LIBERATION Records - Radykalny hardcore na winylach...

2010-05-14
LIBERATION Records - Radykalny hardcore na winylach...

Fani ostrego hc/punkowego łojenia mają od niedawna większe pole do popisu w zdobywaniu nagrań kapel z kręgo swoich zainteresowań bowiem na mapie polskich wytwórni płytowych pojawił sie nowy label o nazwie LIBERATION RECORDS, którego głownym celem jest propagowanie wydawnictw winylowych.
Nowa wytwórnia pochodzi ze Słupska i jak twierdzi głowny sprawca wydarzenia "Liberation Records nastawiona jest na rynek zagraniczny"... Zatem zwłaszcza w przypadku wydawnictw limitowanych (pierwsze tytuły to wydania po 300 sztuk LP) ich zdobycie moze z czasem stanowić pewien problem...

Już dziś, jako pierwsi oferujemy wam premierowe wydawnictwa, które zaledwie kilka dni temu ujrzały światło dzienne...

Albumy o numerach 001 i 002 to koncertowe zapisy nagrań grup BORN AGAINST i DISCLOSE, które juz można zamawiać w naszym sklepie.
Kolejne pozycje wkrótce...
Poniżej prezentujemy krótkie informacje o albumach.

BORN AGAINST - "Hello shit, We Are Born Against" (LP)
Klasyka radykalnego, politycznego hardcore punk z USA w koncertowej odsłonie. 16 ostrych kawałków nowojorskiej formacji działającej w latach 1989-93 zarejestrowanych podczas występu grupy w Berkeley w lutym 1993 roku.
Zespoł po zaprzestaniu działalności doczekał się kilku kompaktowych i winylowych wydawnictw składających się na niemal kompletną dyskografię grupy, której doskonałym uzupełnieniem zdaje się być "Hello shit, We Are Born Against".
Czarny winyl, nakład Limitowany 300 egz.

Zamów ---> LP BORN AGAINST

DISCLOSE - "The Nightmare Continues" (LP)
Japończycy z Disclose to jedni z najbardziej znanych epigonów Discharge. "Miłośnicy" tematyki wojenno-zniszczeniowo-katastroficznej są żywym dowodem na to co oznacza śmierć, zniszczenie i destrukcja (w 2007 roku frontman grupy Kawakami zmarł w wyniku przedawkowania alkoholu i środków uspokajających), a ich repertuar choć może niezbyt wirtuozerski z pewnością porywa bo posiada to co nazwać można specyficznym urokiem starych kapel podkręcanym przez natarczywy sound przesterowanych gitar...
Choć przez lata funkcjonowania na scenie dyskografia Disclose urosła już do kilkudziesięciu pozycji, to zapewne "The Nightmare Continues" bez problemu znajdzie nabywców.
Pierwsza strona płyty zawiera koncert zespołu z Japonii, z rodzinnego miasta Kochi, zarejestrowany w 1998 roku oraz 5 utwórów z demówki "Total Dis-Lickers" z tego samego okresu. Strona druga to występ zarejestrowany w nieznanym miejscu 6 lat wcześniej. Nabywcy płyty mogą liczyć na 27 tracków, które sprawią, że po ich przesłuchaniu nic nie będzie już takie jak wcześniej ...
Czarny winyl, nakład Limitowany 300 egz.
 
Zamów ---> LP DISCLOSE

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2010
pixel