Blog

VANS "OFF THE WALL" MUSIC NIGHT - 666 Aniołów, The Kolt, Soulburners, Lord...

plakat vansVANS "OFF THE WALL" MUSIC NIGHT
ROCK'N'ROLL HORROR #8

30.10.2009

Centralny Dom Qltury
ul. Burakowska 12
Warszawa

koncert:
666 ANIOŁÓW (Misfits tribute band)
THE KOLT (psychobilly)
SOULBURNERS (rock)
GENETIKS (postpunk)
LORD (shock metal)
POSING DIRT (garage punk'n'roll)

DJs: Crazy Seniorita, Ghostmaniac, Yvonne, Mauy, Bigos
rock'n'roll, '77 punk, death rock, psychobilly, goth'n'roll, glam rock, neoswing

start 20.00
wst. 17 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

wizualizacje horror
ZOMBIE WALK slide show!

W trakcie imprezy zostanie przeprowadzony konkurs dla publiczności, w którym można będzie wygrać gitarę elektryczną!!!


Przeczytaj więcej

SKAMOBOMABO - trasa jesienna

12.10.2009:
 Klub Remont-Warszawa

13.10.2009:
 Klub FRAKTAL-Mikołów,Woj.Śląski


Przeczytaj więcej

KARCER + ADWENT + PROFANACJA

KARCER + ADWENT + PROFANACJA

7 Listopada 2009 we wrocławkim klubie MADNESS (ul.Hubska 6) wystapią:
  
KARCER + ADWENT + PROFANACJA

Bilety:
- przedsprzedaż; 15 zł;
- w dniu koncertu 20 zł


Przeczytaj więcej

Debiut MARTINA SOLO...

Debiut MARTINA SOLO...

MARTIN SOLO to nowy projekt muzyczny wokalisty warszawskiej grupy NOWY ŚWIAT - Marcina Słowickiego, który właśnie przedstawia się fanom alternatywnego rocka w postaci debiutanckiego albumu solowego. Krążek zatytułowany po prostu "Martin Solo" jest w pełni autorskim przedsięwzięciem, co nie przeszkadza jednak MARTINOWI w korzystaniu z pomocy zaprzyjaźnionych i sprawdzonych muzyków, którzy wspierali go podczas nagrania materiału w warszawskim studio Serakos, znanym między innymi z realizacji wszystkich albumów KOMET.
Wątek dotyczący KOMET jest zresztą obecny na debiutanckim albumie MARTINA nie tylko z racji miejsca powstania nagrań, ale także instrumentalnego wsparcia ze strony Lesława - lidera KOMET - oraz opieki produkcyjnej jaką sprawował nad płytą, a dwa skomponowane przez niego utwory "Kwiaty zła" i "Sady Żoliborskie" z pewnością dodadzą albumowi dodatkowego blasku.
Muzyczne korzenie i fascynacje MARTINA odnajdujemy w kompozycjach, które raz zbliżają się do zadziornego punk rocka, innym razem do tętniącego energią rock'n'rolla, a niekiedy kierują słuchacza w stronę bardziej stonowanych i wyważonych kompozycji......


Przeczytaj więcej

DDT - legenda trójmiejskiego punk rocka na płytach...

DDT - legenda trójmiejskiego punk rocka na  płytach...

W ubiegłym roku, 21 lat po swoim ostatnim koncercie ponownie na scenie pojawiła się reaktywowana legenda gdańskiego punk rocka grupa DDT. Jej poczatki sięgaja konca lat 70-tych ub. wieku, a część oryginalnych muzyków pierwszego składu tej formacji w późniejszym czasie zasiliła inna legendarną grupę z Trójmiasta - PO PROSTU.
Po reaktywacji członkowie DDT nie skupili się wyłącznie na graniu koncertów zapowiadając pojawienie sie płyt z muzyką zespołu zatem tylko kwestią czasu było kiedy takie wydawnictwa trafią w ręce fanów.
Na pierwszy rzut poszły stare nagrania grupy zebrane na płycie "Fundament socjalizmu", która jakiś czas temu doczekała sie premiery. Na płycie znaleźć można 9 utworów , w tym tak znane wizytówki muzyczne DDT jak "Nuda", "Armia", "Fundament Socjalizmu (Pracownik)" czy "Lechia" doskonale znane każdemu kto ceni sobie stare dokonania krajowych kapel punk rockowych....


