YOUTH FEST 2005

2005-05-09
YOUTH FEST 2005

15 MAJA W GDYŃSKIM KLUBIE ucho startuje impreza YOUTH FEST 2005. Początek o godzinie 18.00, bilety w cenie 20 zł.
Na scenie pojawią się:

FACE THE FACT (Rzym, Włochy)
Włoska horda grająca newschool hardcore. Ich występy to świetny koncertowy akt, który zarówno doskonale się ogląda jak i wykorzystuje jako soundtrack do wyśmienitej zabawy. Ostatnia produkcja Rzymian - MCD "Romeo and Juliette are not dead" dostarcza nam zarówno metalowego ciężaru i HC'owej intensywności, jak i odrobiny melancholii i rock'ujących melodii - jest miejsce na stage dive, jest miejsce na mosh i jest miejsce na chwilę zadumy. Koniecznie wymaga osobistego sprawdzenia!
Strona: www.theterriblebeauty.com

JAYLAN (Berlin, Niemcy)
Horda pochodzi z Berlina, a konkretnie z dzielnicy Kreuzberg. Założenie zespołu było odskocznią od szarej rzeczywistości na jednej z najostrzejszych dzielnic niemieckiej stolicy, zwanej Małym Istambułem. Początkowo nosili nazwę Devil Inside i wydali płytę 36 Karat (nazwa legendarnego tureckiego gangu, takie współczesne Janosiki, tyle, że z Turcji). Zagrali wiele koncertów w Europie, w tym kilka w Polsce (na początku tego stulecia). Niedawno zmienili nazwę na JAYLAN i startują z nowym materiałem, w zmienionym składzie. Trasa będzie promować ich najnowszą płytę "Stress". Ich muzyka to polaczenie metalicznego hardcore z melodyjnoscia o mocnych wplywach orientalnych.
Strona: www.jaylan.de

SCHIZMA (Bydgoszcz, Polska)
Istnieją już ponad 13 lat, są zespołem, który na żywo potrafi przerobić wszystkich w pył. Ciągle w świetnej formie, ciągle pełni energii na scenie. Najnowszym dziełem grupy jest CD "XIII", zbiór ponownie nagranych starych utworów, kowerów oraz nagrań koncertowych, z gościnnym udziałem m.in. znanego warszawskiego MC Vienia oraz Kikiego, wokalisty legendarnej grupy punkowej ABADDON. Płyta jest podsumowaniem wieloletniej działalności, jak też zapowiedzią nowej drogi i nowego brzmienia zespołu.

FAUST AGAIN (Poznań, Polska)
Faust Again nie boi sie siegac po rózne style muzyczne, aby uzyskac zamierzony efekt, którym jest granie muzyki jak najbardziej szczerej, o jak najwiekszym natezeniu emocjonalnym, muzyki, która nie moze zostac odebrana obojetnie. Utwory Faust Again stanowia wypadkowa zderzenia dwóch stylistyk: metalowej i hard-core'owej. Na żywo tworzą taki set, który ciężko jest zapomnieć!
Strona: www.faustagain.com

LAST ITEM (Warszawa, Polska)
Powstali po to by grać klasyczny hardcore, w kraju którym mało kto to robi. Jeśli szukasz lansu lub jakiejś " głębszej ideologii" stojącej za tym zespołem to pomyliłeś niestety adres, ale jeśli oczekujesz prostego grania z korzeniami w latach 80 to jesteś w dobrym miejscu.
Strona: www.lastitem.prv.pl

CZARZŁY (Warszawa, Polska)
Tworzą go w większości członkowie Afraid of That Day (RIP), wspierani przez Zbyszka ex-Coalition oraz młodego perkusistę, który już jednak gra tu i ówdzie. Zespół gra hardcore nie pozbawiony melodii ale energetyczny i zdecydowanie do przodu, promuje idee wegetarianizmu i weganizmu. Niedługo ukaże się demo wydane własnym nakładem, ruszy także strona i ofensywa na wszystkich koncertowych frontach.
Strona: www.czarzly.com

Pokaż więcej wpisów z Maj 2005
pixel