DDT - legenda trójmiejskiego punk rocka na płytach...

2009-09-26
DDT - legenda trójmiejskiego punk rocka na  płytach...

W ubiegłym roku, 21 lat po swoim ostatnim koncercie ponownie na scenie pojawiła się reaktywowana legenda gdańskiego punk rocka grupa DDT. Jej poczatki sięgaja konca lat 70-tych ub. wieku, a część oryginalnych muzyków pierwszego składu tej formacji w późniejszym czasie zasiliła inna legendarną grupę z Trójmiasta - PO PROSTU.
Po reaktywacji członkowie DDT nie skupili się wyłącznie na graniu koncertów zapowiadając pojawienie sie płyt z muzyką zespołu zatem tylko kwestią czasu było kiedy takie wydawnictwa trafią w ręce fanów.
Na pierwszy rzut poszły stare nagrania grupy zebrane na płycie "Fundament socjalizmu", która jakiś czas temu doczekała sie premiery. Na płycie znaleźć można 9 utworów , w tym tak znane wizytówki muzyczne DDT jak "Nuda", "Armia", "Fundament Socjalizmu (Pracownik)" czy "Lechia" doskonale znane każdemu kto ceni sobie stare dokonania krajowych kapel punk rockowych.... Obecnie zespół oddaje w ręce zainteresowanych drugi krażek zatytułowany "Postawione na głowie" zawiarający kolejne 15 kompozycji...
Materiał z obu krążków nagrany został w studiu "Long Train" na przełomie 2008 i 2009 roku.
Płyty wydane zostały własnym staraniem zespołu w ograniczonym nakładzie, w postaci CDR ze specjalnie przygotowanymi okładkami w postaci digipaka.

Obe pozycje sa już do nabycia w naszym sklepie:

Zamów ---> DDT - "Fundament Socjalizmu" 
Zamów ---> DDT - "Postawione na głowie

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2009
pixel