Blog

Japan meets England....

Japan meets England....

Około miesiąc temu informowaliśmy o nowych wydawnictwach winylowych, nowej wytwórni o nazwie Liberation Records, która wystartowała dwoma tytułami formacji BORN AGAINST - "Hello shit, We Are Born Against" i DISCLOSE - "The Nightmare Continues", które powinny stanowić smaczny kąsek dla fanów klimatów hc/punk.
Obecnie katalog nowej wytwórni powiększył się o kolejną pozcję, którą tym razem jest winylowy split formacji DEATH SIDE i CHAOS U.K. zatytułowany z powodów oczywistych "Japan meets England".
Zarowno japński DEATH SIDE jak i angielski CHAOS U.K. przezntują się na krążku w 8 utworach, a wynik tej rywalizacji ocenić może każdy kto zdecyduje się na zakup płyty....


Przeczytaj więcej

ADMINISTRATORRA piosenki w kaftanie...

ADMINISTRATORRA piosenki w kaftanie...

"Piosenki w kaftanie" to debiut wydawniczy warszawskiego projektu ADMINISTRATORR powołanego do życia w marcu 2009.
Korzenie muzycznych i tekstowych inspiracji nawiązują do działalności znanej w kręgach alternatywnych formacji Bajdegapke, której niekonwencjonalne podejście do rock'n'rolla znalazło odbicie także w  twórczości nowego projektu lidera grupy - Bartka Marmola, wspieranego przy nowym projekcie przez muzyków znanych z takich formacji jak Trio i Celuloid. 
Zarówno sceniczne jak i muzyczne oblicze zespołu ukazuje niekonwencjonalne podejście do materii rock'n'rolla, a  specyficzne teksty z jednej strony prowokują do głębszych przemyśleń nie odbierając słuchaczom prawa do potraktowania ich z przymrużeniem oka....


Przeczytaj więcej

REWIZJA - Tonąc w cieniu. Nowy album juz 19 czerwca!!

REWIZJA - Tonąc w cieniu. Nowy album juz 19 czerwca!!

Niemal 4 lata kazała czekać na swój nowy album lubińska REWIZJA. Zespół zadebiutował we wrześniu 2006 roku krążkiem „Mity i legendy” (Jimmy Jazz Records) prezentując się w stylowym, punkowym repertuarze z jednej strony bazującym na brzmieniu polskich grup punk rockowych działających w latach 80-tych ub. wieku, a z drugiej nawiązującym do stylistyki streetpunk.
Dzięki debiutanckiej płycie, obecności na kilku składankach oraz płycie dołączonej do magazynu Garaż, REWIZJA zaistniała szerzej na scenie zdobywając grono wiernych fanów oczekujących kolejnych nagrań grupy.
Zmiany składu, jakie na przestrzeni ostatnich lat dokonały się w zespole nie wpłynęły w radykalny sposób na zmianę brzmienia choć nowy krążek odsłania bardziej szorstkie i mocniejsze – zwłaszcza w sferze tekstowej - oblicze grupy.........


Przeczytaj więcej

ALIANS na festiwalu Rockowisko Hajnówka...

ALIANS na festiwalu Rockowisko Hajnówka...

24 lipca 2010 ALIANS zagra koncert w ramach drugiego Festiwalu Muzyki Rockowej Rockowisko Hajnówka.

