THE KOLT + DUMBS + NOVEMBER

2010-06-09
THE KOLT + DUMBS + NOVEMBER

18.06. 2010 w warszawskim klubie  NO MERCY (ul. Bema 65) wystąpią zespoły:
THE KOLT (5-te urodziny zespołu)
DUMBS
NOVEMBER

Po koncercie afterparty:
DJ-e Crazy Senorita, Mental Cat, Zombiak (rock / psychobilly / punk)
Start: 20.00
Wstęp: 20,- zł

THE KOLT - to nazwa znana polskim miłośnikom grania spod znaku psycho/rockabilly. Zespół powstał w Pułusku w 2004 roku, a w jego skład wchodzą muzycy udzielający się w takich formacjach jak KOMETY, ROBOTIX, SKARPETA, THE CUFFS, KUFLERS, THE HASTALAVISTAS i 22 PM.  

Po wydaniu dwóch albumów - "Neony kina narew" (Jimmy Jazz Records 2005), "Odsłona 2" (Jimmy Jazz Records 2007) i kilku składanek wydanych przez wytwórnię zespół powraca w nowym składzie oraz z odświeżonym, bardziej stylowym brzmieniem. Nowy album The Kolt - "Curse of number 3" zaskoczy tych, którzy spodziewali się kontynuacji tego, co kapela przedstawiała dotychczas - większość numerów została zaśpiewana po angielsku, a muzycznie zespół zbliżył się do klasycznego brzmienia psychobilly, nie popadając przy tym w schematy.
 
Nowy repertuar spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony publiczności podczas koncertów m.in. z Long Tall Texans i Death Valley Surfers, a słuchając "Curse Of Number Three" można się było przekonać jak zespół wypadł w studiu.
Premiera albumu miała miejsce 25 kwietnia 2009 roku.
12 stycznia 2010 - The Kolt w odświeżonym składzie wydał EP-kę "Party Time Favourites EP".

Rok 2010 - to 5 lecie bandu i z tej okazji odbędzie się jubel czerwcowy w  doborowym towarzystwie. Klub NO MERCY też nie jest dziełem przypadku, tak więc pozostaje tylko chłodzić szampany... :-). Dzień później odbędzie się jubel łódzki w klubie Bycze Oko... godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy!

W wakacje THE KOLT zaczyna nagrania swojej nowej płyty, a kilka nowych numerów będzie można już usłyszeć na urodzinowych gigach.
www.myspace.com/thekolt

Zespół NOVEMBER narodził się dawno temu w Białymstoku. Od samego  początku działalności hałasuje niezmiennie w tym samym składzie: Gajos - głos, Łysy - gitary, Kostek - Gitary, Lisov - bass  i Kanti – perkusja.
W ostatnim czasie zespół rozpoczął pracę nad nowym  albumem, którego tytuł to "Sad Men's Songs". Muzyka, którą wykonuje mieści się w ramach blues – heavy - rock'n'roll - danzig - music! Ogień, wiatr, siarka i mega power!!
www.november.com.pl
www.myspace.com/11november11


DUMBS został stworzony, aby grać covery Ramonesów. Z czasem zaczął  tworzyć własne kompozycje, stylistycznie niewiele odbiegające od  dokonań swoich idoli. W obecnym składzie gra od 2002 r. Nagrał dwie  płyty: "Worst Nightmares" (Jimmy Jazz Rec. 2007), z własnym repertuarem, i "Rocket from Poland" (Pasażer 2008), z polskimi  wersjami utworów Ramones. Energetyczny rock & roll z punkowym pazurem czyli „Loud & Fast here's The Dumbs!”
www.myspace.com/dumbs_warsaw

13 lutego 2010 roku nakładem białostockiego Black Fox Records ukazała się składanka w hołdzie Danzig. Jej tytul to "The Dark Side Of The Blues - A Tribute To Danzig". Oprócz The Kolt i ich wersji "I’m The One",  November i "Heart Of The Devil" oraz DUMBS z „The Hunter”, znajdują się tam covery innych zespołów z całej Polski.

Po koncercie afterparty poprowadzą DJe Crazy Senorita, Mental Cat i Zombiak.
Zapraszamy!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2010
pixel