Blog

SARI SKA FEST 2010

SARI SKA FEST, czyli coroczny festiwal muzyki ska i reggae odbędzie sie w tym roku w rocznicę święta niepodleglości - 11.11.2010.
O godzinie 17.00 w Hali MOSiR w Żorach wystartuje impreza, podczas której zaprezentują się grupy BUTEL, SARI SKA BAND, DUBSKA i TABU.

Bilety w cenie 5 zł.


Przeczytaj więcej

Winylowa wersja albumu IN VITRO.

Winylowa wersja albumu IN VITRO.

Na nowo zmiksowane i zremasterowane nagrania z albumu "Konfrontacje" lubelskiej grupy IN VITRO, wydanego w ub. roku przez oficynę No Pasaran, znalazy się na albumie winylowym, który ukazał się za sprawą kilku wydawnictw z Polski, Niemiec i Litwy.
Materiał z "Konfrontacji" uzupełniony został dwoma dodatkowymi nagraniami i coverem utworu "Wojna głupców" z repertuaru Dezertera, nagranymi w styczniu 2010 w warszawskim Studiu Fonia.
Krążek wydany został w trzech wersjach kolorystycznych i dostępny jest na czarnym, czerwonym i przezroczystym plastiku......


Przeczytaj więcej

Album "Poland4Ramones - Tribute To Ramones" już dostępny!!!

Album "Poland4Ramones - Tribute To Ramones" już dostępny!!!

Ramones legendą sa i basta. Sa też od lat olbrzymią inspiracją dla wielu artystów związanych nie tylko ze sceną punk ale z szeroko pojęta muzyką rockową wogóle. W wielu zakątkach świata działają setki kapel próbujących z większym lub mniejszym skutkiem nawiązać do twórczości Ramones i w większośći krajów cywilizowanego świata legendarna formacja z Nowego Jorku doczekała się wydawnictw, na których różni artyści biorą się za bary z jej repertuarem.
Do grona takich miejsc do,łaczyła tez Polska za sprawą wydanej właśnie składanki zatytułowanej "Poland4Ramones" będącej hołdem złożonym legendzie punk rocka przez przedstawicieli polskiej sceny punk.
Pierwsza w Polsce płyta "Tribute to Ramones" zawiera własne interpretacje 20 utworow Ramones w wykonaniu 20 kapel.....


Przeczytaj więcej

THE BLACK TAPES.... odsłona druga!

THE BLACK TAPES.... odsłona druga!

THE BLACK TAPES po udanym debiucie potwierdzili swoje ciągoty do grania, w którym w jednakowym stopniu pobrzmiewają wpływy punk rocka, hardcore i garażowego rock'n'rolla, za sprawą drugiego albumu, który niedawno ujrzał światło dzienne.
Płyta nosi tytuł "Shipwreck" i jest kontynuacją gitarowej jazdy, z którą mieliśmy do czynienia na wcześniejszym albumie co jest sugestia dla tych wszystkich, którzy sięgnęli po debiut zespołu i uznali go za udany.
Nowy materiał The Black Tapes nagrali w kraju, a ponieważ album od strony realizacyjno-produkcyjnej nie ustepuje w niczym poprzedniej płycie dowodzi to prawdziwości powiedzenia o Polakach i gęsiach i tego, że samiodzielna praca muzyków biorących na siebie ciężar wysiłów producenckich może przynieśc niezłe efekty.
Gitarowa petarda w jedenastu odsłonach z angielskimi tekstami z pewnościa i tym razem nie zawiedzie fanów szorstkiego, energetycznego szaleństwa......


Przeczytaj więcej

Podwórkowi Chuligani - Na pohybel!

Podwórkowi Chuligani - Na pohybel!

Nowy album PODWÓRKOWYCH CHULIGANÓW już do nabycia w naszym sklepie.
PODWÓRKOWI CHULIGANI powstali w 1997 roku w Płocku. W 1999 roku wytwórnia Jimmy Jazz Records (wówczas jeszcze Rock'n'roller) wydała ich debiutancką płytę zatytułowaną "Powrót na ulicę" doakonale przyjęta zarówno przez fanów muzyki ska jak i ulicznego punk rocka. W późniejszym okresie grupa wystąpiła m.in. na Punkowej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Krakowie i międzynarodowym festiwalu muzyki ska RoSlau (m.in. obok Bad Manners).
W 2000 za sprawą Jimmy Jazz Records śwatło dzienne ujrzał drugi album grupy o tytule "Ciężko jest" po nagraniu którego zespoł zawiesił działalność....