Przeczytaj więcej

BULBULATORS + THE HEADHUNTERS + THE COiOTS!

BULBULATORS +  THE HEADHUNTERS + THE COiOTS!


BULBULATORS, THE COiOTS! i THE HEADHUNTERS wystąpią na koncercie we wrocławkim klubie "MADNESS" (ul. Hubska 6). Koncert odbędzie się 23 października 2009.

Poczatek o godzinie 18.30.
Wjazd: 15 zł


Przeczytaj więcej

OBIBOX + LUNATICS + LD50

OBIBOX + LUNATICS + LD50

Koncert: OBIBOX, LUNATICS, LD50
DOBRA KARMA (ul. Górczewska 67)
09.10.2009 (piątek)
Wstęp: 12 PLN
Start: 20:00

LD 50
To stara warszawska załoga punkowa, która działała w latach 1980 – 84. Po latach, w wyniku przypadkowego spotkania, członkowie grupy postanowili wrócić do grania – początkowo chodziło o jednorazowy występ. Widocznie był udany skoro członkowie grupy zdecydowali o trwałym powrocie na scenę. Obecnie LD 50 ma na koncie dwie płyty - „Retropunk” (2006) i „Jara się”(2009), entuzjastycznie przyjęte przez punkową publiczność. Ich muzyka to klasyczny, pobrzmiewający nową falą, punk, żywcem wyjęty z lat 80. Stare punki nie rdzewieją!
www.myspace.com/ld50retropunk

LUNATICS

Lunatics jest dobrze znany punkowej publiczności za sprawą płyt, obecności na składankach oraz przede wszystkim niezliczonych koncertów. Przebojowa muzyka Lunaticsów, nawiązująca do punkowych klasyków pokroju The Clash czy Rancid, ze szczyptą streetpunka świetnie sprawdza się na żywo. Ich płyty - „Words Like These” (2006) i „Święci i grzesznicy” (2008) - sporo namieszały na punkowej scenie w Polsce.
www.myspace.com/rollnpunk

OBIBOX

Obibox to prosty, łobuzerski, rock'n'roll, grany w najbardziej klasycznym składzie (gitara, kontrabas, perkusja). Powstanie zespołu jest wynikiem fascynacji tradycyjną, starą szkołą psychobilly. W 2008 roku ukazuje się dębiutancki album grupy. Od momentu wydania płyty zespół intensywnie koncertuje, grając w większych i mniejszych miastach w całej Polsce i nie tylko.
www.myspace.com/obibox


Przeczytaj więcej

THE KOLT - koncertowy październik

THE KOLT -  koncertowy październik

SCHIZMA + THE KOLT + NOTHING BETWEEN US + SEL THE FIRE

2 października 2009, godz: 19.00
STARE KINO - Wyszków (ul. Kościuszki 9)

Wystąpią:
- SCHIZMA
- THE KOLT
- NOTHING BETWEEN US
- SEL THE FIRE


Przeczytaj więcej

Nowe tytuły z Lou & Rocked Boys

Nowe tytuły z Lou & Rocked Boys

Firma Lou & Rocked Boys przygotowała na koniec wakacji sporą ilość premier mogących zainteresować fanów punk rocka i ska. Pośród nowych alumów znanych już wykonawców pojawiły się także nagrania wznowione oraz całkowite debiuty.
Do grona starych wyżeraczy zaliczyć można z pewnościa zespół GAGA, który tym razem w podwójnej odsłonie GA-GA / ZIELONE ŻABKI pojawia się na nowej płycie zatytułowanej "Fakty i fikcje" co powinno wyostrzyć uwagę zwolenników krajowego punk rocka w trudnym do pomylenia wykonaniu.
Nie trzeba też nikomu przedstawiać SEX BOMBY, która tym razem przypomina wydaną niegdyś płyte pt. "Viva". Obecne wydanie uzupełnione zostało nagraniami live z występu radiowego oraz dodatkową płytą DVD z zapisem konceru grupy na Przystanku woodstock i 4 videoklipami.....


