Soundtrack z kultowego filmu "Dance Craze" na winylu...

2016-03-29
Soundtrack z kultowego filmu  "Dance Craze" na winylu...
"Dance Craze" to dokumentalny film którego premiera miała miejsce w 1981 roku, poświęcony zespołom ery Two Tone Records decydującym o obliczu brytyjskiej sceny ska na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Dokument zrealizowany został przez amerykańskiego reżysera Joe Massot'a, (mającego już na swoim koncie film "Wonderwall" - zawierający ścieżkę dźwiękowa autorstwa George Harrisona - oraz filmową rejestrację koncertu Led Zeppelin "The Song Remains The Same") pierwotnie planował nakręcenie filmu jedynie o grupie Bad Manners, z którą miał okazję zetknąć się podczas ich amerykańskiego tournee... Po bliższym zapoznaniu się ze zjawiskiem rewolucji ska na scenie brytyjskiej pomysł rozszerzony został o praktycznie wszystkie kluczowe zespołu ery Two Tone. Zatem bohaterami filmu poza Bad Manners stali się także The Specials, Madness, The Selecter, The Beat i Bodysnatchers.

Ścieżka dźwiękowa filmu stanowi zapis koncertowy utworów wszystkich wspomnianych kapel zarejestrowanych podczas ich wspólnego tournee po Wielkiej Brytanii zorganizowanego przez Two Tone Records w 1980 roku.
Kompletny soundtrack filmu zawiera 27 kompozycji w wykonaniu 6 zespołów. W tym samym roku w którym miała miejsce premiera filmu wydany został w wersji winylowej w Europie, USA i Australii, jednak ze względu na pojemność czasową płyty znalazło się na niej jedynie 15 utworów wszystkich wspomnianych grup.
Niemal 10 lat później Soundtrack z "Dance Craze" wydany został także na płycie CD, na która trafiło 16 utworów, jednak nie znalazły się na niej piosenki grupy Madness, które zastąpiono nagraniami The Specials i The Selecter.

Zarówno film jak i soundtrack z pochodzącymi z niego utworami, jest dziś pozycją kultową i obowiązkową dla wszystkcih fanów ska, a szczególnie fanów zespołów związanych z Two Tone Records. Płyty DVD z filmem oraz winylowe wydania "Dance Craze" od lat utrzymują na serwisach akcyjnych wysokie ceny i są niezmiennie pożądane przez fanów....

W naszym sklepie mamy do waszej dyspozycji kilkanaście egzemplarzy winylowego wydania wspomnianego przysmaku.


Pokaż więcej wpisów z Marzec 2016
pixel