ADMINISTRATORRA piosenki w kaftanie...

2010-06-10
ADMINISTRATORRA piosenki w kaftanie...

"Piosenki w kaftanie" to debiut wydawniczy warszawskiego projektu ADMINISTRATORR powołanego do życia w marcu 2009.
Korzenie muzycznych i tekstowych inspiracji nawiązują do działalności znanej w kręgach alternatywnych formacji Bajdegapke, której niekonwencjonalne podejście do rock'n'rolla znalazło odbicie także w  twórczości nowego projektu lidera grupy - Bartka Marmola, wspieranego przy nowym projekcie przez muzyków znanych z takich formacji jak Trio i Celuloid. 

Zarówno sceniczne jak i muzyczne oblicze zespołu ukazuje niekonwencjonalne podejście do materii rock'n'rolla, a  specyficzne teksty z jednej strony prowokują do głębszych przemyśleń nie odbierając słuchaczom prawa do potraktowania ich z przymrużeniem oka.
Część liryczna projektu to autentyczne, a zarazem absurdalne i mroczne wizje pracy Administratora budynku. Luz, dystans do rzeczywistości, a niekiedy ironia to tekstowa wizytówka grupy poruszającej się muzycznie w obszarach szeroko pojętego alternatywnego rocka.

Od strony muzycznej obok incydentalnych, lekkich w odbiorze rytmów ska znajdujemy tutaj w wymiarze dominującym echa psychodelii i garażowego rocka lat 70, punkowe nawiązania i szacunek dla rockowej tradycji.
Udział w projekcie muzyków jazzowych nadaje specjalnego wyrazu aranżacjom punk rockowo-rock’n’rollowych piosenek Administratorra.
W wyniku tego miksu powstała w pełni alternatywna mieszanka brzmień, będąca wypadkową jazzowego warsztatu muzyków, oryginalnych wokali i autentycznych tekstów, której zwieńczeniem stała się sesja nagraniowa zespołu w warszawskim studio Serakos.
Pod koniec roku 2009 Administratorr zarejestrował 12 własnych kompozycji i 1 cover, które wypełniają debiutancki album tej zupełnie nowej formacji na krajowej scenie alternatywnej.

Oficjalna premiera handlowa albumu w naszym sklepie 19 czerwca 2010 ale już teraz można zamawiać krążek, który - jak w przypadku wszystkich premier Jimmy Jazz Records - wysyłac będziemy natychmiast po otrzymaniu płyty z tłoczni.

Pierwszym utworem singlowym promującym album jest kompozycja „Berliner” dostępna w „Strefie radiowej” serwisu Jimmy Jazz Records (zainteresowanie rozgłośnie prosimy o kontakt w sprawie dostępu do panelu dla mediów) i obecna już w rozgłośniach radiowych.
Utwór jest także do odsłuchania na profilu MySpace Jimmy Jazz.

Zamów CD ---> ADMINISTRATORR - Piosenki w kaftanie.


Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2010
pixel