Przeczytaj więcej

ZIGGIE PIGGIE i jamajscy klasycy na albumie "Old Songs"...

ZIGGIE PIGGIE i jamajscy klasycy na albumie "Old Songs"...

Na początku 2009 roku skład Ziggie Piggie przeszedł spore przeobrażenia, które jednak nie miały większego wpływu na kontynuację objętej wcześniej drogi muzycznej... no może z wyjątkiem tego, że grupa jeszcze bardziej rzuciła się w objęcia jamajskich rytmów rezygnując z punkowych odskoków. Szybko też powstał pomysł zarejestrowania własnych interpretacji standardów muzyki jamajskiej, które wypełniłyby nowy album. Aby uzyskać inne brzmienie zaproszono do udziału muzyków reprezentujących scenę reggae/ska, między innymi pioniera stylu Roberta Brylewskiego, Ska Dyktatora, Tigera i Szczepana (Skankan), Kozera (Konopians) oraz muzyków z grup Bartenders i ambient jazzowej Muariolanzy.
Aby nie stracić unikalnego brzmienia znanego ze starych jamajskich nagrań zespół postanowił zarejestrować materiał na tzw. „setkę” co w normalnym języku oznacza, że nagrywał na żywo, w pełnym składzie. Po wielu próbach z ustawieniem sprzętu i mikrofonów (analogowe miksery, lampowe preampy i mikrofony) nadeszła chwila rejestracji.....


Przeczytaj więcej

PUNK ROCK SHOW


24.10.09. w szczecińskim klubie "KONTRASTY" (ul.Wawrzyniaka 7) zagrają:
Zero - punk rock Słupsk
WC - punk rock Szczecin
Bulbulators - punk rock Silesia


Przeczytaj więcej

THE ANALOGS TRASA JESIENNO - ZIMOWA

Promując najnowszy album "Miejskie opowiesci" wydany na CD i LP THE ANALOGS aktywnie koncertują, zatem poniżej najbardziej aktualna porcja dat i miejsc gdzie pojawi się najbardziej znana polska kapela streetpunk....

05.12 Kraków, Loch Ness
11.12 Bielsko Biała, Klub Rude Boy
13.12 Torun, Klub Bunkier

 


Przeczytaj więcej

Reedycja HORRORSHOW - Ryps Wyps / Pociąg z forsą

Reedycja HORRORSHOW - Ryps Wyps / Pociąg z forsą

Sosnowiecki Horrorshow to klasycy i legenda polskiej sceny Oi! /Streetpunk / Ska. Grupa działa z przerwami od wielu lat wydajac przed laty swoje kolejne nagrania na kasetach i będąc jednym z najbardziej cenionych wykonawców na rodzimej scenie ska.
Z czasem utwory z kasetowych wydawnictw „Ryps Wyps” i „Pociąg z forsą”  zebrane zostały na CD, którego wydawą była czeska wytwórnia Rabiat Records. Częsć wydanych w Czechach płyt dotarła także do Polski, ale wobec wyczerpania „czeskiego” nakładu zespół w porozumieniu z wytwórnią Jimmy Jazz Records zdecydował o wznowieniu tego wydawnictwa, które obecnie trafi w ręce polskich fanów w postaci digi-paku i nieco zmienioną szata graficzną.
„Ryps Wyps” i „Pociąg z forsą” to 23 klasyczne nagrania Horrorshow na jednej płycie i doskonała okazja do uzupełnienia domowych archiwów z polskim punk rockiem i ska...


Przeczytaj więcej

PO PROSTU - Demo 86 na winylu....

