U.K. SUBS + VIBRATORS + FARBEN LEHRE + BANG BANG + KUBA ROZPRUWACZ

2010-01-26
U.K. SUBS + VIBRATORS + FARBEN LEHRE + BANG BANG + KUBA ROZPRUWACZ

2.02.2010/Godz 18:00 Klub Gwint
Warhead Gig, Wystąpią:
- UK SUBS
- THE VIBRATORS
- FARBEN LEHRE
- BANG BANG
- KUBA ROZPRUWACZ

Bilety w przedsprzedaży w cenie 35 zł dostępne w sklepach TANGO, MUSIC FOR YOU, Klubie GWINT w Białymstoku.
Rezerwacja dla przyjezdnych: biuro@zgrzyty.art.pl

Już 2 lutego, w klubie Gwint, gwiazdy światowego formatu, punk rockowa petarda!!! Pionierzy gatunku z Wielkiej Brytanii: UK SUBS i THE VIBRATORS,na białostockim koncercie wspomagani przez Farben Lehre oraz dwa zespoły wybrane przez publiczność w drodze losowanie na stronie festiwalu zgrzyty: Bang Bang i Kuba Rozpruwacz.

Ten koncert to wyjątkowa okazja, która zdarza się raz na kilkanaście lat, okazja zobaczenia zespołów, które tworzyły punk rockową rewoltę w Zjednoczonym Królestwie. Impreza 2 lutego w Gwincie, to inauguracja dwunastej już edycji Festiwalu Zgrzyty.

UK SUBS – angielska grupa punk rockowa, której przedstawiać nie trzeba, wpisująca się w historię punka od jego początków do czasów obecnych. To klasyk gatunku, czy jego współtwórca. UK Subs był pierwszym zachodnim
zespołem punkowym, który wystąpił w Polsce. Piosenka Warhead pojawiła się na ścieżce dźwiękowej filmu To właśnie Anglia z 2006. Liczne covery subsów znaleźć można w repertuarze wielu polskich grup, jak i światowych zawodników typu Guns’n’Roses. UK SUBS wystąpił w sierpniu 2009 roku na Rebellion Festival
w Blackpool w Anglii, koncertuje, gra trasy, ma się świetnie mimo kilku ładnych lat na karku.

Kariera THE VIBRATORS rozpoczęła się ponad 26 lat temu, to klasyka sama w sobie, pierwszy singiel wypuścili w 1976 roku i był to jeden z pierwszych punk rockowych singli na światowym rynku. Swój pierwszy koncert zagrali u boku The Stranglers w Hornsey Art. College w północnym Londynie. Następnie supportowali Sex Pistols w 100 Club i byli jedną z grup, która zagrała na legendarnym już 100 Club Punk Rock Festival.
Ich kawałki grali Exploited, GBH, jak też popowy R.E.M.

FARBEN LEHRE
Piszą o sobie pionierzy punky-reggae z Płocka ... podczas tego koncertu promować będą wydaną niedawno nową płytę, zatytułowaną Ferajna. Bardzo melodyjne, szybkie, nuty oraz umiejętne zmiany klimatu to muzyczna wizytówka Ferajny. Tytuł, okładka oraz image muzyków nawiązują wyraźnie do klasycznych filmów gangsterskich. Ta płyta wg Farben Lehre, to świeży powiew, gorąca krew, brak kompleksów i luźna jazda,
... wszak zabawa zwykle fajna,gdy bawi się Ferajna :)

DWA ZESPOŁY WYBRANE PRZEZ INERNAUTÓW - ODDANO PONAD 3500 GŁOSÓW !!!

Poprzez głosowanie na naszej stronie, publiczność wybrała dwa, spośród czterech zespołów, zgłoszonych i wybranych na koncert z legendami punk rocka. Zespół z Legionowa Bang Bang zdobył ponad 1600 głosów, niewiele mniej głosów - 1150 zdobył Kuba Rozpruwacz z Hajnówki.

BANG BANG
Początki Bang Bang sięgają 1989 r. choć druga płyta zespołu ukazała się w 2009.
"To Legionowo" utrzymana jest w klimacie przebojowego punk rocka końca lat 70-tych. Odsłania ona także poza-punkowe fascynacje rock'n'rollem. Nowością w wizerunku i dokonaniach Bang Bang jest obecność wokalistki, której głos doskonale uzupełnia drugi męski wokal dodając melodyjności utworom. Punk i rock'n'roll przenikają się w dokonaniach Bang Bang określanych jako polscy Guitar Gangsters.

KUBA ROZPRUWACZ
Kapela powstała 2008 r. w Hajnówce. Każdy z muzyków posiada jednak przeszłość muzyczną zdobytą w innych składach oscylujących między punkiem hard core’m, czy metalem. Szybki riff, melodyjny wokal czy energetyczna perkusja to atrybuty zespołu. Ostatnio skład wzbogacił wokalista Londyn 70 oraz sekcja dęta. Obecnie pracują nad nowym materiałem.
Zespół zdobył w 2009r. drugą nagrodę na festiwalu Rockowisko.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2010
pixel