KOFFIN KATS + ANTI DREAD

2013-04-30

  Wielkimi krokami zbliża się majówka. RKM Morion proponuje, aby spędzić ją z przytupem. Kiedy nacieszycie się już pogodą, ogniskami, grillami i jeziorami, zapraszamy do nas 3 maja na jedyny w swoim rodzaju koncert The Koffin Kats i Anti Dread.
Chłopaki z The Koffin Kats pierwszy raz będą grać w Szczecinie. Zagwarantujmy im więc to, co lubią najbardziej: szaloną imprezę!
Pokażmy im, że warto przybyć do nas zza oceanu i warto tu wrócić.

THE KOFFIN KATS (Detroit, USA/ psychobilly)
Ponad tysiąc koncertów i osiem lat jeżdżenia po świecie sprawiło, że THE KOFFIN KATS trasę nazywają domem.
Koffin Kats zmiksowali wizerunek Detroit z toksyczną mieszanką wódki, tatuaży i pulsującego punk rock’n’rollowego psychobilly. W czerwcu 2003 wystartowali we trzech w świat z zamiarem bezwzględnego parcia naprzód bez chwili spoczynku. Vic Victor (główny wokal, kontrabas) połączył siły ze swoim odwiecznym towarzyszem Tommy’m Koffin (gitara) i razem zaczęli lać fundamenty pod dźwiękowy szturm znany dziś jako The Koffin Kats.

Tematyka piosenek zespołu oscyluje między Sci-Fi a prawdziwymi potwornościami codzienności. Do spółki z Eric’iem “E Balls” Walls’em za garami, zaczęli grać za piwo w lokalnych barach, co ostatecznie pozwoliło im wybić się ze Środkowego Zachodu Stanów Zjednoczonych. Następne lata przyniosły ze sobą liczne trasy koncertowe po Północnej Ameryce. Nieszczęśliwie równie liczne były wtedy zmiany perkusistów. W tym czasie wydali swoje pierwsze trzy albumy S/T (2003), "Inhumane" (2005), and "Straying from the Pack" (2006).

Wydawnictwa, jak i trasy koncertowe ugruntowały pozycję The Koffin Kats w świecie punka i psychobilly. W 2007 Vic i Tommy ponownie skrzyżowali drogi z Eric’iem, nagrali czwarty album "Drunk in the Daylight" (2008) i wzięli się za budowanie jednolitego i rozpoznawalnego imidżu grupy, który składał się głównie z.... NIEPRZERWANYCH TRAS I ROBIENIA Z KAŻDEGO KONCERTU CIĘŻKIEJ IMPREZY. Ich miłość do fanów i podróżowania kazała im jechać wszędzie tam, gdzie ktoś będzie chciał ich posłuchać.

Ostatnimi czasy The Koffin Kats budowali również swoją bazę w Europie, co zaowocowało wspólnymi trasami z zespołami z czołówki sceny psychobilly, takimi jak: Mad Sin, Nekromantix oraz The Meteors. W 2009 wypuścili "Forever For Hire”, a Tommy odszedł z zespołu w poszukiwaniu normalnego życia. Niedługo potem EZ Ian Jarrell przejął gitarę i dołączył się do trasy. W międzyczasie The Koffin Kats pracowali jeszcze nad materiałem na album-koprodukcję z The 12 Step Rebels, który został wydany na wiosnę 2011.

Obecnie The Koffin Kats podpisali umowę z IHP Records na wydanie ich albumu "Our Way & The Highway" w Europie. Płytę opisują jako kulminację wszystkiego, czego nauczyły ich trasy, bogata we wzloty i upadki historia, oraz ich banicka psycho-punkowa krew pulsująca energicznie w każdym ich rwącym uszy kawałku.

Skład:
Vic Victor – główny wokal, kontrabas
Ian Jarrell – gitara, wokal
Eric “E Ball” Walls – perkusja, wokal

Strony internetowe:
www.koffinkatsrock.com
www.koffinkatseurope.com

Youtube:
http://www.youtube.com/user/KoffinKatsOfficial

Facebook:
www.facebook.com/koffinkats


ANTI DREAD (Szczecin/ punk rock)
Anti Dread to polski zespół punk rockowy, grający od 2003 roku. Według członków zespołu, nazwa oznacza po prostu, że żaden z nich nie nosi dredów.
Anti Dread gra melodyjny punk rock, podobny w stylu do pochodzącego z lat 70. Większość członków zespołu to doświadczeni muzycy, którzy grali w kilku różnych projektach. Mówią, że Anti Dread jest dla nich graniem dla czystej rozrywki, dlatego unikają śpiewania o polityce. W swoich utworach poruszają za to kilka zagadnień społecznych i ekonomicznych.

skład:
Andrzej - wokal
Cl-Boy - gitara
Mareczek - gitara basowa
Kacper - perkusja

3 MAJA 2013
SZCZECIN - KLUB MORION
START: 20:00
BILETY: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu.

Bilety można kupić w klubie Morion (Staromłyńska 4-5) oraz w sklepie Bunkier (Plac Zwycięstwa 1) od 19 kwietnia.
Możliwa jest również rezerwacja internetowa biletów od 17 kwietnia do 2 maja (cena 15 zł), pod adresem biletymorion@wp.pl


Wpadajcie na koncert i namówcie znajomych, bo szykuje się niezła impreza!
Zobaczymy, czy zdołacie przepić The Koffin Kats. ;)

Partnerzy:
Jimmy Jazz Records
Echo Szczecina
Hot Magazine
wSzczecinie.plPokaż więcej wpisów z Kwiecień 2013
pixel