Podczas koncertu zaprezentuje się także spora ilośc zespołów konkursowych...
Wiecej szczegółów dotyczących festiwalu na stronie organizatorów:
www.rockowisko.hajnowka.pl

ALIANS powstał w 1990 roku w Pile i zadebiutował wydanym samodzielnie singlem "Sami wobec siebie", występując niejednokrotnie m.in. u boku takich legend muzyki niezależnej jak Fugazi, NoMeansNo, The Ukrainians czy Chumbawamba. Wystapił także na jednej scenie z nowym projektem Shane MacGowana, legendarnego wokalisty The Pogues.
Pierwszy album zatytułowany "Mega Yoga" wydał samodzielnie w 1992 roku, w wersji kasetowej, którą wkrótce zastąpiła edycja kompaktowa. Było to raczej oficjalne demo niż prawdziwie artystyczna wypowiedź, choć już ten materiał wskazywał na spore możliwości zespołu sięgającego po nie-rockowe instrumentarium i ciekawe aranżacje na bazie punk rocka przełomu lat 70. i 80 (z jego ciągotkami do reggae).
Alians zdobywał zwolenników zarówno w polskim światku niezależnym, jak i poza granicami zaliczając przez kolejne lata dziesiątki koncertów po Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Norwegii, Anglii... W Polsce występował regularnie. Jest rekordzistą jeśli chodzi o występy na toruńskim festiwalu Africa is Hungry grał na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach rockowych w kraju, w tym na festiwalu w Jarocinie oraz przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Odwiedzał także wielokrotnie niemal wszystkie centra niezależnej kultury w Polsce i tej części Europy.
Ważną częścią aktywności grupy są występy o charakterze nie tylko muzycznym – wspomniany charytatywny festiwal w Toruniu czy koncerty dla Muzycznego Forum Niezależnej Białorusi.......


Przeczytaj więcej

THE LUNATICS + ROAD TRIP'S OVER + DISORIENT

THE LUNATICS + ROAD TRIP'S OVER + DISORIENT

18.06.2010 (piątek) zapraszamy do klubu Reset (Poznań, ul. Bóżnicza 6) na koncert w klimatach punkowo-rock'n'rollowych.

Zagra polska czołówka sceny:
THE LUNATICS (punk/rock'n'roll - Warszawa) 
ROAD TRIP'S OVER (pop punk - Szczecin)
DISORIENT (punk rock - Gdynia).

Start o godz. 19.00
Wjazd 10 PLN.


Przeczytaj więcej

THE KOLT

THE KOLT

19.06. 2010 w łodzkim klubie BYCZE OKO wystąpi pułtuski THE KOLT, który w tym roku obchodzi swoje 5-lecie...
Start: 20.00
Wstęp: 10,- zł

THE KOLT - to nazwa znana polskim miłośnikom grania spod znaku psycho/rockabilly. Zespół powstał w Pułusku w 2004 roku, a w jego skład wchodzą muzycy udzielający się w takich formacjach jak KOMETY, ROBOTIX, SKARPETA, THE CUFFS, KUFLERS, THE HASTALAVISTAS i 22 PM.  
Po wydaniu dwóch albumów - "Neony kina narew" (Jimmy Jazz Records 2005), "Odsłona 2" (Jimmy Jazz Records 2007) i kilku składanek wydanych przez wytwórnię zespół powraca w nowym składzie oraz z odświeżonym, bardziej stylowym brzmieniem. Nowy album The Kolt - "Curse of number 3" zaskoczy tych, którzy spodziewali się kontynuacji tego, co kapela przedstawiała dotychczas - większość numerów została zaśpiewana po angielsku, a muzycznie zespół zbliżył się do klasycznego brzmienia psychobilly, nie popadając przy tym w schematy.....


Przeczytaj więcej

THE KOLT + DUMBS + NOVEMBER

THE KOLT + DUMBS + NOVEMBER

18.06. 2010 w warszawskim klubie  NO MERCY (ul. Bema 65) wystąpią zespoły:
THE KOLT (5-te urodziny zespołu)
DUMBS
NOVEMBER
Po koncercie afterparty:
DJ-e Crazy Senorita, Mental Cat, Zombiak (rock / psychobilly / punk)
Start: 20.00
Wstęp: 20,- zł

THE KOLT - to nazwa znana polskim miłośnikom grania spod znaku psycho/rockabilly. Zespół powstał w Pułusku w 2004 roku, a w jego skład wchodzą muzycy udzielający się w takich formacjach jak KOMETY, ROBOTIX, SKARPETA, THE CUFFS, KUFLERS, THE HASTALAVISTAS i 22 PM.  

Po wydaniu dwóch albumów - "Neony kina narew" (Jimmy Jazz Records 2005), "Odsłona 2" (Jimmy Jazz Records 2007) i kilku składanek wydanych przez wytwórnię zespół powraca w nowym składzie oraz z odświeżonym, bardziej stylowym brzmieniem. Nowy album The Kolt - "Curse of number 3" zaskoczy tych, którzy spodziewali się kontynuacji tego, co kapela przedstawiała dotychczas - większość numerów została zaśpiewana po angielsku, a muzycznie zespół zbliżył się do klasycznego brzmienia psychobilly, nie popadając przy tym w schematy.........


Przeczytaj więcej

JUMANJI zbiera na płytę....

KONCERT: (Rockowe powitanie wakacji + Jumanji zbiera na płytę)

Jumanji
Heartsgarage
The Papierocks
Insomia

26 czerwca, sobota, godz. 17.00

Radzionków, Centrum Kultury "Karolinka"

Jumanji i Heartsgarage – młode, lecz dużo koncertujące zespoły z Bytomia, które zarażają ze sceny swoją nieposkromioną energią, mają w swoim dorobku wiele sukcesów. Jumanji to melodyjna mieszanka rocka z elementami reggae oraz ska wzbogacona o brzmienie skrzypiec. Zespół grał u boku takich zespołów jak Akurat, Koniec Świata, Zabili mi żółwia, Dubska, Cała Góra Barwinków, a w tym roku zatrzęsie tłumami na festiwalu Woodstock. Nagrali demo oraz płytę EP Życie to gra (2009), celem koncertu jest zbiórka pieniędzy na nagranie longplaya. Heartsgarage to Trio prezentujące, ciężki, surowy punk. Grali z takimi gwiazdami jak Kult, KNŻ czy KSU. Własnym kosztem nagrali dwie demówki: Heartsgarage (2006) i Zapis (2007) oraz wydali DVD Setlista(2009). Oba zespoły grają muzykę oryginalną i rozpoznawalną. Nie kopiują, nie uginają się pod presją mediów, mimo to cieszą się popularnością zarówno młodych jak i starszych słuchaczy.

Jako supporty wystąpią zespoły The Papierocks i Insomia, które dopiero zaczynają swą przygodę z muzyką.

www.jumanji.art.pl
www.myspace.com/jumanjiband/


Przeczytaj więcej

SARI SKA BAND + BUTEL + WYJŚCIE AWARYJNE

4 czerwca 2010 w Domu Kultury Rybnik Boguszowice zagrają:
- Sari Ska Band
- Butel
- Wyjście Awaryjne
 
Początek koncertu o godzinie 18:00


Przeczytaj więcej

THE GENERATORS - Between The Devil And The Deep Blue See

THE GENERATORS - Between The Devil And The Deep Blue See

Najnowszy, siódmy album amerykańskiej formacji THE GENERATORS wychodził nieco "na raty" ale wreszcie udało mu się dotrzeć do naszego sklepu... Płyta ta z pewnością sprawi frajdę zarówno fanom zespołu jak i tym, którzy przychylnie spogladają na poczynania grup zapatrzonych w pewnym stopniu w dokonania Social Distortion, z czym Generators się nie kryją. Dodatkowego smaczku temu stwierdzeniu dodaje obecność w zespole perkusisty Derek'a O'Briena znanego fanom punk rocka z grupy..... Social Distortion.
Jakby tego było mało najnowszy krążek The Generators nosi tytuł "Between The Devil And The Deep Blue See" i może nie ma to wiekszego znaczenia ale dziwnie kojarzy się z tytułem albumu "Somewhere Between Heaven and Hell" z dyskografi.... no juz wiecie kogo :-).


Przeczytaj więcej

Debiutancki album.... KRYZYSU!!!

Debiutancki album.... KRYZYSU!!!

Wydawnictwo Songood House będzie wydawcą płyty legendy polskiej sceny niezależnej, zespołu Kryzys. Krążek zatytułowany "Kryzys komunizmu" pojawi się w sklepach 25 maja 2010.
Jakkolwek nieprawdopodobnie by to brzmiało jest to płytowy debiut zespołu, który dotychczas doczekał się jedynie składankowo-koncertowych wydawnictw, z których najbardziej znane to winylowy album pt. "Kryzys" ze zbiorem dość przypadkowych nagrań, wydany we Francji na poczatku lat 80-tych ub. wieku oraz kasetowe wydawnictwo z nagraniami demo sygnowane nazwą studia Złota Skała.
Fani zespołu mieli okazję poznać dokonania zespołu także za sprawą dwóch części składanki "Tribute To Kryzys" wydanej przez firmę w W Moich Oczach...


Przeczytaj więcej

QUARTIER LIBRE + DUMBS + PDS

QUARTIER LIBRE + DUMBS + PDS

Najciekawszy koncert w Warszawie 28 maja + afterparty z najlepszym DJ-em!
O godzinie 20.00 w klubie NO MERCY (ul. Bema 65) startuje koncert z udziałem:
- QUARTIER LIBRE (Francja)
- DUMBS (W-wa)
- PDS (Legionowo)
- DJ BIGOS (After Party)

Wjazd: 25 zł / 20 zł.

DUMBS:
Największa i najbardziej totalnie oddana Ramonesom polska załoga '77!, której historia sięga 1995 r.
Zespół powstał z totalnego uwielbienia *THE RAMONES*, jednocześnie tworzy własny repertuar.
Dotychczasowy dorobek grupy to:
CD „WORST NIGHTMARES” (JIMMY JAZZ RECORDS ‘2007)
CD „ROCKET FROM POLAND” (PASAŻER ‘ 2008)
Dumbs mają na koncie występy w Niemczech oraz (za pośrednictwem radia) w Stanach. Ostatnio jeden ich numer znalazł się na składance THE DARK SIDE OF THE BLUES - A TRIBUTE TO DANZIG (Black Fox Records)......


Przeczytaj więcej

Ostatnia szansa na własny numer LP Aliansu...

Ostatnia szansa na własny numer LP Aliansu...

Tylko do poniedziałkowego południa - 17.05.2010 - można jeszcze zamówić swój własny numer winylowego krążka ALIANS "Egzystencjalna rzeźnia". Płyta wydana na 3 kolorach winylu w limitowanym nakłdzie 500 kopii i przez ostatnie 2 tygodnie udostępniona była w naszym sklepie w sposób umożliwiający wybór własnego (jednego z jeszcze dostępnych) numeru.
Wiele osób skorzystao z tej opcji, a ci którzy jeszcze się nie zdecydowali mają ostatnia szansę aby to zrobić... Jutro w południe wszystkie numerowane winyle wracają w sklepie na swoje miejsce i będą dostępne w pozycjach różniących je jedynie kolorami. Oznacza to, że zamówiony krążek będzie wysyłany z numeracją losowo wybraną przy pakowaniu przesyłki. Można oczywiście zamieścić w zamówieniu swoją sugestię dotyczącą numeru i o ile będzie on dostępny to spełnimy życzenie zamawiającego... niemniej najlepszą - jak się wydaje - metodą jest skorzystanie z opcji wyboru tych numerów, które jeszcze nie zostały zamówione...


Przeczytaj więcej

Co nowego w sklepie...

Co nowego w sklepie...