Przeczytaj więcej

BOOZE&GLORY + HORRORSHOW + ALL BANDITS + THE END

BOOZE&GLORY + HORRORSHOW + ALL BANDITS + THE END

Zapraszamy 30.10. do Żor.

Zagrają:
BOOZE & GLORY
HORRORSHOW
ALL BANDITS
THE END

Żory, Klub Muzyczny Redz. Bilety po 40 zł


Przeczytaj więcej

HALLOWEEN SKA/PUNK/REGGAE PARTY

HALLOWEEN SKA/PUNK/REGGAE PARTY

29.10 Katowice
bar hotelu Katowice
ul.korfantego 9

ZAGRAJĄ :

de łindows
punk rock Katowice
www.delindows.band.pl
 
a-front
ska/punk/reggae Gliwice
www.a-front.art.pl


Przeczytaj więcej

TRZECIA EDYCJA NECROPARTY

TRZECIA EDYCJA NECROPARTY

20 listopada w Krakowie w klubie Loch Ness odbędzie się trzecia edycja cyklicznej imprezy w klimatach grozy i horroru - NECROPARTY. Tym razem gwiazda koncertu będzie amerykańska legenda psychobilly - REZUREX, supportowac będę ich częsi z QUEENS OF EVERTYHING oraz dwie polskie załogi HORRORSHOW i BOMB THE WORLD.


Przeczytaj więcej

KONCERT EMERALD W SZCZECINIE

KONCERT EMERALD W SZCZECINIE

Folkrockowa grupa Emerald zagra 30.10. (sobota) w Dublin Irish Pub - Szczecin
20.00
Wjazd free!!


Przeczytaj więcej

Jesienne koncerty REWIZJI i FIX UP

Jesienne koncerty REWIZJI i FIX UP

Nowy album lubińskiej REWIZJI zatytułowany "Tonąc w cieniu" pojawił się w katalogu Jimmy Jazz Records na poczatku lata. Zespół przygotował na jesień kilkanaście koncertów, których celem jest m.in. promocja nowego wydawnictwa.
Na koncertach często spotkać będzie można także formację FIX UP, której część składu stanowią myzycy REWIZJI.
Poniżej zamieszczamy znane już i potwierdzone daty koncertów obu zespołów.


22.10 - Warszawa - "Dobra Karma" - Rewizja + Fix Up + Awaria + lokalny Support
23.10 - Łódź - "Luka" - Rewizja + Fix Up + Awaria + Pornoskins
30.10 - Gdańsk - "Cockney pub" - Rewizja + Lumpex75 + Born to the PRL
06.11 - Rawicz - "PIWNICA DK" - Fix Up + Grin Piss + Holden Avenue


Przeczytaj więcej

Dwa koncerty MISCONDUCT

Dwa koncerty MISCONDUCT

Data: 15.10.2010

MISCONDUCT / 1125 / MATCHBOX
Miasto: Bydgoszcz ul. Dworcowa 51
Miejsce: Estrada Stage Bar
Start: 19.00
Wjazd: 25 pln

MISCONDUCT
hc/punk - Szwecja
http://www.myspace.com/misconduct

1125
hc - Złotów
http://www.myspace.com/1125hc

MATCHBOX
kalifornia punk - Bydgoszcz
http://www.myspace.com/matchboxpl

**************

Data: 16.10.2010

MISCONDUCT / EYE FOR AN EYE / W KILKU SŁOWACH / CF98
Miasto: Kraków ul. Zabłocie 23
Miejsce: Fabryka
Start: 18.00
Wjazd: 25/30 pln


Przeczytaj więcej

Dezerter - nowa płyta już do kupienia.

Dezerter  - nowa płyta już do kupienia.

Dezerter powraca z pierwszym od 6 lat, studyjnym albumem. "Prawo do bycia idiotą" to trzynaste wydawnictwo zespołu zawierające dwanaście premierowych kompozycji, które są najlepszym dowodem na to, że Dezerter jest w doskonałej formie.
Tak o swoim nowym albumie mówią członkowie grupy: "Prawo do bycia idiotą to jedno z nigdzie nie zapisanych praw, z którego nasi obywatele tak chętnie korzystają. Jest to również tytuł nowego studyjnego albumu Dezertera. Jak zwykle zapraszamy bezmyślnych do refleksji, a myślących do zabawy."
Oficjalna premiera 11 października 2010, krażek można już zamawiać w naszym sklepie...