PO PROSTU - Demo 86 na winylu....

Nagrane w 1986 roku demo grupy PO PROSTU, legendy polskiego punk rocka 77 wydane zostało na winylu przez gdańską firmę Olifant.
Album wcześniej pojawił sie w wersji CD, a obecnie trafi do fanów w postaci limitowanego winyla (300 numerowanych kopii) wytłoczonego w 3 kolorach (czarny, niebieski i zielony).
Zawartośc aktualnej edycji pokrywa się dokładnie z tym co znamy z CD.
Wydawca dołożył szczególnej staranności dbając o fajna oprawę graficzną winyla, który zawiera ponadto wkładkę.
Album dostepny w naszym sklepie w wersji na niebieskim winylu....


Przeczytaj więcej

Bang Bang na nowej płycie już w naszym sklepie...

Bang Bang na nowej płycie już w naszym sklepie...

Drugi album BANG BANG - punkowych weteranów z Legionowa - zatytułowany "To Legionowo", to kolejna porcja punk rockowej tradycji podanej w sposób przystępny dla każdego fana dobrego rock'n'rolla.
Poza 10 nowymi, własnymi kompozycjami utrzymanymi w klimacie przebojowego punk rocka o korzeniach z końca lat 70-tych ub. wieku zespół  odsłania także swoje pozapunkowe fascynacje sięgając m.in. po rock'n'rollowe i popowe klasyki takie jak "Can't Help Falling In Love" (znany choćby z wykonania Elvisa Presley'a) czy "Porque te vas" hiszpańskiej piosenkarki Jeanette, który stał się wielkim miedzynarodowym przebojem za sprawą wykorzystania go przez Carlosa Saurę w filmie "Nakarmic kruki", nagrodzonym na festiwalach filmowych w Berlinie i Cannes...


Przeczytaj więcej

Debiutancki album ON YER BIKE...

Debiutancki album ON YER BIKE...

On Yer Bike to jedna z nielicznych w naszym kraju kapel punkowych nawiązujących w swojej twórczości w prostej linii do brzmienia punk 77. Zespół ma za sobą sporą ilość koncertów w doborowym towarzystwie rodzimej, punkowej czołówki oraz kilka występów u boku zagranicznych formacji takich jak Tower Blocks czy TV Smith.
Debiuancki album pochodzących z Bielska-Białej On Yer Bike wydała niedawno firma Rude Buttons. Krążek zatytułowany "Lustprinzip" zawiera 8 własnych kompozycji zespołu oraz trzy covery... wszystko utrzymane we wspomnianym wcześniej klimacie Punk 77.
Energetyczne i rasowo brzmiące kompozycje zebrane na "Lustprinzip" z pewnością zaintrygują zwolenników wczesnego punk rockowego brzmienia i nie zostawią im wyboru... Album jest już do zamówienia w naszym sklepie....


Przeczytaj więcej

Ciuchy w natarciu!

Ciuchy w natarciu!

Lato w pełni, a w naszym sklepie oferta koszulek kurczy się i powiększa w zależności od waszego zainteresowania. W ostanim czasie hitem zakupowym w kategorii "T-shirt" stała sie koszulka z nowym wzorem dla fanów ska.
Biały T-shirt z nadrukiem "Keep On Skanking" zdecydowanie podbł wasze serca.... Dostepny jest zarówno w wersji męskiej jak i damskiej w naszym sklepie oraz na naszych aukcjach Allegro.
Tam też znajdziecie nie mniej popularne ostatnio wśród odwiedzających nasz sklep koszulki polo z haftami dla fanów punk rocka i ska, szyte wg naszych własnych wzorów (dostepne są też polówki bez haftów - czyste)....