Fakt, że ostatnie wydarzenia w naszym sklepie zdominowała premiera nowej płyty ALIANS "Egzystencjalna rzeźnia" nie zmiania innego, nie mniej istotnego faktu, że sklep żyje własnym zyciem i wiele pozycji, które znikają z naszej oferty uzupełniamy na bieżąco proponując wam także wiele nowych tytułów.
W statnim czasie informowaliśmy o uzupełnieniu oferty brytyjskiej wytwórni Do The Dog i niemieckiej People Like You. Poza tytułami z w/w katalogów w naszym sklepie pojawiło się kilka klasycznych pozycji, które mogą stanowic doskonałe uzupełnienie domowych archiwów. Takimi z pewnością są reedycje trzech krążków legendy ulicznego hardcore AGNOSTIC FRONT czy albumy BUZZCOCKS uzupełnione dodatkową płytą z rzadkimi nagraniami grupy. Fanów ska i czarnego plastiku zainteresowac powinna winylowa wersja albumu THE SPECIALS, a zwolenników krajowych czadów nowy album EL BANDY zatytułowany "Skutki uboczne" dostępny w wersji CD i LP.


Przeczytaj więcej

Ostatnie nowości z People Like You...

Ostatnie nowości z People Like You...

Stali bywalcy naszego sklepu zdążyli już zauważyć w nim nowe pozycje z katalogu People Like You, a wielu ma już okazją cieszyć się ich zawartością. Firma po okresie wewnętrznych roszad, zmian organizacyjnych i dystrybucyjnych powoli zdaje się wracać na łono ludzkości czego dowodem ostatnie premiery nowych albumów grup DEADLINE, THE PEACOCKS i MAD SIN. Niemiecka wytwórnia wznowła też niedostępny wcześniej w Europie album rewelacyjnych KINGS OF NUTHIN "Old Habits Die Hard".
Wszytskie pozycje dostępne są w naszej ofercie także w specjalnych edycjach, które - jak się wydaje - cieszą się sporym zainteresowaniem fanów.
Nowy album MAD SIN "Burn And Rise" nie zawiedzie miłośników tej grupy. Zawartośc płyty dowodzi, że niemieccy herosi psycho/punk/rock'n'rolla są w świetnej formie i nie odpuszczają ani na chwilę dając fanom wycisk za sprawą 19 wściekłych kompozycji, których nie powstydziłaby się żadna piekielna orkiestra.....


Przeczytaj więcej

LIBERATION Records - Radykalny hardcore na winylach...

LIBERATION Records - Radykalny hardcore na winylach...

Fani ostrego hc/punkowego łojenia mają od niedawna większe pole do popisu w zdobywaniu nagrań kapel z kręgo swoich zainteresowań bowiem na mapie polskich wytwórni płytowych pojawił sie nowy label o nazwie LIBERATION RECORDS, którego głownym celem jest propagowanie wydawnictw winylowych.
Nowa wytwórnia pochodzi ze Słupska i jak twierdzi głowny sprawca wydarzenia "Liberation Records nastawiona jest na rynek zagraniczny"... Zatem zwłaszcza w przypadku wydawnictw limitowanych (pierwsze tytuły to wydania po 300 sztuk LP) ich zdobycie moze z czasem stanowić pewien problem...
Już dziś, jako pierwsi oferujemy wam premierowe wydawnictwa, które zaledwie kilka dni temu ujrzały światło dzienne.......
Albumy o numerach 001 i 002 to koncertowe zapisy nagrań grup BORN AGAINST i DISCLOSE, które juz można zamawiać w naszym sklepie....


Przeczytaj więcej

OD JUTRA - Na gruzach..... Hardcore Thrash z Wyszkowa.

OD JUTRA - Na gruzach..... Hardcore Thrash z Wyszkowa.

