Uzupełnienia w naszej KSIĘGARNI. Nowa książka Łukasza Gołębiewskiego.

2011-02-02
Uzupełnienia w naszej KSIĘGARNI. Nowa książka Łukasza Gołębiewskiego.

W naszym sklepie - wraz z uzupełnieniami tytułów wydawnictwa Jirafa Roja - pojawiła się właśnie wydana kilka dni temu, nowa książka Łukasza Gołebiewskiego zaytułowana "Bomba w windzie". Autor znany jest ze swoich wcześniejszych dokonań, m.in. powieści „Xenna moja miłość” i „Melanże z Żyletką”.... Od zawsze związany ze sceną punk, uczestnik punk-rockowych zlotów i festiwali w wielu krajach, przed laty grał na perkusji w garażowych zespołach, o których nikt już nie pamięta (np. Grzyby Goebbelsa), w punkowym środowisku znany pod ksywką „Disorder”.

Akcja nowej powieści Gołębiewskiego dzieje się w Londynie, bohater - Richard Burton - został uwięziony w szybie windy, prawdopodobnie w wyniku wybuchu podłożonej przez terrorystów bomby. Niepewny czy i kiedy nadejdzie pomoc, bez wody i jedzenia, snuje opowieści o swoich wcześniejszych spotkaniach ze śmiercią. To książka o umieraniu, o lękach, o samotności, ale napisana z humorem i pełna przygód.

"Samotność bez prawa wyboru to więzienie. W więzieniu od szaleństwa ratują wspomnienia. Angielski bohater nowej książki Łukasza Gołębiewskiego, zamknięty w windzie wiszącej gdzieś między piętrami budynku zniszczonego wybuchem bomby, przypomina sobie niewiarygodne zdarzenia jakich był uczestnikiem w czasie swego brawurowego, prowadzonego na krawędzi śmierci życia. Czy rzeczywiście wszystko to mu się przydarzyło? Czy Richard Burton istniał naprawdę? Jaka jest granica pomiędzy wspomnieniem a mistyfikacją? Autor do końca trzyma czytelnika w niepewności" - napisał o powieści Grzegorz Sowula, recenzent "Rzeczpospolitej". (Wyk. notkę wydawcy)

Okładka miękka / Liczba stron: 130 / Data wydania: 2011-01-26

Zapraszamy do sklepu ---> Ł. Gołębiewski - "Bomba w windzie"
                                 ---> Książki

Pokaż więcej wpisów z Luty 2011
pixel