SOULBURNERS mają gotowy materiał na płytę....

2007-08-24
SOULBURNERS mają gotowy materiał na płytę....

Zespół Soulburners zakłada w roku 2005 wokalista General Burner (Poker Face) ogromny miłośnik rocka (mający w swej kolekcji kilka tysięcy albumów rockowych) i zdolny gitarzysta Crazy Finger (Tony Clifton). Pierwszy poważny skład dopełnia perkusta Rangar (Sunrise, Pressure Rising,Last Item,Afraid of the Day) przyprowadzając ze sobą kolejnych doświadczonych i utalentowanych muzyków – basistę Satanic Hellfukker-a (Coalition, 100 Inch Shadows, El Dupa, Benedek, Ztvorky) oraz gitarzystę Don Arturo (Wrinkled Fred, Neolitic).
W takim składzie zespół komponuje pierwsze rock’n’rollowe uderzenia, które prezentuje na debiutanckim koncercie w Warszawskiej Aurorze grając z francuskim zespołem Sonic Angus, potem zaś koncertując z ogromnym powodzeniem po całej Polsce zdobywając kolejnych fanów. Niefortunnie jednak Rangar opuszcza zespół wyprowadzając się z kraju. Jego miejsce zajmuje Jack the Reaper (Poker Face).
Kontynuując koncerty zespół korzysta z zaproszenia i pierwszy koncert poza granicami kraju gra w berlińskim klubie w dzielnicy Kreuzberg „Pirate Cove” z zespołami Radio Dead Ones i Enemy Roads.
Po tym koncercie odchodzi jednak Jack the Reaper rezygnując w ogóle z grania.
Po wielu miesiącach poszukiwań do zespołu dochodzi doświadczony i wszechstronny perkusista Geronimo (Pressure Rising, Delate, Annalist). Jego ciężkie uderzenie połączone z finezją dopełnia muzycznie zespół i przyspiesza pracę nad debiutanckim albumem. Powstają nowe utwory i zespół gra kilka koncertów w Warszawie m.in. supportują w Warszawskiej Progresji zespół Budgie oraz dają rockowy show w warszawskiej HardRock Cafe.
Tak przygotowany i zgrany zespół wchodzi w czerwcu i sierpniu do studia Serakos by wraz z Robertem i Magdą Srzednickimi nagrać swój pierwszy album.

Trzech nowych nagrań zespołu mozna posłuchać na stronie ---> SOULBURNERS

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2007
pixel