Przeczytaj więcej

Ruszyła przedpremierowa sprzedaż albumu Wasążnika i Jarosza - Generacja

Ruszyła przedpremierowa sprzedaż albumu Wasążnika i Jarosza - Generacja

"Generacja" to wspólna publikacja autorstwa Michała Wasążnika i Roberta Jarosza, na którą składają się: autorski album 160 fotografii Wasążnika i esej mówiony Jarosza.
Zdjecia i esej prezentują twórców, miejsca i wydarzenia, które budowały kulturę niezależną przez końcówkę lat siedemdziesiątych i całe lata osiemdziesiąte. Bohaterami opowieśc autora są m.in. takie grupy jak Kryzys, Tilt, Brygada Kryzys, TZN Xenna, Deuter, Dezerter i Izrael.
Istotnym elementem całej publikacji jest festiwal w Jarocinie, który w latach 1982-1986 był enklawą polskiego rocka niezależnego. Oprócz fotografii Wasążnika książka przynosi niepublikowane dotychczas dokumenty, w tym list Jello Biafry (Dead Kennedys) do grupy Dezerter.


Przeczytaj więcej

OLDSCHOOL HALLOWEEN PARTY

OLDSCHOOL HALLOWEEN PARTY

OLDSCHOOL HALLOWEEN PARTY

31.10.2010
Hydrozagadka (ul. 11 Listopada 22, Warszawa)

koncert:
THE JET-SONS
(garage rockabilly)
OBIBOX
(psychobilly)
after-dead-party: DJ Bigos (rock'n'roll i różne takie)

start 20.00
wst. 10 zł (po koncercie 5 zł)

THE JET-SONS to trio z Rzeszowa, grające pierwotnego i dzikiego rock’n’rolla, czyli rockabilly. Na swoim koncie mają sporo koncertów w kraju (min. Rawa Blues Festiwal) i za granicą (Węgry, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia, Niemcy). Utwór Partii w ich wykonaniu znalazł się na składance Tribute to Partia.

Nagrali również płytę Tribute to Johnny Cash, na której znalazły się polskie wersje największych przebojów gwiazdy country i rockabilly. W 2008 ich wersja piosenki Elvisa Presleya ukazała się na międzynarodowej składance "Corny Elvis". Płyta została wydana przez Sound Action Promotion z RPA. W tym samym roku ukazało się DVD "Dixieland Valga Cruising 2008" na którym znalazło sie klika nagrań live z koncertu w Valga (Estonia). W Marcu 2009 roku światło dzienne ujrzała pierwsza pełnowymiarowa płyta zespołu zatytułowana "Rockabilly Garage", wydawcą jest Burning Chords Records.

W kwietniu 2009 zespół występował w Tallinn’ie  na festiwalu ‘Rockabilly Invasion’. We wrześniu the Jet-sons odwiedzili Rumunie, Węgry oraz Niemcy.....


Przeczytaj więcej

MILICJA LIVE PART 9

MILICJA LIVE PART 9

16 października 2010!!!
W ramach 9 edycji cyklu koncertów MILICJA LIVE, w toruńskim klubie eNeRDe wystapią:
- CELA NR 3
- AGONYA.

Początek koncertu o godzinie 20.00
Wjazd 10 zł.


Przeczytaj więcej

Punkowa inwazja z Knock-Out Records...

Punkowa inwazja z Knock-Out Records...

Po długim okresie niweobecności w naszej ofercie wracają do niej wydawnictwa niemieckiej wytwórni punkowej KNOCK-OUT RECORDS.
Już od teraz w naszym sklepie zamwiać można m.in. albumy takich przedstawicieli sceny punk, hardcore i psycho - wydane przez Knock Out -  jak: OXYMORON, BONECRUSHER, EVIL CONDUCT, CHARGE 69, VANILLA MUFFINS, BLOOD FOR BLOOD, METEORS, DEMENTED ARE GO, LOUSY, RUBBER GUN, V8 WANKERS, PORTERS, STAGE BOTTLES, GECKO BROTHERS, BAD CO. PROJECT, BIG HEAT czy egzotyczni przedstawicele japońskiej sceny Oi! - COBRA...
Większość pozycji dostępna jest na CD, ale fanów winyli zapewniemay, że także oni znajdą dla siebie kilka atrakcyjnych tytułów...