Przeczytaj więcej

KONCERTOWE DVD ANALOGSÓW

KONCERTOWE DVD ANALOGSÓW

Podczas koncertu, w Szczecinie w dniu 29.08.2009 w Klubie Kontrasty, będzie realizowane full profesjonalne DVD.
Razem z THE ANALOGS, zagrają ich przyjaciele z berlińskiej grupy TOWER BLOCKS i również ten zespół trafi na wspolne DVD obu formacji. Realizatorem filmu będzie firma Mania Studio. Planowana data wydania DVD to grudzień 2009.
Uczestnicy koncertu będą mieli niepowtarzalna okazję aby pojawić się na oficjalnym wydawnictwie The Analogs.
Zainteresowani moga zakupić bilety na tą imprezę w przedsprzedaży w cenie 15 zł.
Chętni spoza Szczecina mogą zakupić bilety wysyłkowo zamawiając je pod mailem analogs@op.pl.

 


Przeczytaj więcej

REJESTRACJA - "Uwolnij się" - Debiutancki album po 29 latach - JUŻ DOSTĘPNY!!!

REJESTRACJA - "Uwolnij się" - Debiutancki album po 29 latach - JUŻ DOSTĘPNY!!!

Ukazał się długo oczekiwany studyjny album zespołu REJESTRACJA pt."Uwolnij Się".
Zespół powstał w 1980 r. w Toruniu pod nazwą Rejestracja Przedpoborowa. Z takimi zespołami jak: Dezerter, Moskwa, Abaddon, Siekiera należeli do czołówki polskiego punk rocka. W latach 80-tych grupa była częstym gościem na festiwalu w Jarocinie. Następnie pojawiła się w filmie Pawła Karpińskiego "To Tylko Rock".
W 1986 roku został wydany składankowy album "Jak Punk To Punk", na którym znalazły się dwa utwory Rejestracji "Ciemność" i "Kontrola". W 1988 roku do Niemiec emigrują perkusista Tomek Siatka i gitarzysta Tomek Murawski grupa zawiesza działalnośc. Pod koniec lat 90-tych ukazuje się płyta "Tribute To Rejestracja" nagrana z udziałem muzyków z 1125. Utwory Rejestracji śpiewają: Kelner z Deutera, Grabaż z Pidżamy Porno, Nika z Post Regimentu, Pestka ze Schizmy.

Sztandarowy utwór Rejestracji "Wariat" został ponownie nagrany przez Strachy Na Lachy i od kilku tygodni gości na Liście Przebojów Trójki.
Na płycie "Uwolnij się" znajdują się najbardziej znane numery Rejestracji nagrane ponownie w odmłodzonym składzie w studiu........


Przeczytaj więcej

SKAMPARARAS

SKAMPARARAS

12 czerwca w Jastrzębiu Zdroju w klubie "Las Vegas" odbędzie się urodzinowy koncert Skampararas.
W tym roku mija 12 lat istnienia kapeli.
Gościnnie zagrają byli członkowie zespołu min Angelika (pierwsza wokalistka).

Start 21:00.
Wstęp wolny.

Inne koncerty SKAMPARARAS - czerwiec 2009r.

12 czerwca 2009r. - klub" Las Vegas"  Jastrzębie Zdrój
13 czerwca 2009r. - FulnekFest 2009 Jerlochovice Fulnek (Czechy)
19 czerwca 2009r. - Undergrond Fest VI  Martin (Słowacja)
20 czerwca 2009r. - Ostrava (Czechy)


Przeczytaj więcej

DR. HACKENBUSH

DR. HACKENBUSH

12.06 w łódzkim klubie LUKA (ul.Zgierska 26a) wystąpi legendarna formacja

Dr. Hackenbush.Zespół zaprezentuje utwory z przekroju całej swojej twórczości.
Na pewno nie zabraknie takich hitów jak: "Mięgwa", "Jeb*ł cie pies", czy "Kosa".

JEST TO OSTATNIA MOŻLIWOŚĆ ZOBACZENIA TEJ LEGENDARNEJ KAPELI NA ŻYWO!!!
Zespół zakończył swoją działalność w 1984r. Po 25 latach przerwy reaktywował
się tylko na kilka koncertów w kraju.
Łódzki koncert jest ostatnim z nich!
Podczas koncertu będzie również możliwość zakupu płyt, koszulek i innych
gadżetów związanych z zespołem..............


