THE ANALOGS - Taniec cieni...... Premiera w lutym!!!

2010-01-09
THE ANALOGS - Taniec cieni...... Premiera w lutym!!!

Pierwszą premierą roku 2010 w katalogu JIMMY JAZZ RECORDs będzie nowy, długo oczekiwany album THE ANALOGS zatytułowany "Taniec cieni". Po świetnie przyjętym, poprzednim krążku "Miejskie opowieści" przez ponad rok zespół koncertował ogrywając nowy materiał, aby pod koniec 2009 roku w szczecińskim studio Rapido zarejestrować 13 nowych, autorskich utworów.

"Taniec cieni" bez najmniejszych wątpliwości umacnia The Analogs na pozycji najlepszej, krajowej kapeli streetpunk, której popularnośc już dawno przekroczyła granice undergroundu.
Ponad 80 koncertów, które zespół zagrał od czasu wydania poprzedniego albumu dowodzi pozycji na jaką The Analogs pracowali latami dając fanom 10 albumów i odwiedzając niemal wszystkie miejsca w kraju gdzie istniała możliwość pokazania się na żywo... Grupa ma na swoim koncie także wiele występów poza Polską, tylko w ciągu minionego roku odwiedzając z koncertami Anglię, Szkocję, Niemcy, Szwecję, Słowenię i Rosję.

Trasa promująca album "Taniec cieni" rusza 6 lutego w Szczecinie, a składać się na nią będzie kolejne kilkadziesiąt koncertów, z którymi zespół dotrze nie tylko do największych miast promując materiał z nowego albumu i przypominając stare hity...

"Taniec cieni" to kontynuacja tego co fani znają z poprzednich albumów, melodyjne, ostre, ultra-melodyjne kompozycje, których odbiór podkreślają chatrakterystyczne teksty lidera grupy Pawła Czekały.
Uliczna retoryka nadal dominuje w przekazie grupy choć nie sposób oprzeć sie wrażeniu, że tym razem więcej w tekstach The Analogs także zwykłych życiowych obserwacji i osobistych przemyśleń. Fani krótkich, treściwych opowieści też znajdą tu to co lubią najbardziej.

Nagrywając nową płytę, zespół intensywniej niż ma "Miejskich opowieściach" zaakcentował to z czym kojarzony jest na wczesnych albumach... melodyjne solówki i chórki wróciły do łask, ale nie zabrakło też kilku nowych pomysłów.
Podczas sesji nagraniowej w studiu wsparciem muzycznym służyli zaproszeni goście, którymi tym razem byli Maciek Kiersznicki (gitarzysta grup Road Trip's over i Anti-Dread), Hałabała (wokalista Anti-Dread) oraz Marcin Łuczyński (klawiszowiec legendarnej formacji ska Dr. Cycos, obecnie w Indios Bravos).

THE ANALOGS - "Taniec cieni" - TRACKLISTA:
1. Luca Brasi (1:45)
2. Głupi i źli (2:34)
3. Taniec cieni (3:57)
4. Stała kontrola (2:27)
5. Co warte jest życie (3:02)
6. Błędy (2:20)
7. Wierny jak Zawisza (2:39)
8. Diabelski młyn (2:10)
9. Bezsenność w portowym mieście (2:21)
10. Halucynacje (3:37)
11. Zjebany weekend (2:24)
12. Wracaj do domu (2:03)
13. Plastikowy Jezus (3:23)

Premiera albumu na CD i winylu w lutym 2010. Wkrótce bliższe informacje na temat dokładnej daty premiery, ale już dzisiaj fani mogą posłuchać dwóch premierowych kompozycji odwiedzając profil Myspace Jimmy Jazz Records lub zespołu.
Utwór "Halucynacje" jest pierwszym singlem promującym album i wkrótce trafi do rozgłośni radiowych... ponadto udostępniamy kawałek "Luca Brasi" jako bonus dla fanów odwiedzających strony internetowe zespołu i wydawcy.

Poza profilem Myspace Utwory są także do odsłuchania w playerze na naszej stronie www.jimmyjazz.pl ---> Zakładka RADIO.


Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2010
pixel