Przeczytaj więcej

MARKY RAMONES BLITZKRIEG + CUFFS + NOVEMBER

MARKY RAMONES BLITZKRIEG + CUFFS + NOVEMBER

29.10.2010

Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a

"Rock'n'Roll Horror Night" #9

MARKY RAMONES BLITZKRIEG
www.myspace.com/markyramone

THE CUFFS
www.myspace.com/thecuffsrockon

NOVEMBER
www.myspace.com/11november11

bilety: 59 zł / 70 zł
punkty sprzedaży: ticketpro, eventim, ticketonline, ticketstore (Traffic Club ul. Bracka 25)

afterparty: Dobra Karma, ul. Górczewska 67

MARKY RAMONES BLITZKRIEG to specjalny projekt w ramach którego Marky z zaprzyjaźnionymi muzykami wykonuje najważniejsze utwory z dyskografii Ramonesów! Wokalistą formacji jest Michale Graves, wieloletni głos zespołu Misfits!

Przed rozpoczęciem współpracy z grupą Ramones Marky był członkiem takich formacji jak Dust czy Richard Hell & The Voidoids. Krótko po brytyjskiej trasie (koniec lat siedemdziesiątych) podczas której The Voidoids grali razem z The Clash Marky spotkał Dee Dee Ramone'a w legendarnym CBGB. To wtedy Dee Dee zaproponował Marky'emu grę na perkusji w Ramones. Pierwszą płytą, na której Marky wystąpił jest "Road To Ruin". To album zawierający jeden z największych przebojów Ramonesów czyli utwór "I Wanna Be Sedated".

Marky uczestniczył także w pracach nad kultowym filmem "Rock'n'roll High School", a także w nagrywaniu, pod czujnym producenckim okiem Phila Spectora, przełomowego krążka "End Of The Century". Po krótkiej przerwie (1983-1987) Marky powrócił do zespołu i bębnił w nim do rozwiązania grupy w 1996 roku. Przez piętnaście lat w Ramonesach Marky zagrał ponad 1700 koncertów! W roku 2000 Marky wspomógł Joey'a Ramone'a na jego solowym albumie "Don't Worry About Me". Rok później Marky wraz z pozotałymi Ramonesami (Joey, Dee Dee, Tommy) został uhonorowany miejscem w prestiżowym Rock'nroll Hall Of Fame. W tym samym roku wielki fan zespołu Bono wręczył grupie nagrodę MTV za całokształt działalności.
Marky do dziś nie zwalnia tempa koncertując na całym świecie z projektem Marky Ramone's Blitzkrieg! Jego polskie występy będą prawdziwym świętem dla fanów Ramones!


Przeczytaj więcej

MARKY RAMONES BLITZKRIEG + DUMBS

MARKY RAMONES BLITZKRIEG + DUMBS

W październiku czekają nas dwa występy Marky Ramone's Blitzkrieg - formacji kierowanej przez legendarnego Marky Ramone'a, perkusistę grupy Ramones. Marky Ramone wystąpi 28 października w krakowskim Klubie Loch Ness i dzień później w Warszawie w Proximie.

Marky Ramone's Blitzkrieg to specjalny projekt, w ramach którego Marky z zaprzyjaźnionymi muzykami wykonuje najważniejsze utwory z dyskografii Ramonesów. Wokalistą formacji jest Michale Graves, wieloletni głos zespołu Misfits.

 Przed rozpoczęciem współpracy z grupą Ramones Marky był członkiem formacji jak Dust czy Richard Hell & The Voidoids. Krótko po brytyjskiej trasie (koniec lat 70.), podczas której The Voidoids grali razem z The Clash, Marky spotkał Dee Dee Ramone'a w legendarnym CBGB. To wtedy Dee Dee zaproponował mu grę na perkusji w Ramones. Pierwszą płytą, na której Marky wystąpił, jest "Road To Ruin". To album zawierający jeden z największych przebojów Ramonesów, czyli utwór "I Wanna Be Sedated".

Marky uczestniczył także w pracach nad kultowym filmem "Rock'n'roll High School", a także w nagrywaniu, pod czujnym producenckim okiem Phila Spectora, przełomowego krążka "End Of The Century". Po krótkiej przerwie (1983-1987) powrócił do zespołu i bębnił w nim do rozwiązania grupy w 1996 roku.

Przez piętnaście lat w Ramonesach Marky zagrał ponad 1700 koncertów. W roku 2000 r.  wspomógł Joey'a Ramone'a na jego solowym albumie "Don't Worry About Me". Rok później wraz z pozotałymi Ramonesami (Joey, Dee Dee, Tommy) został uhonorowany miejscem w prestiżowym Rock'nroll Hall Of Fame. W tym samym roku wielki fan zespołu Bono wręczył grupie nagrodę MTV za całokształt działalności.

