Blog

WC - "Jurassic Punk" - Dinozaury nadciągają!!!

WC - "Jurassic Punk" - Dinozaury nadciągają!!!

Gdy na początku lat 80-tych XX polską sceną rockową wstrząsnął i do góry nogami wywrócił boom kapel punkowych, jedną z najbardziej wyrazistych, a zarazem najbardziej cenionych formacji nowego rocka stała się - pochodząca z Miastka - grupa o nazwie WYIDEALIZOWANA CIEMNOŚĆ, która szybko zapadła w pamięć wszystkich obserwatorów muzycznej rebelii jako WC.
Zespół niezmiennie będąc w czołówce punkowej sceny, przyciągał swoim nieszablonowym repertuarem punkową publiczność aby wreszcie w 1983 po historycznym "koncercie pożegnalnym" z udziałem... sił porządkowych ludowej Ojczyzny, zawiesić działalność nie doczekując się żadnych wydawnictw.
Na szczęście grupa dość szybko powróciła, choć jej aktywność przybrała formę bardziej incydentalną. W 1984 roku w Domu Kultury w Miastku zespół zarejestrował materiał, który kilka lat później stał się wydawnictwem kasetowym o tytule "Archiwum" wydanym przez Studio Złota Skała, a wcześniej kopiowany był w muzycznym podziemiu przez setki i tysiące fanów.....


Przeczytaj więcej

Album zespołu ZŁODZIEJE GŁÓW już 18 lutego!!!.

Album zespołu ZŁODZIEJE GŁÓW już 18 lutego!!!.

Początki pochodzącej z Wołowa grupy Złodzieje Głów to rok 1999 r. Od tamtej pory zespół zdążył dopisać do swojej historii kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, Czechach i na Słowacji oraz wydanie własnym sumptem debiutanckiego krążka „Pierwszy krok”.
Udało się także muzykom zaistnieć w pamięci fanów jamajskiej pulsacji z wpływami punkowych rytmów.  Złodzieje głów to od początku ciekawa i melodyjna mieszanka energicznego ska z elementami reggae oparta na pulsującym brzmieniu gitar i wstawkach sekcji dętej, wypełniona mocną perkusją i ciepłym brzmieniem gitary basowej.
Najnowszy album grupy zatytułowany „Siedmiomilowe buty” to świeża mieszanka szalonych rytmów od wybuchowego ska z dużą ilością punkowych wstawek po transowe reggae. Pełna sekcja dęta ożywia płytę i dodaje uroku poszczególnym utworom....


Przeczytaj więcej

BILETY DO KONTROLI "PubCore"

BILETY DO KONTROLI "PubCore"

"Lubisz innowacyjne i rozwinięte gitarowe indie kompozycje? Głębokie liryki poruszające tematy bliskie sercu każdego wrażliwego przedstawiciela alternatywy? Jesteś głęboko zaangażowany w walkę o lepsze jutro w kraju, który widziałeś jedynie na globusie? Super. Ta płyta nie jest dla Ciebie. Po niemal 7 latach w tym samym składzie, zagraniu ok.80 koncertów, kilku tysiącach piw, 5 przyzwoitych demówkach i jednym nieprzyzwoitym albumie PRZYSZEDŁ CZAS NA PREMIERĘ PIERWSZEJ SOLIDNEJDOBRZEBRZMIĄCEJWSZYSTKOMAJĄCEJ PŁYTY BDK. Panie, Panowie i ojofcy. Oto "PubCore".
14 piosenek (jedna to bonus, ale bez idiotycznej ciszy między nim, a ostatnim kawałkiem; 5 kawałków po angielsku i cover ANL po polsku) o tym dlaczego powinno kupić się to CD. Światowa premiera płyty na koncercie 2 lutego w gdyńskim Uchu. Będzie to ostatni gig przed zawieszeniem działalności, które potrwa krócej albo dłużej. W najgorszym razie zobaczycie "BdK" za 30 lat na polskim Rebellion z wyłysiałym pałkerem ze starego składu i wynajętymi ludźmi!!!"......


Przeczytaj więcej

SPACEMAN + ST. CITY SURFERS

SPACEMAN + ST. CITY SURFERS

SPACEMAN (Rockabilly) i ST. CITY SURFERS (Rockabilly/Surf) zagrają wspólny koncert we Wrocławiu 22 lutego 2008.
Impreza odbędzie się w klubie ŁYKEND (Podwale 37/33)
Poczatek o godzinie 18.00
Wjazd 5 zł.


Przeczytaj więcej

THE-TOX + KRZYK

THE-TOX + KRZYK

2 lutego w Żorach, w klubie Czarny KOt zagrają zespoły THE-TOX i KRZYK.
POczątek koncertu o godzinie 19.00
Wjazd: free


Przeczytaj więcej

PAVULON TWIST

PAVULON TWIST

3 lutego - niedziela - ROCK 'N' ROLL PARTY - Koncert zespołu PAVULON TWIST
Przed i po koncercie impreza w klimatach:
Rock 'N' Roll, Psychobilly, Rockabilly, Drunkabilly, Boogie, Swing
Wejscie: 17.00
Start: 18.00
Bilety:
Przedsprzedaż - 8 zł (GreenCamo ul. Narutowicza 48, Klub Graffiti) / W dniu imprezy - 10 zł.....


Przeczytaj więcej

Legendarne nagrania punkowej SIEKIERY już dostępne na CD!!!

Legendarne nagrania punkowej SIEKIERY już dostępne na CD!!!

W naszym sklepie dostępny jest już album SIEKIERY zatytułowany "Na wszytskich fromtach świata" zawierający 30 nagrań plus teledysk legendarnej, punkowej formacji z lat 80-tych...
Awizowany od pewnego czasu przez firmę W MOICH OCZACH cykl wydawnictw przedstawiających dokonania artystów goszczących na scenie Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w najlepszym jego okresie (1980-85) rozpoczął się właśnie wydaniem materiału legendarnej formacji SIEKIERA w jej pierwszej - punkowej odsłonie ze szczerą, pozbawioną kompromisów i kunktatorstwa muzyką oraz tekstami.
Formacje ta za pomocą 7 zagranych koncertów zmieniła w 1984 roku oblicze polskiej muzyki! Do dzisiejszego dnia utwory Siekiery są jednymi z najbardziej poszukiwanych plików na wszystkich serwerach z nielegalnymi plikami dźwiękowymi w Polsce. Grupa najbardziej radykalna zarówno muzycznie jak i tekstowo, swoją twórczością wywołała szok, nie pozostawiając obojętnym nikogo kto choć trochę interesował się muzyką.......


Przeczytaj więcej

Nowe pozycje z Burning Chords Records.

Nowe pozycje z Burning Chords Records.

Wytwórnia Burning Chords oddała w ostatnim czasie w ręce fanów dwa kolejne tytuły ze swojego katalogu.
Po wydanym niedawno debiucie grupy THE FREAKS "77 w skali Beauforta" przyszła pora na punk 77 w wykonaniu grupy THE DAMROCKERS śpiewającej po kaszubsku oraz kolejny album znanej już fromacji 666 ANIOŁÓW, która na swojej nowej płycie zatytułowanej "Czarcilok" prezentuje własne wersje utworów The Misfits, tym razem z polskimi tekstami.
Oba albumy wydane zostały w wersji digipak i oba są już dostępne w naszym sklepie.........


Przeczytaj więcej

Angielkojęzyczna wersja ostatniej płyty KOMET już dostępna.

Angielkojęzyczna wersja ostatniej płyty KOMET już dostępna.

W naszym sklepie dostępny jest już ostatni album KOMET "AKcja v1" w wersji angielskojęzycznej, którego premiera ma miejsce jednocześnie w wersji CD jak i na czarnym winylu.
Płyta wydana została głównie z myślą o odbiorcach za granicą, ale zapewne spora grupa fanów zespołu w kraju sięgnie także po to wydawnictwo. Zapraszamy do sklepu.
Komety koncertują aktywnie promując obie wersje najnowszej płyty, a w rozgłóśniach radiowych nadal częstym gościem są single promujące krążek zbierający doskonałe recenzje w pismach muzycznych i serwisach internetowych. Rozmowa z Lesławem pojawiła sie ostatnio m.in. w najnowszym n umerze magazynu Garaż, gdzie ..........


Przeczytaj więcej

DEVILISH PRESLEY + THE SOULBURNERS

DEVILISH PRESLEY + THE SOULBURNERS

09.02.2008 – kolejna Crazy Rockin’ Night:
Devilish Presley (UK) i Soulburners (PL) wystąpią w warszawskim Depozycie 44.

W sobotę 9 lutego 2008 na deskach warszawskiego Depozytu 44 odbędzie się kolejna edycja Crazy Rockin’ Night. Tym razem zobaczymy Devilish Presley z Londynu i warszawskich Soulburners. Rockandroll absolutny!........


Przeczytaj więcej

IZRAEL

IZRAEL

IZRAEL to opoka dla wszystkich, którzy kochają reggae. W zespole występują takie osobowości jak Paweł Rozwadowski, Robert Brylewski czy Dariusz Malejonek. IZRAEL powstał w 1983 r. i do dzisiaj (choć przez kilka lat zawiesił swoją działalność) jest liderem sceny reggae w Polsce. To wielkie święto muzyczne dla Bielska-Białej!

Poczatek koncertu o godzinie 19.00
26 stycznia 2008

Przypomnijmy RUDE BOY usytuowany jest przy ul. 1 maja 20 czyli praktycznie w centrum Bielska-Białej (zaplecze Befamy, wejście od ul. Powstańców Śląskich). Dysponuje estetycznym i przytulnym wnętrzem, dobrze zaopatrzonym barem i przyzwoitym zapleczem sanitarnym. Przed klubem jest duży parking.


