Winylowa reedycja pierwszego albumu Wież Fabryk...

2014-08-05
Winylowa reedycja pierwszego albumu Wież Fabryk...

WIEŻE FABRYK to obecnie jeden z najbardziej kojarzonych i najważniejszych, polskich reprezentantów zimnej fali. Zespół uparcie tkwiący w undergroundzie od ponad 10 lat dorobił się już sporej dyskografii zapoczątkowanej nagraniami demo i wydawnictwami bootlegowymi, a uwieńczonej profesjonalnymi wydawnictwami, z których część pojawiła się także na winylu.
Swoim surowym brzmieniem i klimatem muzycy powstałej w roku 2000 grupy niezmiennie oddają ukłon w stronę polskiego zimno-falowego grania lat 80-tych.
Muzycy zespołu przez długie lata aktywnie działali budując swoją pozycje na scenie... długo też kazali fanom czekać na swój pierwszy studyjny album, który w założeniu miał oddawać surową, zadymioną atmosferę koncertu.
WIEŻE zawsze dużo większą wagę przykładały do koncertów niż nagrań studyjnych. To typowy zespół koncertowy, którego jakość najlepiej sprawdza się w bliskim kontakcie, w zadymionym klubie, w którym wokalista miesza się z tłumem, a jego śpiew ze śpiewem publiczności.
"Dym" to wypełniony chłodnymi emocjami i motorycznym nerwem album, z towarzyszącym dźwiękiem postindustrialnej metropolii. Jego premiera miała miejsce w roku 2010, a obecnie po 4 latach od publikacji tego wydawnictwa, doczekało się ono swojej wersji winylowej za sprawą współpracy oficyn Black Wednesday Records i Scream Records.

Płyta jest już dostępna w naszym sklepie... tam też znajdziecie inne winylowe wydawnictwa WIEŻ FABRYK.

Sprawdź ---> LP WIEŻE FABRYK

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2014
pixel