Scenowi emeryci w przeważającej większości bez większych problemów powinni wygrzebać z zakamarków pamięci nazwę grupy OD JUTRA, której działalność na przełomie lat 80-ch i 90-tych (zespoł powstaw w Wyszkowie w 1986 roku) ubiegłego stulecia ukoronowało nagranie
materiału demo wydanego na kasecie przez nieistniejącą (a wówczas bardzo prężną) wytwórnie QQRYQ Productions.
Kaseta zatytułowana "Sami dla siebie" zawierała materiał w postaci 13 kompozycji zespołu zarejestrowanych w roku 1991.
Po wydaniu w/w materiału i okresie aktywnej działalności koncertowej zespół niestety zawiesił dzialałność aby podjąć próbe reaktywacji w połowie..... 2007 roku.....


Przeczytaj więcej

Uzupełnienia i nowości z Do The Dog Records...

Uzupełnienia i nowości z Do The Dog Records...

Brytyjska wytwórnia Do The Dog nie należy może do największych w gronie firm wydających muzykę ska, ale od lat konsekwentnie promuje wyspiarskich wykonawców z tego kręgu, nie stroniąc od sięgania niekiedy po tych artystów, których związek ze ska jest nieco luźniejszej natury, czego przykładem choćby rewelacyjny band STEADY BOYS, który na albumie "Roots" z powodzeniem nawiązuje do brzmienia wczesnych kapel punk i nie ukrywa swojej fasycnacji dokonaniami The Clash....
To z katalogu Do The Dog na szersze wody wypłynął rewelacyjny band PAMA INTERNATIONAL, którego dwa pierwsze albumy właśnie ukazały sie w wersjach rozszerzonych o nagrania bonusowe (wyd: Rockers Revolt Records)...


Przeczytaj więcej

THE EXPLOITED + WC + AL & THE BLACK CATS

THE EXPLOITED + WC + AL & THE BLACK CATS

Galicja Productions & Noise Annoys Records zapraszają na 3 polskie koncerty legendy hc/punka THE EXPLOITED, której na trasie towarzyszyć będą formacje WC oraz Al & The Black Cats.
Na przełomie maja i czerwca 2010 wspomniane koncerty zawitają do trzech miast: Wrocławia, Łodzi i Krakowa.
Poniżej prezentujemy szczegółowy terminarz koncertów oraz dokładne informacje o cenach i sposobach nabycia biletów...

Wrocław - 31.05.2010
Klub Alibi (Pl. Grunwaldzki 67)
Start 19:00 (otwarcie bram 18:00)

Bilety: przedsprzedaż - 50zł
          w dniu koncertu - 60zł

Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE: KLUB ALIBI, pl. Grunwaldzki 67

Bilety z systemu Ticketpro:
EMPiK Bielany ul. Czekoladowa 9
EMPiK Futura ul. Graniczna 2A
EMPiK Kościuszki ul. Kościuszki 21/23
EMPiK Magnolia ul. Legnicka 60
EMPiK Pasaż Grunwaldzki Pl. Grunwaldzki 22
EMPiK Rynek Megastore ul. Rynek 50
Media Markt CH Bielany Park ul. Karkonoska 85
Media Markt Galeria Dominikańska Pl. Dominikański 3
Saturn Magnolia Park ul. Legnicka 60
Saturn Wrocław Pasaż Grunwaldzki Pl. Grunwaldzki 22, C.H.R. Pasaż............


Przeczytaj więcej

ROCK NA BAGNIE

ROCK NA BAGNIE

W dniach 2-3-4 lipca 2010 w Strękowa Gora będzie miejscem, w którym rozbrzmiewać będą dzwieki dokonań uczestników festiwalu ROCK NA BAGNIE. Jeden z dni to dzień punkowy 02.07.2010 r. na festiwalu zaprezentują się.....