Przeczytaj więcej

ST. CITY SURFERS + THE SANDALS + BIMBA SOUND SYSTEM

ST. CITY SURFERS + THE SANDALS + BIMBA SOUND SYSTEM

14.02.2008 zapraszamy do klubu U Bazyla (Poznań, ul. Św. Wojciech 28) na Rock’N’Rollowe Walentynki.
Zagrają:
ST. CITY SURFERS (rockabilly/surf z Częstochowy)
THE SANDALS (punk rock Poznań)
a następnie muzykę z płyt przedstawi
BIMBA SOUND SYSTEM.

Początek imprezy o godz. 19.00, wstęp 8 PLN.


Przeczytaj więcej

BULBULATORS + DUMBS + PARAFRAZA

BULBULATORS + DUMBS + PARAFRAZA

BULBULATORS, DUMBS i  PARAFRAZA wystąpia 9 lutego 2008 w warszawskim klubie Radio Luxembourg.
Start o 21.00
Wjazd: 15 zł.


Przeczytaj więcej

WC + NOWY ŚWIAT + KONTROLL

WC + NOWY ŚWIAT + KONTROLL

„Poroniona generacja - czyli stare punki nie zdychają”
Cykl prezentacji bohaterów polskiego punk rocka i nowej fali z lat 80tych i wczesnych 90tych.
Tym razem WC – zespół legitymujący się punkowym stażem od 1981 roku.

WYSTĄPIA:
WC
– żywa legenda polskiego punk rocka (Szczecin)
+ supporty:
NOWY ŚWIAT – punk 77 czystej wody (Warszawa)
KONTROLL – debiutanci, comedy punk rock (Warszawa).........


Przeczytaj więcej

WARSAW PUNK ATAK FEST IV

WARSAW PUNK ATAK FEST IV

26 STYCZEŃ 2008 - Warszawa, Squot Elba, ul. Elbląska 9/11,
godz. 17.30

NER-W - punk Zalesie Górne
URAN - punk'77 Białystok
LD50 - retropunk Warszawa
STAN WOJENNY - punk Gąbin
BABAJAGA OJO - punk Poznań
ULICZNY OPRYSZEK OI .......


Przeczytaj więcej

SHAKIN' DUDI

SHAKIN' DUDI

Po premierze "Złotej płyty - ciąg dalszy" Shakin Dudi z niespożytą, rock`n`rollową energią przystąpił do jej promocji. Wystąpił m.in. w programie "Pytanie na śniadanie" (TVP2), gdzie na żywo wykonał trzy premierowe piosenki.
To pierwszy taki przypadek w historii programu, gdy wykonawca muzyki popularnej nie korzystał z playbacku.
W udzielonym wywiadzie Irek w dość kategorycznym tonie skrytykował powszechną manię chałturzenia z playbacku. Bo Shakin Dudi gra wyłącznie na żywo!
Jak gra?
Można się będzie o tym przekonać 20 stycznia o godz.18.00 w warszawskiej Fabryce Trzciny.
Tam na specjalnym, wyjątkowym koncercie promocyjnym Shakin Dudi zaprezentuje zwariowane rock`n`rolle z premierowego albumu.

Więcej informacji na www.shakindudi.pl


Przeczytaj więcej

BIG GIG 2

TWO MINUTE SILENCE (Hardcore/metal, Niemcy)
www.myspace.com/twominutesilence

DISGRACE WITHIN (Deathmetal/hardcore/progressive, Plock)

INTO THE LABIRYNTH (Trash/blackmetal, Bilgoraj)
www.intothelabirynth.republika.pl

BLOOD DRIES FIRST (Metal/hardcore, Kraków)
www.myspace.com/blooddriesfirst

20.01.2008
Start:18:30

Klub: IMBIR
Ul.Sw.Tomasza 35

Wjazd:8zl.


Przeczytaj więcej

TAZMANIAN DEVILS + THE TAZSOS

TAZMANIAN DEVILS + THE TAZSOS

12.01.2008 Tazmanian Devils (Psychobilly, Niemcy) i De Tazsos (Psychobilly Warszawa) wystąpią na kolejnej edycji Crazy Rockin’ Night w warszawskim Pretekście.
W sobotę 12 stycznia – kolejna Crazy Rockin’ Night odbędzie się w warszawskim Klubie Pretekst przy ulicy Kolejowej 8/10.
Na tych samych deskach, na których oglądaliśmy ostatnio Pavulon Twist i Kathy-X,  tym razem zobaczymy De Tazsos i Tazmanian Devils.....


Przeczytaj więcej

P.D.S. + THE KUFLERS

P.D.S. + THE KUFLERS

10 stycznia 2008 (czwartek) w warszawskim klubie PRETEKST (ul. Kolejowa 8/10) zagrają:
P.D.S. i THE KUFLERS

start: 19.00
wstep: 7 zł ..........


Przeczytaj więcej
    pixel