Przeczytaj więcej

Włochaty

Włochaty

Między 21 i 24 maja grupa WŁOCHATY wystapi w Elblągu, Przasnyszu, Szczytnie  i Grudziądzu.
Szczegóły dot. biletów, miejsc i supportów na plakacie.


Przeczytaj więcej

BULBULATORS + PLASTELINOWE CHEŁMY + FIALKY

BULBULATORS + PLASTELINOWE CHEŁMY + FIALKY

POLSKO-CESKY PUNK ROCK SHOW
19.06. Tychy - TAWERNA ul.Jankowicka 3

-Plastelinowe Chełmy - punk Silesia http://www.myspace.com/plastelinowechelmy

-Bulbulators - punk rock Silesia
http://www.myspace.com/bulbulators

-THE FIALKY - punk 77 Praga (cz)
http://www.myspace.com/thefialky

Start:20
Wjazd:10zł


Przeczytaj więcej

FORT BS + BULBULATORS + ROZPOR + KASTRACJA + DE TAZSOS + OSTATNIA MINUTA

FORT BS + BULBULATORS + ROZPOR + KASTRACJA + DE TAZSOS + OSTATNIA MINUTA

BIG GIG SQUAD ZAPRASZA:

FORT BS
(Punk - Jelenia Góra)
http://www.myspace.com/fortbs

BULBULATORS
(Punk/Rock - Silesia)
http://www.myspace.com/bulbulators

ROZPOR
(Oi!/HARDCORE - Bratislava)
http://www.myspace.com/rozpor
http://www.youtube.com/watch?v=4bffHFlVUmM

KASTRACJA
(Punk/Rock - Kraków)
http://www.myspace.com/kastracja

DE TAZSOS
(Psychobilly/Punk - Warszawa)
http://www.myspace.com/tazsos

OSTATNIA MINUTA
(Punk/Rock/Ska - Kraków)
http://www.myspace.com/ostatniaminuta


23.05.2009
Klub LOCH NESS
Ul.Warszawska 15
KRAKÓW

Wjazd: 22/27 PLN.

Bilety niebawem będą dostępne w przedsprzedaży:
Sklep Ebola - Ul. Floriańska 13
Loch Ness Pub Rock - Ul. Sławkowska 14
Klub Loch Ness - Ul. Warszawska 15


Przeczytaj więcej

Uzupełnienia i nowości w sklepie.

Uzupełnienia i nowości w sklepie.

W naszym sklepie małe uzupełnienia,a  także kilka nowych pozycji dla fanów punk rocka i psychobilly. Po błyskawicznym wyprzedaniu pierwszej  partii CD's i winyli z najnowszym albumem THE METEORS "Hell Train Rollin" pozycja ta jest ponownie dostępna w naszym sklepie.
Jeśli ktoś przegapił nowy krążek królów psychobilly to teraz ma okazję nadrobić zaległości...
Poza tym kilka innych pozycji wróciło do naszej oferty ale mamy tez... nowe pozycje... 
Angielska grupa DEADLINE zdobyła sobie już dawno i zasłużenie status jednego z najbardziej cenionych zespołów na europejskiej scenie punk. Zespół w ciągu ostatnich lat regularnie pojawiał się na płytach i zaliczył setki koncertów odwiedzając także kilkakrotnie polskę. Najwyraźniej muzycy i ich obecny wydawca doszli do wniosku, że najwyższy czas aby podsumować ten okres wydawnictwem DVD. Tak też się stało i w ostatnim czasie światło dzienne ujrzała pierwsza oficjalna płyta DVD zespołu zatytułowana "Live And Loud In Germany" zawierająca koncert zarejestrowany w niemieckim Chemnitz.
Set złożony z 21 utworów uzupełniaja materiały dodatkowe w postaci pokazu slajdów, wywiadu z zespołem i dodakowego koncertu z Lichtenfels....


Przeczytaj więcej
pixel