Nowy album The Offenders na 10-lecie...

2016-01-03
Nowy album The Offenders na 10-lecie...

Powstała we Włoszech w 2005 roku grupa The Offenders przez wielu fanów kojarzona jest dzisiaj bardziej z Niemcami, bo tam też kilka lat temu przenieśli się muzycy tworzący od lat jej trzon personalny... Nie zmienia to jednak faktu, że jej korzenie to słoneczna Italia, choć grupa związała się z naszymi zachodnimi sąsiadami, a swój repertuar wykonuje po angielsku... Zespół od momentu powstania doskonale daje sobie radę na (nie tylko) europejskiej scenie ska regularnie wydając płyty i dbając o swój sceniczny wizerunek.
Po wydaniu w październiku 2012 roku płyty "Lucky Enough To Live", bardzo dobrze przyjętej przez fanów, The Offenders skupili się na koncertach odwiedzając po raz pierwszy m.in. Grecję i Rosje... a także odbywając 12-koncertowe tournee po Chinach...

Od 2012 roku zespół związany jest z niemiecką oficyną Destiny, która w styczniu 2014 roku wydała najnowszy album The Offenders zatytułowany "Generation Nowhere". Krążek zawiera 13 nowych utworów, w których starym zwyczajem obok ska pobrzmiewają echa punk rocka, soulu i modsowskich brzmień. Album zawiera utwór "Berlin Will Resist - Riot 87 in SO36" będący także singlem promującym krążek, do którego ponadto nakręcony został video klip.

Najnowsze dokonanie THE OFFENDERS to studyjny album o tytule "X" wydany w dziesiątą rocznicę istnienia zespołu, na którym kapela potwierdza wszystkie swoje wcześniejsze walory dając fanom kolejną porcję wyrazistych kompozycji ska podlanych wcześniej wspomnianymi naleciałościami, które wydawcy (płyta wydana została jako efekt współpracy 4 wytwórni europejskich i jednej kanadyjskiej) charakteryzują jako pulsujący miks wpływów 2-tone ska, późnych lat 70, punk-powerpop-mod revival i nowej fali soulu. To wszystko w tanecznych rytmach ska ze stylowym brzmieniem organów Hammonda...

Album wydany zpostał na CD i LP. Wersja winylowa płyty THE OFFENDERE pt. "X" wytłoczona została na pomarańczowym winylu z dodatkiem w postaci Download Card.

Zamów ---> THE OFFENDERS


Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2016
pixel