"Wirus miedzynarodowy" - 15 października premiera najnowszego albumu Kolaborantów....

2016-10-02
"Wirus miedzynarodowy" - 15 października premiera najnowszego albumu Kolaborantów....
We wrześniu 2012 roku nakładem Jimmy jazz Records ukazał się album szczecińskich Kolaborantów o tytule „Transparenty”. Płyta była pierwszym od dłuższego czasu premierowym, studyjnym wydawnictwem zespołu, który po okresie przerwy w roku 2006 powrócił na scenę przypominając się fanom płytą koncertową pt. „My tu stoimy”, reedycją debiutanckiego albumu oraz wspomnianym albumem studyjnym.

W połowie 2016 roku Kolaboranci weszli do studia aby zarejestrować swój najnowszy materiał. Premiera płyty o tytule „Wirus międzynarodowy” będzie miała miejsce 15 października 2016, niemal 4 lata po pojawianiu się ostatniego albumu.

”Wirus międzynarodowy” to 12 nowych kompozycji zasłużonego bandu i namacalny dowód jego ciągłej aktywności oraz twórczej konsekwencji. Jak zwykle Kolaboranci proponują fanom nieszablonowe teksty lidera zespołu Przemysław Thiele wsparte potencjałem doskonałych muzyków, którzy w swoich poczynaniach już dawno przekroczyli granicę prostego punk rocka, z którym Kolaboranci niegdyś byli utożsamiani.
Ostatnie albumy Kolaborantów to muzyczna podróż do świata w którym punk rock stanowi jedynie daleki punkt wyjścia a finał wypada w miejscu gdzie hardcore, post punk i alternatywny rock łączą się we wspólnym nurcie.

Kolaboranci już dano odeszli od twórczości lekkiej dla ucha ale nigdy nie zrezygnowali z takiej, której głównym elementem ma być energia, perfekcja i czytelny przekaz. Ciągle stawiają na to, że gust fanów ewoluuje w raz ze zmianami jakie przynosi muzyka zespołu.
Nowy album pt. „Wirus międzynarodowy” zawiera w sobie wszystkie wspomniane elementy i nie powinien zawieść tych, którym dokonania szczecińskiego zespołu z ostatnich lat przypadły do gustu.

Rok 2016 to 30-lecie Kolaborantów, z tej okazji zespół tradycyjnie świętować będzie podczas imprezy o nazwie KOLABONIGHT odbywającej się zawsze w okrągłe rocznice istnienia zespołu. Właśnie podczas tego koncertu, który odbędzie się 15 października 2016 roku w szczecińskim klubie Słowianin będzie miała miejsce oficjalna premiera albumu "Wirus międzynarodowy". Mecenat nad koncertem oraz nową płytą objęło Miasto Szczecin.
Gośćmi Kolaborantów podczas wspomnianego koncertu będą  związana z Jimmy Jazz Records grupa QULTURKA oraz gość specjalny LECH JANERKA.
Nowy album Kolaborantów można już zamawiać w naszym sklepie w dziale z pre-orderami. Zapraszamy!

 
                                          


                                                                   ****************


Szczecińscy Kolaboranci powstali w 1986 roku i przez niemal dekadę byli jednym z tych zespołów, które kształtowały wizerunek polskiej sceny niezależnej. Pierwotnie zainspirowani dokonaniami Dezertera nie byli jedynie naśladowcami szybko wypracowując własny, niepodrabialny styl, zręcznie poruszając się między punk rockiem i hardcore-punkiem, zdobywając sobie uznanie publiczności, której nie wystarczają proste i łatwe piosenki.

Po okresie samodzielnego publikowania własnych nagrań, w okresie 1990-1995 grupa szybko dorobiła się czterech cenionych do dziś albumów wydanych przez firmy Arston, Universal i MTJ. W tym czasie Kolaboranci stali się wylęgarnia muzycznych talentów, a byli muzycy zespołu przewinęli się przez wiele istotnych projektów (Wilki, Albert Rosenfield, Dum-Dum) i do dzisiaj stanowią o wizerunku krajowej sceny rockowej występując w takich formacjach jak Hey, Dezerter czy Indios Bravos. Paradoksalnie fakt ten zaważył na losach grupy, która zawiesiła działalność w 1995 roku.
Zespół wznowił ją w roku 2006 jednak rok później musiał zaprzestać aktywności ze względu na kłopoty zdrowotne Przemysława Thiele, lidera i jedynego oryginalnego członka grupy.

Kolaboranci powrócili ponownie na scenę w roku 2009 zaliczając kolejne udane koncerty i myśląc o tym, aby z jednej strony przypomnieć się swojej starej publiczności, a z drugiej sprowokować zainteresowanie młodszych słuchaczy.

W 2011 Kolaboranci obchodzili 25 lat swojej działalności scenicznej. Z tej okazji wytwórnia Jimmy Jazz Records wydała koncertowy album „My tu stoimy”, a zespół wystąpił na jubileuszowym koncercie pn. „Kolabonight”. Oba wydarzenia okazały się sukcesem na tyle istotnym, że historia musiała mieć ciąg dalszy. Muzycy weszli do studia nagrywając album zatytułowany „Transparenty”.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
Polecane
Wirus międzynarodowyWirus międzynarodowy
40,00 zł15000 pkt.
pixel