Kompakty i winyle Talco znów w ofercie Jimmy Jazz

2014-02-21
Kompakty i winyle Talco znów w ofercie Jimmy Jazz

To dobra wiadomość dla sympatyków i fanów włoskiej formacji ska-punk-folkowej, którzy od pewnego czasu zasypują nas pytaniami o wydawnictwa tej grupy. Zatem postanowiliśmy wykazać się sercem i zrozumieniem ich potrzeb i w przesyłce z Destiny Records, znalazły się aż 4 tytuły z dyskografii Włochów. Wszystkie na CD i LP.
Uzupełniliśmy braki w nowszych albumach Talco, takich jak ich trzecie pełnowymiarowe wydawnictwo „Mazel Tov” (2008) oraz późniejsze „La Cretina Commedia” (2010) i „Gran Gala” (2012). Te płyty przelatywały ostatnio przez nasz sklep, więc poszukiwacze Talco, mieli okazję by się w nie zaopatrzyć, ale dawno już nie było na jimmyjazz.pl drugiej pełnowymiarowej płyty tego zespołu o tytule „Combat Cirkus” z 2006 roku.
To na tej płycie znajduje się jeden z największych hitów kapeli, utwór „Bella Ciao”, punk rockowa przeróbka włoskiej pieśni antyfaszystowskiej z czasów II wojny światowej.
Członkowie Talco zdecydowanie podkreślają zresztą, że są zespołem mocno antyfaszystowskim i antyrasistowskim oraz, że wierzą w pełna niezależność muzyczną, a ich przekaz to stanowczy sprzeciw wobec wszelkich dyskryminacji.

Początki Talco to rok 2001 gdy zaczynali jako zespół ska w miejscowości Maghera, przemysłowej części Wenecji. To piękne, włoskie miasto kojarzy się zabytkami, kanałami, gondolami i wieloma filmami, a mało kto wie, że bardzo blisko znajduje się Maghera, będąca kolebką włoskiej klasy robotniczej i znana z tego, że bardzo często dochodziło tam do najgłośniejszych protestów robotniczych we współczesnych Włoszech. To właśnie miejsce narodzin Talco!
Ich muzyka przez lata ewoluowała. Od ska przez rytmy Patchanka spod znaku Mano Negra czy Manu Chao i punk rocka, po italski folk silnie osadzony w piosenkarskiej tradycji tego kraju. I tak otrzymujemy mieszankę, która sami członkowie Talco nazywają Combat Ska Folk Punk. Zapraszamy!

Zamów ---> CD/LP TALCOPokaż więcej wpisów z Luty 2014
pixel