02.07.2010 r. - Dzień punkowy
(dzień poprowadzi - Zygzak ex TZN XENNA)

11.00-11.30 SKANDAL BAND (punk rock Kraków),
11.30-12.10 I.R. Baboon (HC/punk Rypin),
12.10-12.50 GANGSTERSKI CHWYT -(HC/punk) Warszawa,
12.50-13.30 NER-W - ( postpunk) Zalesie Górne ,
13.30-14.10 KAGANIEC -(punk) Białystok
14.10-14.50 JUNK (anarcho punk) Białystok,
14.50-15.30 BANG BANG ( punk ) Legionowo,
15.30-16.10 PDS (punk) Legionowo ,
16.10-16.50 ZERO (punk) Słupsk,
16.50-17.30 DUMBS (cover band THE RAMONES) Warszawa,
17.30-18.10 LD50 (retro punk ) Warszawa ,
18.10.18.50 PRZECIW (HC/punk) Lublin,
18.50-19.50 ULICZNY OPRYSZEK ( punk) Nowy Tomyśl,
19.50-20.30 PLEBANIA (indiano punk) Hel,
20.30-21.10 OREIRO ( HC/punk/metal ) Ciechanowiec/Zambrów
21.10.22.10 WC -( legenda punk rocka) Szczecin/Miastko,
22.10-23.10 KARCER - (legenda punk rocka) Słupsk,
23.10-23.50 AVARINIS IEJIMAS ( punk) Litwa ,
23.50.-00.30 WASTED BULLETS - ( HC/punk) Litwa,
00.30-01.10 SANATORIJA (HC/punk) Litwa.........


Przeczytaj więcej

Cały album ALIANSU na MySpace...

Cały album ALIANSU na MySpace...

Żarty się skończyły... zaczęła się "Egzystencjalna rzeźnia"... Ruszyły zamowienia przedpremierowe na nowy album ALIANS.... 7 lat oczekiwania na nowy, pełnowymiarowy krążek najwyrażniej wypościło fanów co zaowocowało lekkim "przytkaniem" naszej strony, która po rozpoczęciu "walki o numery winyli" objawiła kilkunastominutową niewydolność.... Wszytsko jest już w porządku, a od dzisiaj z pewnością uwaga fanów bardziej skoncentruje się na zespołowym profilu MySpace (patrz ---> ALIANS MYSPACE) gdzie od teraz udostepniamy w całości zawartość najnowszego albumu "Egzystencjalna rzeźnia"...
Odwiedzający profil będą też mogli podziwiać nową grafikę profilu grupy nawiązujacą do okładki płyty...
Słuchajcie i podziwiajcie... a wszystkich rozkołysamych dźwiękami muzyki zapraszamy do naszego sklepu gdzie czeka jeszcze wiele numerów winyli w trzech kolorach (czarnym, żółtym i czerwonym)... Jeśli magia cyfr ma dla kogoś znaczenie to zapraszamy do buszowania w numerycznej dżungli.... Okazja na zdobycie płyty z konkretnym numerem jedynie do polowy maja... potem krążki z każdej puli kolorów rozsyłamy losowo....


Przeczytaj więcej

ALIANS - Egzystencjalna rzeźnia.... Polowanie na numery winyli...

ALIANS - Egzystencjalna rzeźnia.... Polowanie na numery winyli...

Legendy polskiej sceny niezależnej w większości przypadków można dzisiaj spotkać na kartach wspominkowych publikacji lub na półkach ze starymi płytami. Nie wszystkie...
20 letni dorobek sceniczny i nieprzerwana aktywność to dzisiaj domena nielicznych ale z pewnością można do nich zaliczyć pilski Alians, który wkrótce przypomni się nowym albumem o tytule „Egzystencjalna rzeźnia”.
Alians powstał w 1990 roku w Pile i zadebiutował wydanym samodzielnie singlem "Sami wobec siebie", występując niejednokrotnie m.in. u boku takich legend muzyki niezależnej jak Fugazi, NoMeansNo, The Ukrainians czy Chumbawamba. Wystapił także na jednej scenie z nowym projektem Shane MacGowana, legendarnego wokalisty The Pogues.
Pierwszy album zatytułowany "Mega Yoga" wydał samodzielnie w 1992 roku, w wersji kasetowej, którą wkrótce zastąpiła edycja kompaktowa. Było to raczej oficjalne demo niż prawdziwie artystyczna wypowiedź, choć już ten materiał wskazywał na spore możliwości zespołu sięgającego po nie-rockowe instrumentarium i ciekawe aranżacje na bazie punk rocka przełomu lat 70. i 80 (z jego ciągotkami do reggae).


