PABIEDA wraca po latach krążkiem "Nowa wymowa"...

2013-04-18
PABIEDA wraca po latach krążkiem "Nowa wymowa"...

Po 24 latach od debiutu i 11 latach od ostatniego studyjnego wydawnictwa, zespół PABIEDA powraca najnowszym albumem pt. „Nowa wymowa”.
„Bezpośrednim impulsem do powstania płyty było przesłuchanie, przez lidera zespołu Gorczę – kompozytora i autora tekstów, utworu „Propaganja”, nagranego blisko 25 lat temu i stwierdzenie, że przez ten czas tekst jest wciąż aktualny. Co więcej nabrał Nowej Wymowy – stąd tytuł płyty”
Album zawiera dwa utwory premierowe oraz nagrania z pierwszej i drugiej płyty. Kluczem do ich wyboru była pomimo upływu czasu, bolesna aktualność.
Na płycie znajdują się utwory min. MOSKWY i KULTU w aranżacjach zespołu. W przypadku tego drugiego Kazik Staszewski wyraził zgodę na zmianę znacznych fragmentów tekstu. Muzycy nagrali też utwór do wiersza, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla, Wisławy Szymborskiej. Co uważniejsi słuchacze będą mogli usłyszeć pewne brzmieniowe cytaty, które mają być wyrazem uznania dla takich zespołów jak BRYGADA KRYZYS, czy THE CULT.

ZAMÓW PŁYTĘ ---> CD PABIEDA - Nowa wymowa

Obecny skład PABIEDY to:

Jarek „Gorcza” Gorczyca – wokal
Kazik „Kaz” Szweda – gitara
Sławek „Sopel” Sobczyk – gitara
Irek Kaczmar - gitara basowa, wokal
Rafał „Mały” Baca – perkusja

Nowy album zespołu promowany jest już teledyskami do utworów „Ja tonę” i „Piwnica”, w których tworzeniu wydatnie brał udział „Ojciec polskiego teledysku” Yach Paszkiewicz.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2013
pixel