Sex Bomba - Zamachy bombowe i Boom na jednym CD.

2012-10-04
Sex Bomba - Zamachy bombowe i Boom na jednym CD.

W naszym sklepie jest juz do nabycia płyta SEX BOMBY, na której znalazły się dwa albumy wydane niegdyś na kasetach. "Zamachy bombowe" i "Boom" to obecnie jedno wydawnictwo, które zapewne ucieszy fanów grupy.
Krążek jest do nabycia w cenie 25 zł w sklepie Jimmy Jazz Records...

Płyta „Zamachy Bombowe” zespołu Sexbomba to zestaw dwunastu, często bardzo zróżnicowanych stylistycznie utworów, posiadających niezwykle oryginalną i ciekawą historię powstania.
Z myślą wydania na CD płyty „Zamachy Bombowe” zespół Sexbomba nosił się od jakiegoś czasu, jednak zwykle brakowało bezpośredniego impulsu do realizacji tego zamiaru. Jednak, kiedy dość nieoczekiwanie, po kilkunastu latach od kasetowej premiery „Zamachów...” (1993 r!) udało się odnaleźć stare, szerokie taśmy z zapisem studyjnych nagrań, od razu postanowiono o przystąpieniu do realizacji projektu.
Już na samym początku ogromną trudność sprawiło odnalezienie sprawnego magnetofonu, na którym można byłoby odtworzyć archiwalne, 24 śladowe taśmy. W końcu udało się takowy odszukać (prawdopodobnie jedyny sprawny egzemplarz w Polsce) w Studiu Polskiego Radia w Łodzi. Po wielogodzinnych wysiłkach kilku osób większość oryginalnych ścieżek została skopiowana cyfrowo. Niestety, okazało się, że znaczna część tracków gitarowych nie wytrzymała próby czasu i nie będzie można ich ponownie wykorzystać. Również niektóre partie pozostałych instrumentów odniosły uszkodzenia, jednak szczęśliwie w niewielkim stopniu. W rezultacie postanowiono o wykorzystaniu wszystkich materiałów archiwalnych oraz o dograniu nowych ścieżek gitarowych w miejsce brakujących, oczywiście starając się o zachowanie ducha epoki.
Nowe partie gitar dograł Adam Szymański, gitarzysta zespołu „Tama”, a prywatnie syn Roberta Szymańskiego. W ten sposób uzupełniony materiał został zremiksowany i uzyskał swój ostateczny kształt. Z uwagi na wspomniane trudności proces produkcji płyty zajął dwa lata (2010 –2012).
Muzycznie i tekstowo „Zamachy Bombowe” są urozmaiconym zestawem 12 piosenek, w których punk rock miesza się z rockandrollem, hard rockiem, a nawet z muzyką country. Jest nawet akustyczna ballada – cover Jerry And The Pacemakers z polskimi słowami.
Ten i pozostałe teksty, pomimo upływu prawie dwudziestu lat od napisania nadal pozostają aktualne, stanowiąc często gorzki komentarz do polskiej rzeczywistości.

Jako bonus na dysku „Zamachy Bombowe” umieszczono koncert Sexbomby nagrany w Radomiu, a wydany również w 1993 roku na kasecie „Boom?". Zawiera on koncertowe wersje utworów z dwóch pierwszych płyt Sexbomby: „To Niemożliwe” - 1990 i „Alkohol” - 1992 r. Cały ten zestaw nagrań stanowi pełne podsumowanie okresu działalności Sexbomby w latach 1993 - 1994, kiedy zespół występował w składzie: Robert Szymański, Piotr Welcel, Dominik Dobrowolski, z gitarzystą Waldemarem Lewandowskim.

Zamów ---> SEXBOMBA- Zamachy bombowe /Boom

Pokaż więcej wpisów z Październik 2012
pixel