Support Kraków - DUMBS


Przeczytaj więcej

TIK TAK PUNK MEMORIAŁ.

TIK TAK PUNK MEMORIAŁ.

TIK TAK PUNK ROCK MEMORIAŁ
23.10.2010.
Czerwionka Leszczyny MOK, ul. Wolności 2

- Cela Nr 3 - legenda punk Grudziądz
- Bulbulators - punk rock Silesia
- The Fialky - punk rock Praga (cz)
- Werwolf77 - punk 77 Warszawa

Start: 18.30 zł.
Wjazd: 20 zł.


Przeczytaj więcej

THE ANALOGS w szczecińskim SOS nr 2.

THE ANALOGS w szczecińskim SOS nr 2.

W dniu 22.09.2010 roku w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 w Szczecinie przy ulicy Jagiellońskiej 58 odbędzie się koncert zespołów:
- BERI BERI
- THE ANALOGS
oraz hip-hopowego składu P.M.M..
Adresatem koncertu jest młodzież przebywająca oraz ucząca się w tym ośrodku, a organizatorami imprezy są: Klub KONTRASTY, kadra pedagogiczna placówki, oraz Paweł Czekała.
Wsparcie i patronat nad tą imprezą objął popularny szczeciński sklep UNDERGROUND.
Chociaż impreza ma charakter zamknięty, to istnieje możliwość wpisania pewnej ilości osób na listę gości.
Chętnych do udziału prosimy o kontakt mailowy na adres analogs@op.pl
Start imprezy godzina 15.30. Zapraszamy!!!


Przeczytaj więcej

Bluzy "kangurki" z nowymi wzorami juz w sklepie...

Bluzy "kangurki" z nowymi wzorami juz w sklepie...

Upał zelżał więc pora pomysleć o jakimś solidniejszym wdzianku na jesień. Z myśla o tym przygotowaliśmy 4 wzory bluz, które powinny przypaśc do gustu fanom kilku wykonawców związanych z nasza wytwórnią.
Dwa wzory są już wam znane z koszulek, pozostałe dwa (Rewizja z motywem z albumu "Mity i legendy" oraz Ziggie Piggie z frontem albumu "old Songs") pojawiły się po raz pierwszy zarówno na koszulkach jak i na specjelnie szytych bluzach kangurkach (kaptur, kieszenie, bez zamka, gramatura: 280 g).
Każda bluza poza dużym nadrukiem z przodu ma także indywidualny nadruk na prawym rękawie......


Przeczytaj więcej

LENIWIEC + TAUMATURGIA

LENIWIEC + TAUMATURGIA

02.10.2010 (sobota) LENIWIEC i TAUMATURGIA zagrają w namysłowie w HADES PUB (ul. Obrońców Pokoju 28) o godzinie 19:00.
Wjazd: 10 zł./15 zł.

LENIWIEC: www.leniwiec.band.pl
TAUMATURGIA: www.myspace.com/taumaturgiaska


Przeczytaj więcej

Analogsi na albumie w Rosji!

Analogsi na albumie w Rosji!

Rosyjska, niezalezna oficyna Street Influence wzbogaci wkrótce swoją ofertę o przygotowany specjalnie na rynek wschodni album The Analogs. Zespół z myslą o tym wydawnictwie zarejestrował w studio 7 nowych utworów dodatkowo uzupełniając je taką samą ilością nagrań koncertowych.
Żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić nowy album, zatytułowany "SOS", materiał dźwiękowy wzbogaci film pt. "Kilka piosenek o życiu" w reżyseri Pawła Siedlika, ze zdjęciami Arkadiusza Żyłki i montażem Mani.
Autorem okładki nowego wydawnictwa jest Michał Arkusiński, z którym zespół współpracował już w przeszłości, przy okazji wydania albumu "Miejskie opowieści".....


Przeczytaj więcej

The Kolt i The Viants w Toruniu...

The Kolt i The Viants w Toruniu...

W ramach cyklu Milicja Live, podczas jego 8 edycji, która odbędzie się w toruńskim klubie eNeRDe 18 września 2010 wystapi pułtusko-warszawska grupa THE KOLT oraz toruński THE VIANTS.
Poczatek koncertu o godzinie 20.00.
Wjazd 10 zł.


Przeczytaj więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel