Podwórkowi Chuligani - Na pohybel!

2010-10-27
Podwórkowi Chuligani - Na pohybel!

PODWÓRKOWI CHULIGANI powstali w 1997 roku w Płocku. W 1999 roku wytwórnia Jimmy Jazz Records (wówczas jeszcze Rock'n'roller) wydała ich debiutancką płytę zatytułowaną "Powrót na ulicę" doakonale przyjęta zarówno przez fanów muzyki ska jak i ulicznego punk rocka. W późniejszym okresie grupa wystąpiła m.in. na Punkowej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Krakowie i międzynarodowym festiwalu muzyki ska RoSlau (m.in. obok Bad Manners).
W 2000 za sprawą Jimmy Jazz Records śwatło dzienne ujrzał drugi album grupy o tytule "Ciężko jest" po nagraniu którego zespoł zawiesił działalność.
Reaktywacja nastąpiła w końcu 2005 roku, kiedy to Chuligani ponownie stanęli na scenie. Pierwszy koncert po długiej przerwie zagrali 18 lutego w Płockim klubie Forma.
W grudniu 2008 Podwórkowi podjęli kolejna próbę reaktywacji w pierwotnym składzie. Zagrali kilkanaście koncertów, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dużej grupy ludzi – zarówno tych, którzy pamiętali ich występy sprzed lat - oraz tych, którym nie było dane zobaczyć ich wcześniej na żywo. Powstało kilka nowych utworów, które zespół postanowił zarejestrować w studio..i tak powstał materiał na kolejną płytę zatytułowaną „Na pohybel”, której wydawcą jest Lou & Rocked Boys.
Nowy album przynosi - podobnie jak w przeszłości -  mieszankę energetycznego i melodyjnego ska i punk-rocka z  humorystycznymi tekstami będącą od zawsze wizytówką zespołu.

Nowy album PODWÓRKOWYCH CHULIGANÓW już do nabycia w naszym sklepie.

Zamów ---> CD PODWÓRKOWI CHULIGANI - "Na pohybel!"

Wcześniejsze albumy zespołu:
----> CD PODWÓRKOWI CHULIGANI - "Powrót na ulicę"
----> CD PODWÓRKOWI CHULIGANI - "Ciężko jest"

Pokaż więcej wpisów z Październik 2010
pixel