wspomagane przez pierwszy polski zespół nawiązujący
silnie do tradycji ’77 – legionowską Sexbombę.

Miejsce akcji to warszawski klub Proxima (ul. Żwirki i Wigury 99a).
Czas: 3 lutego 2010, godzina 18.00


Przeczytaj więcej

Punkowe hity WC w filmie Jacka Borcucha "Wszystko co kocham".

Punkowe hity WC w filmie Jacka Borcucha "Wszystko co kocham".

Od 15 stycznia w kinach w całej Polsce wyświetlany jest film "Wszystko co kocham" w reż. Jacka Borcucha. Obraz ten jest szeroko reklamowany jako "najbardziej zbuntowany film roku", a jednym z jego najważniejszych elementów jest muzyka nawiązująca do czasów, w których przyszło żyć bohaterom opowiesći przedsawionej we "Wszystko co kocham".
Autorzy filmu wykorzystali w ścieżce dzwiękowej 4 utwory z repertuaru WC - punkowej (i ciągle aktywnej) legendy lat 80-tych poprzedniego wieku, której nagrania od dawna znajdują się w katalogu Jimmy Jazz Records.
W filmie kawałki WC wykonuje ekranowa formacja WCK i radzi sobie całkiem nieżle... Wszystkich, którym repertuar WC przypadł do gustu, a nie zetknęli się z nim wcześniej proponujemy sięgnięcie po oryginalne nagrania grupy WC z lat 80-tych zgromadzone na płycie "Archiwum" wydanej zarówno w formacie CD jak i w wersji płyty winylowej z dwoma dodatkowymi utworami studyjnymi......


Przeczytaj więcej

THE ANLOGS - TANIEC CIENI TOUR 2010

taniec cieniNowy album Analogsów juz tuż, tuż. Zespół jest juz gotowy do nowej trasy. W tym roku odwiedzi kilkadziesiat miast. Poniżej pewniaki:

 

 

06.02 Szczecin, Kontrasty- Festiwal Tatuażu
07.02 Zielona Góra, 4 Róże+ Beri Beri+ Oficyna
19.02 Gdansk, Klub Medyk+ Beri Beri
20.02 Wejherowo, Klub Fantomas+ Beri Beri
21.02 Kołobrzeg, Latarnia+ Beri Beri


Przeczytaj więcej

Poczytaj o naszych kapelach...

Poczytaj o naszych kapelach...

W najnowszym, styczniowym numerze pisma "Teraz Rock" (1/2010) znalazł się artykuł o dziewczęcej grupie Beri Beri, ktorej debiutancki album zatytułowany "100% Girls" spotkał sie także z ciepłym przyjęciem recenzenta Magazynu.
Materiał oparty o zwięzłe informacje dotyczące zespołu uzupełniają wypowiedzi wokalistki Marty Wiśniewskiej, która reprezentuje kapelę w rozmowie z autorem tekstu.
Zainteresowanych odsyłamy do ostatniej edycji gazety, natomiast bez konieczności odbywania wycieczki do kiosku lub salonu prasowego zapoznać się można z najnowszym wywiadem jakiego udzielił Marcin Słowicki - wokalista warszawskiej grupy Nowy świat - aka Martin Solo, w związku z ukazaniem się jego debutanckiego albumu...


Przeczytaj więcej

Pipes And Pints + 208 Prestissimo + Belfry

pipets small2010 (Piatek) w Lubsku w Ceram Klub (ul. Przemysłowa 13) o godz.19

Zagrają:


Pipes And Pints - folk/punk - CZ/USA
208 Prestissimo - skate/core - PL
Belfry - rock-PL

wstęp: 10 zł


Przeczytaj więcej

DUMBS + HOMELESS ROCKERS + NASTY HABITS

dumbs17.01. 2010 - Oldschool R'n'R Night! –
WYSTAPIĄ:
Homeless Rockers
The Dumbs
Nasty Habits
 
Start 19.30, wstęp 12 zł

No Mercy
ul. Bema 65, Warszawa


Przeczytaj więcej

THE ANALOGS - Taniec cieni...... Premiera w lutym!!!

THE ANALOGS - Taniec cieni...... Premiera w lutym!!!

Pierwszą premierą roku 2010 w katalogu JIMMY JAZZ RECORDs będzie nowy, długo oczekiwany album THE ANALOGS zatytułowany "Taniec cieni". Po świetnie przyjętym, poprzednim krążku "Miejskie opowieści" przez ponad rok zespół koncertował ogrywając nowy materiał, aby pod koniec 2009 roku w szczecińskim studio Rapido zarejestrować 13 nowych, autorskich utworów.
"Taniec cieni" bez najmniejszych wątpliwości umacnia The Analogs na pozycji najlepszej, krajowej kapeli streetpunk, której popularnośc już dawno przekroczyła granice undergroundu.
Ponad 80 koncertów, które zespół zagrał od czasu wydania poprzedniego albumu dowodzi pozycji na jaką The Analogs pracowali latami dając fanom 10 albumów i odwiedzając niemal wszystkie miejsca...


Przeczytaj więcej

Karnawałowa EP-ka KOLTA za darmochę.

Karnawałowa EP-ka KOLTA za darmochę.

Nadszedł karnawał, szampan się leje, zabawa trwa i z tej okazji zespół The Kolt w odświeżonym składzie nagrał EP-kę, która rozrusza każdy parkiet!
Problemów ze zdobyciem tego "wydawnictwa" nie będzie bowiem grupa zdecydowała się na darmowe udostepnienie nagrań wszytskim fanom i zainteresowanym dokonanami zespołu (Aby pobrać plik z muzyką i coverem kliknij na ikonę kładki w rozszerzeniu wiadomości - pod tekstem!).
"Party Time Favourites EP" to trzy ponadczasowe przeboje w wykonaniu postrachów Mazowsza - "Too Drunk to Fuck" to nic innego jak cover punkowej legendy Dead Kennedys, "Rockabilly Psychosis" ujawnia fascynację nie mniej legendarną formacją - tym razem z kręgu ...


Przeczytaj więcej
    pixel