Debiut MARTINA SOLO...

2009-10-01
Debiut MARTINA SOLO...

MARTIN SOLO to nowy projekt muzyczny wokalisty warszawskiej grupy NOWY ŚWIAT - Marcina Słowickiego, który właśnie przedstawia się fanom alternatywnego rocka w postaci debiutanckiego albumu solowego. Krążek zatytułowany po prostu "Martin Solo" jest w pełni autorskim przedsięwzięciem, co nie przeszkadza jednak MARTINOWI w korzystaniu z pomocy zaprzyjaźnionych i sprawdzonych muzyków, którzy wspierali go podczas nagrania materiału w warszawskim studio Serakos, znanym między innymi z realizacji wszystkich albumów KOMET.
Wątek dotyczący KOMET jest zresztą obecny na debiutanckim albumie MARTINA nie tylko z racji miejsca powstania nagrań, ale także instrumentalnego wsparcia ze strony Lesława - lidera KOMET - oraz opieki produkcyjnej jaką sprawował nad płytą, a dwa skomponowane przez niego utwory "Kwiaty zła" i "Sady Żoliborskie" z pewnością dodadzą albumowi dodatkowego blasku.
Muzyczne korzenie i fascynacje MARTINA odnajdujemy w kompozycjach, które raz zbliżają się do zadziornego punk rocka, innym razem do tętniącego energią rock'n'rolla, a niekiedy kierują słuchacza w stronę bardziej stonowanych i wyważonych kompozycji.
Intrygujące teksty z warszawskimi odniesieniami to wizytówka zarówno NOWEGO ŚWIATA, KOMET jak i samego MARTINA... Wszystkie one bez specyficznego sposobu interpretacji autora nie byłyby tak smakowitym kąskiem dla każdego kto poszukuje w rodzimym rock'n'rollu świeżej krwi i kto chciałby usłyszeć jak brzmią nagrania, o których sam autor mówi, że stanowią w jego muzycznej podróży przystanek gdzieś pomiędzy Ramones Billy Idolem i Rolling Stones...

Oficjalna premiera albumu 3 pażdziernika 2009... U nas płyta do kupienia już teraz...

Kilka dni po oficjalnej premierze handlowej płyty MARTIN SOLO wystąpi podczas koncertu promującego debiutancki album. Występ odbędzie się 8 października w warszawskim Fonobarze (ul. Wawelska 5) o godzinie 19.00, a Martin Solo poprzedzać będzie występ KOMET.

Pierwszym singlem promującymi album, już obecnym w rozgłośniech radiowych, jest utwór "Kwiaty zła", w następnej kolejności krążek promować będzie utwór „Sady żoliborskie”, który jeszcze przed oficjalna premierą trafił do propozycji do Listy Przebojów radiowej Trójki.

Nowe utwory MARTINA SOLO udodtępnione są do odsłuchania na profilach Myspace wykonawcy i Jimmy Jazz Records, a także w naszym playerze na stronie internetowej (Patrz strona głowna, górny pasek, zakładka RADIO)

Zamów płytę ---> CD MARTIN SOLO - Martin Solo

Pokaż więcej wpisów z Październik 2009
pixel