Nowy album THE CULT - Hidden City na winylu i CD.

2016-03-03
Nowy album THE CULT - Hidden City na winylu i CD.
Nikomu, kto od lat na bieżąco śledzi rynek muzyczny i chętnie sięga do historii rocka nie trzeba przedstawiać brytyjskich THE CULT, którzy od wielu lat w równym stopniu intrygują fanów gotyckiego rocka, hard rocka jak i metalu. Działająca od 1983 roku grupa prowadzona przez Ian'a Astbury ma na swoim koncie wiele świetnych albumów, które stały się pozycjami kultowymi na półkach muzycznych maniaków. Wczesne płyty takie jak "Love", "Electric" czy "Sonic Temple" to pozycje nadające The Cult status grupy kultowej, a i nowsze krążki w stylu ostatniego "Choice Of Weapon" dowodzą, że utrzymywanie poziomu z najlepszych albumów nie sprawia muzykom The Cult większej trudności.

Najnowsze dokonanie The Cult to dziesiąty album studyjny w dorobku grupy zatytułowany "Hidden City". Premiera płyty miała miejsce 5 lutego 2016 roku.
"Hidden City" odsłania 12 nowych kompozycji, w których The Cult gościnnie wspiera m.in. basista Chris Chaney znany z Janes Addiction.

Płyta (podobnie jak poprzednia) wydana została przez firmę Cooking Vinyl w formacie CD i w postaci płyty winylowej składającej się z dwóch 12" dysków wytłoczonych na winylu 180 g. i odtwarzanych z prędkością 45 rpm. Do winyla dołączono kartę z kodem umożliwiającym pobranie płyty w postaci plików MP3.
Nowy album The Cult dostępny jest już w naszym sklepie.Pokaż więcej wpisów z Marzec 2016
pixel