Przeczytaj więcej

Lesław i Arkus znowu razem...

Lesław i Arkus znowu razem...

Arkus to współzałożyciel legendarnej Partii i Komet. Przyjaciel Lesława, razem od najmłodszych lat poszukiwali pomysłu na życie. Fascynaci muzyki, fani zapomnianych czy też mniej obecnie granych gatunków muzycznych. W czasach ekspansji popu, muzyki elektronicznej i hip-hopowej postanowili zrobić coś na przekór trendom, udowodnić, że gitary są ciagle żywe, że można grać, zdobywać fanów i tafiać na listy przebojów.
Epoka new rock revolution w wykonaniu Partii przeszła najśmielsze oczekiwania. Tak powstał legendarny już zespoł.
Lesław i Arkus "należeli" do jednej Partii przez 8 lat wydając 4 albumy. Razem też postanowili zawiesić działalnośc zespołu i stworzyć nowy projekt pod nazwą Komety ubarwiając i rozszerzając znacznie formułę muzyczną, w ramach której poruszali się dotychczas. Dwa albumy zatytułowane "Komety" i "Via Ardiente" jakie nagrali wspólnie pod szyldem Komet do dzisiaj stanowią jedne z najbardziej intrygujących i cenionych dokonań sceny alternatywnego rocka w Polsce....


Przeczytaj więcej

Koncerty WC..... kwiecień - lipiec 2010

Koncerty WC..... kwiecień - lipiec 2010

23.04.2010 - ZŁOTÓW
+ HARD WORK + SCHIZMA 90 + QULTURKA

24.04.2010 - TORUŃ
+ CELA NR3 + CORE BALL + READIAL

25.04.2010 - TUCHOLA

31.05.2010 - WROCŁAW
- THE EXPLOITED (Szkocja)
- AL AND THE BLACK CATS (U.S.A.)
- WC (Polska)


01.06.2010 - ŁODŹ
- THE EXPLOITED (Szkocja)
- AL AND THE BLACK CATS (U.S.A.)
- WC (Polska)

02.06.2010 - KARAKÓW
- THE EXPLOITED (Szkocja)
- AL AND THE BLACK CATS (U.S.A.)
- WC (Polska)

02.07.2010 - STRĘKOWA GÓRA - ROCK NA BAGNIE


Przeczytaj więcej

Sprawdź nowe wzory koszulek!!!

Sprawdź nowe wzory koszulek!!!

W związku z tym, że wiosna coraz częściej przypomina o sobie postanowiliśmy wykazać czujność ideologiczną i nie dać się zaskoczyć aurze. Z myślą o coraz bardziej przyjaznych temperaturach sięgnęliśmy do worka z napiszem "Ciuchy" i wydobyliśmy z niego kilka nowych wzorów, które juz od dzisiaj dostępne są na koszulkach. 
To poczatek tego co szykujemy dla was na najbliższe tygodnie zatem możecie się spodziewać kolejnych wzorów, które sukcesywnie będą pojawiać się w naszej ofercie...
Tym razem proponujemy uzupełnienia tych serii, które w ostatnim czasie były niedostępne, a także nowe wzory, które pojawiły się po raz pierwszy.
Koszulki Dr. Cycos czy WC "Archiwum" to totalne nowości... Stary projekt "If The Kids Are Unied" doczekał się wersji kolorowej, a T-shirty z klasycznym (Punk & Skinhead) logiem...


Przeczytaj więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel