Jakoś To Będzie i Większy Obciach...

2010-09-05
Jakoś To Będzie i Większy Obciach...

17.09.2010 - Warszawa - klub „Mechanik”, ul. Narbutta 87
start: 20.00
wstęp: 10 zł

Matki, trzymajcie w domach swoje córki, albowiem nadchodzą!

17 września w stołecznym klubie „Mechanik” wystąpią na jednej scenie zespoły Jakoś To Będzie (JTB) i Większy Obciach (WO), najczarniejszy muzyczny sen Maryli Rodowicz!
Obydwie kapele zagrały ze sobą po raz pierwszy w kwietni br. w Zielonej Górze, rodzinnym mieście JTB. Przyszedł czas na rewizytę.
Wspólnym mianownikiem JTB i WO jest...trzecia kapela. Mowa o Kulcie, w którym to Jeżyk- basista JTB, i Jarek- puzonista Obciachu grają wspólnie od kilku lat. Zarówno JTB jak i WO to zespoły o punkowym rodowodzie, ździebko różniące się w jego wykonaniu. WO brnie w mało popularny w Polsce pastisz, i żeni punkrock z czym się da, a JTB wiernie przestrzega linii narzuconej przez praojców, ograniczając się do grania najlepszych punkowych coverów. Jedyny taki mix na stołecznych deskach nie może przejść Wam koło nosa!

INFO O KAPELACH

WIĘKSZY OBCIACH
WO pochodzi z Warszawy. Powstał w 2004 roku, jako następca zespołu Obciach, w którym udzielała się już wówczas część składu Większego. Muzykę zespołu można określić jako punk rock grany z lekkim przymrużeniem oka, choć pojawiają się w niej także domieszki innych stylistyk. Brzmienie Większego Obciachu jest łatwo rozpoznawalne – dość charakterystycznie przesterowanej gitarze towarzyszy równie charakterystyczny puzon.
Teksty piosenek zespołu są bardzo zróżnicowane – od poważnych, przez humorystyczne po totalnie absurdalne. Ansambl tworzą ludzie różnych muzycznych proweniencji, muzycy takich kapel jak Kult, El Doopa, Zacier czy SPEC.
W roku 2006 WO zarejestrował w studiu materiał, nazwany roboczo „Demo 2006”, dystrybuowany na własną rękę na koncertach. Rok później dwa nasze utwory ukazały się na składance podziemnego wydawnictwa Irokez. 16 lutego 2009 odbyła się premiera pierwszego oficjalnego albumu WO pt. „Ludzie bez dowodu”, którego wydawcą jest firma
Mystic Production.
Zespół ma na swoim koncie koncerty w różnych miejscach w kraju. Grał na jednej scenie m.in z zespołami Trawnik, Buzu Squat, 1125, Farben Lehre, Strajk oraz z zespołem Houba (Czechy). Wystąpił także czterokrotnie jako support na koncertach świeżo reaktywowanej grupy Kazik Na Żywo. Piosenki WO można usłyszeć w co ciekawszych stacjach radiowych, a teledyski zobaczyć m.in. w telewizji Owsiak TV.

Skład zespołu:
Jarosław Ważny – puzon
Krzysztof Zieliński – gitara, wokal
Dr Yry – bas, wokal
Jakub Kurek – perkusja

www.wiekszy-obciach.pl


JAKOŚ TO BĘDZIE
Jakoś To Będzie (JTB) to punkowa kapela wywodząca się z Zielonej Góry. Basistą zespołu jest Ireneusz „Jeżyk” Wereński, wieloletni muzyk zespołu Kult, wcześniej basista Kryzysu i Brygady Kryzys. Na bazie kilku piosenek, granych przez niego gościnnie na koncertach urodzinowych zespołu Jugosławia, powstał pomysł utworzenia nowej kapeli. W styczniu 2007 roku, z wielu pomysłów na nazwę (nie mogli się zdecydować do ostatniej chwili!), chłopcy wybrali Jakoś To Będzie, która to idealnie oddawał ich poczucie humoru i dystans do świata.
Skład JTB to mieszanka muzyków z Kultu, zielonogórskiej Jugosławii i lokalnych lubuskich Odkrywców Nieodkrytych Lądów. Już u swego zarania, JTB postanowił nie wyważać otwartych drzwi, i czerpać gęsto, z bogatej historii muzyki punkowej i nowofalowej. Nie komponuje (może się to w przyszłości zmienić!) nowych piosenek, gra już wymyślone, m.in. z repertuarów takich kapel jak Deadlock, Kryzys, Izrael, Brygada Kryzys, Dezerter, Pidżama Porno, The Clash, UK Subs, Ramones.
We wrześniu pojawi się pierwsza płyta zespołu pt. "Historia", którą kapela będzie promować również na stołecznym koncercie. Na płycie znajdą się studyjne wersje coverów i jedna kompozycja zespołu.

Skład zespołu:
Bełcyk - gitara, wokal
Pinio - gitara, wokal
Marcin - instrumenty klawiszowe
Sanczis - perkusja, wokal
Jeżyk – bas

www.jakostobedzie.neostrada.pl

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2010
pixel