Wkrótce premiera debiutanckiego albumu ZIGGIE PIGGIE.

2008-03-26
Wkrótce premiera debiutanckiego albumu ZIGGIE PIGGIE.

Inicjatywa założenia ZIGGIE PIGGIE sięga początku 2006 roku. Wtedy to na jednej z sosnowieckich ławek zrodził się pomysł grania szalonego miksu ska, skinhead reggae i punk rocka. Tam również zespół został ochrzczony imieniem Ziggie Pigge pochodzącym z podwórkowego slangu... Już po pierwszych koncertach było wiadomo, że grupa na stałe wpisze się w krajobraz krajowej sceny hołdującej jamajskim rytmom, bo mimo pewnych skłonności do ostrzejszego grania właśnie ska i reggae dominują w repertuarze Ziggie Piggie.
Zespół, jak nikt wcześniej na krajowym podwórku, doskonale łączy klimat starych jamajskich nagrań z współczesnym soundem, nawiązując w tekstach zarówno do tradycyjnej tematyki związanej z historią sceny ska i wątków klasycznie subkulturowych, bez problemów poruszając się także we współczesnych realiach. Grupa ma za sobą wiele koncertów nie tylko w Polsce, w doborowym towarzystwie wykonawców muzyki jamajskiej.
Ziggie Piggie debiutanckim albumem "Light Smyk Music" bez wątpienia dołącza do czołówki polskiej sceny, a wiele z zawartych na nim utworów już wkrótce ma szansę stać się radiowymi i koncertowymi przebojami.
Pierwszym singlem promującymi album "Light Smyk Music" w rozgłośniach radiowych jest utwór "Mija czas"... który wszystkim zainteresowanym udostepniamy w całości w formacie MP3.

Tradycyjnie - jak każda nowa pozycja w katalogu Jimmy Jazz - również ta płyta dostępna będzie w naszym sklepie w promocyjniej cenie przedpremierowej o czym poinformujemy wkrótce.

Sprawdz trackiste i pliki MP3 ---> ZIGGIE PIGGIE

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2008
pixel